• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

نحوه ایجاد بک لینک برای سایت+ویدئو آموزشی

روش‌های مختلفی برای بدست آوردن بک لینک وجود دارد. به صورت کلی یا باید بک لینک بخرید یا باید به صورت طبیعی بک لینک جذب کنید.

در ابتدای کار باید بگوییم که برای بهبود رتبه‌ی سایت و جذب کاربران جدید دو راه وجود دارد:
۱٫ محتوای خوبی نوشته و منتظر باشید تا به مرور زمان رتبه‌ی خوبی کسب کنید.
۲٫ محتوای خوبی بنویسید، انتظار نکشید و برای محتوای خود لینک‌سازی کنید تا سریع‌تر رتبه‌ی بالایی به دست‌آورید.

این نکته را یادآور می‌شوم که لینک سازی، نهمین مقاله از سری مقالات دوره رایگان دیجیتال مارکتنیگ آغازینو هست. در این دوره رایگان قرار است طی ۱۲ جلسه (۱۲ ویدئو و مقاله) راه‌اندازی یک کسب و کار آنلاین را به ساده‌ترین و کوتاه‌ترین شکل ممکن به شما آموزش دهیم. روی دکمه زیر کلیک کنید تا این دوره رایگان را دریافت کنید.

آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ

پیشنهاد می‌کنم قبل از خواندن ادامه مطلب حتما ویدئو زیر را ببینید.

بک لینک چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

همانطور که در مقاله‌ی سئو چیست اشاره کردیم، بک لینک‌سازی از مهم‌ترین تکنیک‌های سئوی خارجی یا off page محسوب می‌شود. در واقع مهم‌تر از تولید محتوا، توضیع محتواست. به لینک‌هایی که از یک سایت به سایت دیگر داده می‌شود بک لینک می‌گوییم. اگر شما لینک سایت دیگری را در محتوای خود قرار دهید، آن سایت از شما بک لینک گرفته است و اگر سایت دیگری لینک شما را در سایتش قرار دهد، شما بک لینک دریافت کرده‌اید.

تصور کنید که افراد دیگر در یک جمع از شما تعریف می‌کنند و از شما به نیکی یاد می‌کنند، در این صورت افراد آن جمع دیدگاه مثبتی نسبت به شما پیدا می‌کنند. در دنیای اینترنت هم همین موضوع صادق است. اگر افراد دیگر به سایت شما لینک دهند، گوگل این سیگنال مثبت را دریافت می‌کند که سایت شما معتبر است و این موضوع در سئوی آن بسیار اهمیت دارد و گوگل این موضوع را تایید کرده که بک‌ لینک‌ها یکی از ۳ معیار مهم رتبه‌بندی موتورهای جستجو هستند.

تجربه ثابت کرده است که بهتر است تا ۳ ماه اول راه‌اندازی یک وب‌سایت، سراغ بک لینک گرفتن نروید. در این ۳ ماه بهتر است با تولید محتوا قوی خود را به گوگل بشناسانید و کم کم سراغ لینک‌سازی خارجی بروید. اگر در همین ابتدای کار هم دلتان آرام نمی‌گیرد و می‌خواهید حتما لینک‌سازی کنید، نهایتا می‌توانید در فروم‌ها و انجمن‌ها لینک‌سازی کنید آن هم هر دو هفته یا ماهی یک‌ بار.

بک لینک‌سازی

یک بک لینک با کیفیت، بهتر از هزار بک لینک بی کیفیت

ترجیح می‌دهید از یک سایت معتبر بک لینک دریافت کنید ویا یک سایت تصادفی که هیچ‌کس آن را نمی شناسد؟
معلوم شده است که گوگل نیز همین حس را دارد و نکاتی وجود دارد که با رعایت آن‌ها می توانید بک لینک‌های معتبری بسازید.

ارتباط موضوعی: اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت موضوع محتوایی سایت می‌باشد. اگر سایت شما برای مثال درمورد آموزش سئو فعایت می‌کند و شما می‌خواهید از یک سایت فروش پوشاک لینک دریافت کنید، نه تنها این بک لینک به شما هیچ کمکی به سایت شما نمی‌کند، بلکه ممکن است باعث نزول رتبه شما بشود.

 

اعتبار دامنه یا domain authority: دومین نکته اعتبار دامنه‌ی سایتی هست که به شما لینک می‌دهد. عمر دامنه، نوع دامنه (ir ،com و …) و میزان لینک‌های خروجی آن سایت، بعضی از عواملی هستند که در اعتبار دامنه‌ی یک سایت موثر هستند. هر چه اعتبار سایتی که به شما لینک می‌دهد بیشتر باشد، ارزش آن لینک بیشتر می‌شود.

برای چک کردن اعتبار دامنه می‌توانید با رفتن به سایت website cheker  و وارد کردن url مورد نظر در قسمت Domain Authority Checker، اعتبار دامنه، اعتبار صفحه و اطلاعات مفید دیگری بدست آورید. در ابتدای کار بهتر است از سایت‌هایی لینک بگیرید که تفاوت اعتبار دامنه آن با سایت شما زیاد نباشد، یعنی اگر اعتبار دامنه شما ۱۰ است، از سایت‌هایی با اعتبار حداکثر ۲۰ لینک بگیرید و نه بیشتر.

اعتبار صفحه یا page authority: سومین نکته هم اعتبار صفحه‌ایست که به شما لینک می‌دهد. شاید دامنه‌ی یک سایت با ارزش باشد، اما آن صفحه‌ای که از آن به شما لینک داده شده اعتبار کمی داشته باشد. معمولا صفحاتی که لینک‌سازی خوبی داشته باشند اعتبار قابل قبولی دارند و برای لینک گرفتن مناسب هستند.

 

تعداد لینک‌های خروجی آن صفحه: بعضی از سایت‌ها مثل سایت‌های درج ریپورتاژ معمولا به صفحات زیدی لینک می‌دهند. هر چه تعداد لینک‌های خروجی از صفحه‌ی یک دامنه به سایت‌های دیگر بیشتر باشد، ارزش بک لینکی که هر کدام از این سایت‌ها دریافت می‌کنند کمتر می‌شود.

 

محل قرار گرفتن بک لینک: اینکه از صفحه‌ی اصلی یک سایت به شما لینک داده شود یا از قسمت‌های دیگر مثل فوتر یا سایدبار، در میزان ارزش آن لینک تاثیر می‌گذارد. لینک‌هایی که در محتوای مقالات قرار دارند، ارزش بیشتری نسبت به لینک‌های فوتر یا سایدبار آن سایت دارند.

 

anchor text یا متن لینک: متن لینک که همان قسمت قابل مشاده‌ی یک لینک محسوب می‌شود، از آن مواردی هست که در ارزش آن لینک تاثیر زیادی می‌گذارد. anchor text می‌تواند به صورت‌های مختلف نوشته شود. می‌تواند عینا خود کلمه کلیدی باشد، می‌تواند عبارتی شامل کلمه کلیدی باشد، نام وب‌سایت(برند شما) و عبارات نامرتبط مثل “اینجا کلیک کنید” باشد. استفاده  از کلمات کلیدی یا عبارات هم معنی آن قطعا با ارزش‌تر است، اما حواستان باشد اگر در استفاده از کلمه‌ی کلیدی زیاده‌روی شود، ممکن است طبق الگوریتم پنگوئن گوگل سایت محبوب شما جریمه شود.

 

لینک‌های dofollow: لینک‌های nofollow پیوندهایی هستند که ارزشی به صفحات مقصد اضافه نمی‌کنند و ربات‌های گوگل آن‌ها را نادیده می‌گیرند. در مقابل لینک‌های dofollow برای سایت مقصد ارزش ایجاد می‌کنند و اگر به دنبال دریافت بک لینک هستید بهتر است از این نوع لینک‌ها دریافت کنید. تفاوت این لینک‌ها در عبارت “rel=”nofollow هست که در کد HTML یک لینک قرار داده می‌شود و آن را تبدیل به لینک نوفالو می‌کند.

 

بررسی ارزش یک بک لینک

چگونه بک لینک بگیریم؟

لینک‌های شکسته

به مرور زمان ممکن است سایت مقصد لینک‌های داخلی تغییر کرده یا حتی حذف شده باشد، در این صورت با کلیک کردن روی آن لینک، کاربران با صفحه‌ی ۴۰۴ رو به رو می‌شوند. اصلاحاً به ابن نوع لینک‌ها، لینک‌های شکسته می‌گویند. لینک‌های شکسته سایت‌های خارجی می‌تواند بلیط خوشبختی شما به سمت سئو بالاتر باشد. تنها کافیست لینک‌های شکسته سایت‌ها را شناسایی کرده و به مدیر سایت پیام دهید و از آن‌ها بخواهید لینک شکسته خود را به صفحه شما که محتوایی کامل و جدید می‌باشد لینک کنند.
برای پیدا کردن لینک‌های شکسته باید ابتدا با استفاده از ابزار  Check My Links Chrome Extension می‌توانید سایت‌های مدنظرتان را از نظر داشتن یا نداشتن لینک‌های شکسته بررسی کنید و در صورت پیدا کردن یک لینک مرتبط، می‌توانید به مدیر سایت پیام بدهید تا به شما لینک دهند.

 از شرکت‌های دیگر کمک بگیرید

محتواهای خوب، بک لینک نمی‌گیرند، مگر بدانید چطور برای آن‌ها بک لینک بسازید. سایت‌هایی وجود دارند که به صورت ماهانه محصولاتی را مقایسه و یا لیستی از بهترین آن‌ها را بررسی می‌کنند، اگر محصول با‌کیفیتی ایجاد کرده‌اید می‌توانید این‌گونه سایت‌هایی که در رابطه با کلمات کلیدی شما محتوا منتشر کرده و به صورت ماهیانه فعالیت دارند را پیدا کرده و از آن‌ها بخواهید محصول شما را نیز بررسی کنند.

به عنوان مثال اگر شما در زمینه سایت‌سازها فعالیت می‌کنید، می‌توانید سایت‌هایی که سایت‌ساز‌ها را مقایسه و بررسی می‌کنند را پیدا کرده و از آن‌ها بخواهید تا محصول شما را هم بررسی کنند.

پست مهمان

به وسیله‌ی این تکنیک، به صورت رایگان از سایت‌های میزبان بخواهید تا محتوای شما را در سایت خود قرار دهند. این‌گونه علاوه بر اینکه برای خود بک لینک ایجاد می‌کنید برای سایت هدف نیز یک محتوای حرفه ای ایجاد کرده‌اید. البته لینک دریافتی می‌تواند هم dofollow باشد و هم nofollow. فراموش نکنید محتوای پربار و حرفه ای خود را در سایت‌هایی که بازدیدکنندگان بیشتری نسبت به شما دارند (به عنوان پست مهمان) قرار داده و به سایت خود لینک کنید.

رپورتاژ آگهی

آماده‌اید که با یکی از آسان‌ترین روش‌های بدست آوردن بک لینک آشنا شوید؟
رپورتاژ آگهی شبیه به پست مهمان می‌باشد، با این تفاوت که هزینه‌بر است و بین شما و سایت مقابل قرارداد بسته می‌شود که در بازه‌های زمانی مشخص حتما به شما لینک داده شود. از آنجایی که در رپورتاژ آگهی شما باید مبلغی راخرج کنید، بهتر است در انتخاب سایت‌های میزبان خود حساسیت به خرج دهید.

تکنیک آسمان خراش (Skyscraper)

تکنیک آسمان خراش، یکی از روش‌های دریافت بک لینک

در تصویر بالا کدام ساختمان توجه شما را اول به خود جلب کرد؟ به احتمال زیاد بلند‌ترین ساختمان.
تکنیک آسمان خراش دقیقا مانند مثال بالا می‌باشد، هرچه محتوای شما بهتر از بقیه رقبا باشد مورد استقبال بیشتر قرار می‌گیرد. برای استفاده از این تکنیک باید صفحه سایت رقیب خود که در لینک اول جستجو گوگل قرار گرفته است را پیدا کرده و یک محتوا با همان موضوع اما جدید تر و کامل‌تر بنویسید، سپس سایت‌هایی که به سایت رقیب شما بک لینک داده‌اند را پیدا کنید و با آن‌ها تماس برقرار کنید و از آن‌ها بخواهید محتوای شما را بخوانند و در صورت پسندیدن، محتوای شما را جایگزین لینکی که به رقیبتان داده‌اند بکنند.

شبکه‌های اجتماعی

بدون شک همه‌ی ما روزانه زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی می گذرانیم. همین موضوع باعث شده که شبکه‌های اجتماعی بهترین بستر برای دیده شدن شما باشند. می‌توانید با ایجاد کانال‌های تلگرام، پیج‌های اینستاگرام، ایجاد صفحات لینکدین و پینترست به سادگی کاربرهای زیادی پیدا کرده و آن‌هارا به صفحه سایت خود هدایت کنید.

یکی از روش‌های بدست آوردن بک لینک از شبکه‌های اجتماعی، استفاده از سایت ویرگول است. ویرگول یک بستر آنلاین، بزرگ و فارسی است که همه می‌توانند در آن مطلب (جهت یادگیری) بنویسند.
می‌توانید به وسیله این بستر به سادگی و فقط با سه حرکت برای خودتان بک لینک بسازید. چطور؟ فقط کافی است که در آن ثبت‌نام کنید، محتوایی کوچک بنویسید و در آخر خوانندگان علاقه مند را به صفحه خود به وسیله لینکی که قرار می‌دهید جذب کنید.

از اینفوگرافیک‌ها استفاده کنید

اگرچه اینفوگرافیک‌ها مثل گذشته در گرفتن بک لینک موثر نیستند، اما هنوز هم یکی از روش‌های این کار محسوب می‌شوند. محبوبیت اینفوگرافیک‌ها در فهمیدن راحت آن و به اشتراک گذاشتن آسان آن‌ها خلاصه می‌شود. همه ما محیط‌های بصری را دوست داریم برای همین محبوبیت اینفوگرافیک‌ها روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

ایجاد یک اینفوگرافیک خوب

برای این کار باید هر اینفوگرافیکی که استفاده می‌کنید خاص بوده و داستان خوبی پشت آن خوابیده باشد.
برای ایجاد یک ایجاد یک اینفوگرافیک محبوبی که همه بتوانند از آن استفاده کنند باید دست خود را روی محتوا‌های ترند شده و محبوبی که این روزها کاربران به دنبال آن‌ها هستند و جستجو می‌کنند بگذارید.
ابتدا اطلاعات بالا را جمع آوری کرده و سپس دنبال متخصصی بگردید تا آن اطلاعات را به بهترین راه ممکن برای شما به نمایش بگذارند.

پس از ایجاد اینفوگرافیک باید آن را به درستی تبلیغ کنید. می‌توانید آن‌ را در سایت‌هایی قرار دهید که در این حوزه شناخته شده هستند و اکثر افراد برای دریافت اینفوگرافیک به آن‌ها مراجعه می‌کنند. به این سایت‌ها اصطلاحا دایرکتوری گفته می‌شود و از آن‌ها بخواهید تا به شما لینک بدهند. می‌توانید با خبرگزاری‌هایی که می‌دانید اینفوگرافیک شما برای آن‌ها کاربرد دارد ارتباط بگیرید و از آن‌ها بخواهید در ازای دریافت یک اینفوگرافیک خوب، به سایت شما بک لینک دهند.

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم بهترین روش‌های بدست آوردن بک لینک در موارد متفاوت را به شما نشان دهیم. از فعالیت در شبکات اجتماعی تا مصاحبه از افراد مشهور و پست مهمان. هرکسی در هر شرایطی که باشد می‌تواند بهترین بک لینک را برای خود انتخاب کرده و از همین حالا برای افزایش ترافیک خود اقدام کند.

نوامبر 17, 2020

0 پاسخ به "نحوه ایجاد بک لینک برای سایت+ویدئو آموزشی"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.

زمان خیلی کمه ... عجله کن !

تبریک ... شما برنده مشاوره تخصصی کاملا رایگان تا قبل از شروع دوره 11 آغازینو شدید .

(با پرکردن فرم مشاوره میتونی در جلسه اول هم بصورت رایگان حضور داشته باشی)