• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

۱۰ پیشنهاد حرفه‌ای برای پولساز کردن کمپین‌های تبلیغاتی

 • تابحال برایتان اتفاق افتاده است که کمپین‌ تبلیغاتی رفته باشید اما نتیجه نگرفته باشید؟
 • یا اینکه با اجرای کمپین‌های تبلیغاتی خود به آن هدفی که برای خود در نظر گرفته بودید دست پیدا نکرده باشید؟

اگر جزء کسانی هستید که این اتفاقات برایشان افتاده و یا جزء کسانی هستید که هنوز کمپین خود را راه‌اندازی نکرده‌اید، توصیه می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید. چرا که با پیشنهاداتی که قرار است در اینجا عنوان شود حتما می‌توانید بهتر عمل کنید. پس تا آخر با ما همراه باشید.

پیش‌تر درمورد کمپین‌های تبلیغاتی در بسترهای مختلفی مثل شبکه‌های تبلیغاتی یکتانت و مدیا ادز، سرویس‌های تبلیغاتی گوگل و شبکه‌های اجتماعی مقالاتی را عنوان کرده‌ایم. اما قصدمان از انتشار این پست این است ۱۰ پیشنهاد جذاب و تخصصی در حوزه تبلیغات که باعث می‌شوند کمپین شما را به پول تبدیل نمایند را معرفی کنیم و اگر آن‌ها را در کمپین‌های خود به کار ببرید قطعا برایتان نتیجه‌بخش خواهد بود.

 

کمپین‌ها در چه شرایطی برایمان پولساز می‌شوند؟

کمپین‌های تبلیغاتی مانند غذاهای مختلف بر سر یک میز هستند، غذایی که رنگ و بوی بهتری داشته باشد قطعا طرفدارن بیشتری خواهد داشت و پس از تست، اگر به طور حرفه‌ای جزئیات آن بررسی و موارد را بهبود و یا اصلاح نمایند، قطعا مشتریان بیشتری پیدا خواهد کرد. این اتفاق دقیقا برای کمپین‌ها نیز صادق است که اگر رعایت شوند، تبدیل به یک کمپین تبلیغاتی دلچسب و جذابی خواهد شد که طرفدارانش روز به روز افزایش خواهند یافت. بنابراین برای خوشمزه کردن تبلیغات نیاز به چند توصیه است که باید آن‌ها را اجرا کنیم.

 

۱۰ راز دلچسب کردن تبلیغات

۱. بهترین پرسونا یا مخاطب را برای خود انتخاب نمایید.

در ابتدای کار باید نوع مخاطب خود را تعیین کنید. قطعا تمام افراد مورد هدف شما نیستند و به خدمت با محصول شما نیاز ندارند. پس باید در اولین قدم مشتریان خود را شناسایی کنید و نیاز آن‌ها را دریابید. در این بین اگر افراد از نظر ویژگی‌های فرهنگی، مذهبی، سن و سال و یا جنسیت متفاوت بودند، می‌توانید افراد با ویژگی‌های مشترک را دسته‌بندی نمایید و برای هر دسته تبلیغات مخصوص به خود را راه‌اندازی نمایید، بجای آن که یک تبلیغ را برای همه منتشر کنید.

۲. بهترین لندینگ پیج را برای کمپین خود طراحی کنید.

قطعا هر کمپینی به یک لندینگ پیج ختم می‌شود، بنابراین باید به گونه‌ای طراحی شود که جذاب باشد و باعث برگشت کاربر نشود. از جمله مواردی که باید در صفحه فرود رعایت نمایید در قسمت زیر ذکر شده است:

 • سعی کنید کاربر را وادار به اقدام کاری نمایید و یک CTA در قسمت بالا و وسط صفحه قرار دهید.
 • در طراحی صفحه مشخص کنید که مخاطبان شما چه کسانی هستند و براساس آن طراحی را انجام دهید.
 • تا می‌توانید مفاهیمی را که ارائه می‌کنید ساده بیان نمایید تا برای کابران قابل فهم باشد.
 • مسیری که برای کابر طراحی می‌کنید، تا حد امکان کوتاه و ساده باشد.
 • سعی کنید حتما یک پیشنهاد شگفت‌انگیز مانند یک هدیه یا یک تخفیف اعلام کنید.
 • در آپلود عکس و ویدئو‌های خود خیلی دقت کنید تا بهینه شوند و حجم بالایی نداشته باشند. برای ویدئوها نیز سعی کنید برای هر دقیقه حدود ۲ تا ۴ مگ نیاز باشد و نه بیشتر. این مسئله در سرعت بارگذاری صفحه فرود شما نیز بسیار تاثیرگذار است.
 • تا می‌توانید از عنوان‌های جذاب استفاده کنید.
 • حتما لینک شبکه‌های اجتماعی خود برای انتقال کاربر به آنجا قرار دهید.
 • سعی کنید از طراحی رسپانسیو استفاده نمایید تا برای نسخه موبایل هم مناسب باشد.

لندینگ پیج مناسب برای کمپین تبلیغاتی

۳. بهترین نوع مدیوم تبلیغاتی را برای خود انتخاب نمایید.

از میان تبلیغات بنری، همسان و غیره که قبلا در مقاله انواع تبلیغات اینترنتی مفصلا به آن‌ها پرداخته شد، می‌توانید با بررسی مزایا و معایب و ویژگی‌های هریک، بهترین نوع آن‌ را برای کمپین خود انتخاب کنید تا بتوانید بیشترین کلیک را بگیرید. برخی محصولات را باید برای مشتری معرفی نمود تا با آن آشنایی پیدا کنند که بهتر است برای این موارد از تبلیغات بنری استفاده شود، گاهی می‌توان با تحلیل هوشمندانه مسیر و علاقه کاربر از تبلیغات همسان استفاده کرد. بنابراین باید با توجه به نوع محصول و هدفی که دارید مدیوم تبلیغاتی خود را تعیین نمایید.

۴. طراحی یک بنر جذاب برای مدیوم تبلیغاتی

مرحله مهم بعد از انتخاب نوع مدیوم، این است که یک بنر حرفه‌ای طراحی کنید. برای اینکه بنر شما حرفه به نظر برسد باید چند نکته را رعایت کنید:

 • تا حد امکان از اعداد و ارقام منحصر به فرد استفاده کنید
 • عنوان خود را بصورت سوال مطرح نمایید
 • راه حل خاصی را معرفی نمایید.
 • احساسات مخاطب مانند کنجکاوی، هیجان و … را بر انگیزانید.
 • سعی کنید از عکس‌های واقعی بیشتر استفاده کنید.
 • استفاده از عکس شخصیتی تاثیر بسزایی در جذب مخاطب دارد.
 • حتما یک CTA طراحی کنید.
 • در انتخاب عکس حتما به طیف رنگی آن توجه کنید. عکس‌هایی که زمینه روشنی دارند معمولا بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. اما بطور کلی عکس‌هایی که تضاد رنگی داشته باشند بهترند، بخصوص اگر روشن باشند.

طراحی بنر جذاب

۵. انتخاب بهترین وب‌سایت‌ها با بالاترین نرخ تبدیل

با استفاده از ابزار گوگل آنالیتیکس که درمورد نحوه کار با آن در مقاله‌ای مجزا صحبت کرده‌ایم، می‌توانید سایت خود را تجزیه و تحلیل نمایید و وبسایت‌هایی که نرخ تبدیل بیشتری برایتان داشته‌اند را شناسایی کنید و بر روی آن‌ها کمپین راه‌اندازی نمایید. با این کار قطعا موفق‌تر خواهید بود تا اینکه در سایت‌هایی که نسبت به تبلیغ شما کم اهمیت‌تر بوده‌اند، تبلیغ کنید حتی اگر پربیننده باشند.

انتخاب بهترین سایت برای تبلیغات

۶. بهترین روش تبدیل خود را تعیین کنید.

با توجه به نوع محصول یا خدمتی که قرار است ارائه کنید باید مشخص کنید که کاربر چگونه و از چه طریقی می‌تواند به خریدار تبدیل شود. منظور این است که باید فرم پر کند؟ ثبت نام کند؟ فایلی دانلود نماید؟ برای هرکدام از این مواردی که انتخاب می‌کنید سعی کنید کوتاه‌ترین مسیر را طراحی نمایید مثلا برای پر کردن یک فرم تنها موارد لازم را مطرح نمایید و از موارد اضافه چشم‌پوشی کنید. یا مثلا اگر قرار است فایلی را دانلود نمایند، بهتر است لینک مستقیم آن را قرار بدهید. همین مسئله  را نیز برای پرداخت آنلاین رعایت نمایید و سایت پرداخت را مستقیما به لندینگ پیج متصل نمایید.

محاسبه نرخ تبدیل

۷. حتما میزان CAC را محاسبه کنید و ارزان ترین کانال تبلیغاتی را برای خود مشخص کنید

در این مرحله هم مانند مرحله ۵ باید از گوگل آنالیتیکس کمک بگیرید و محاسبه کنید که کدام مسیر تبلیغاتی برای شما نسبت به میزان خریداران به صرفه‌تر بوده است تا برای تبلیغات خود از‌ ان بیشتر استفاده کنید. می‌توانید بررسی کنید که تبلیغات موبایلی تاثیرگذارتر بوده است یا شبکه‌های اجتماعی؟ یا در میان شبکه‌های تبلیغاتی کدام شبکه نسبت به هزینه دریافتی کاربر بیشتری برایمان داشته است. به طور کلی باید با توجه به محاسبه هزینه‌ای که برای جذب هر مشتری پرداخت می‌کنید، مناسب‌ترین و به صرفه‌ترین روش‌ را انتخاب نمایید.

 

۸. دسته بندی کمپین‌های کلیدی براساس نرخ تبدیل

برای اینکه راحت‌تر بتوانید کمپین‌های خود را مدیریت نمایید، بهتر است آن‌ها را براساس میزان نرخ تبدیلی که داشتند، دسته ‌بندی نمایید و آن‌ها را باهم مقایسه کنید که چرا برخی نرخ کمتری نسبت به بقیه داشته‌اند؟ تمام مواردی مانند نوع بنری که برای آنها طراحی کردید، متن تبلیغاتی، شبکه تبلیغاتی و غیره تا بتوانید به نتیجه مطلوب برسید و آن‌ها را اصلاح نمایید تا تمام کمپین‌ها به نرخ بالایی دست پیدا کنند. معمولا کمپین‌ها را در کمتر از ۳۰۰، بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ و بیشتر از ۷۰۰ تقسیم نمایید تا برایتان مقایسه آسانتر باشد.

۹. برای هر کمپین یک لیست سفید (white list) بسازید

سعی کنید برای هر کمپین یک لیست سفید بسازید و مواردی را که مشخص کنید تا بهبود پیدا کنند و آن‌ها را به روز نمایید برای اینکه این کار را بهتر و دقیق‌تر انجام بدهید باید تمام موارد مربوط به کمپین‌ها را در گوگل آنالیتیکس بررسی کنید و به همه آنها اهمیت بدهید تا بتوانید نکات مهم هرکدام را دریابید و فهرست نمایید و براساس اولویت‌هایشان بهترین سایت‌ها و بسترهای پولسازی خود را مشخص کنید و مرحله به مرحله به تمام آن‌ها رسیدگی نمایید. با ساخت لیست سفید، مدیریت کمپین‌ها برایتان راحت‌تر می‌شود با این روش می‌توانید به راحتی بخش‌هایی که نیاز به اصلاح دارند را اصلاح کنید و مواردی که نیاز به توسعه بخشی دارند، گسترش دهید و خطا‌ها را حذف نمایید. علاوه بر آن می‌توانید سایت‌هایی که برایتان پولسازتر بوده‌اند را شناسایی و فهرست‌بندی نمایید.

ساخت وایت لیست برای کمپین

۱۰. کمپین‌های تبلیغاتی را ادامه بدهید و تمام این نکات را برای آن‌ها پیاده کنید

سعی کنید برای اینکه به مشتریان بیشتری دست‌ پیدا کنید، کمپین‌های تبلیغاتی خود را تکرار نمایید و براساس بودجه‌ای که برای تبلیغات تعیین کرده‌اید در زمان‌های مختلف آن‌ها را راه‌اندازی کنید تا همیشه برای مخاطبانتان تکرار شوید و مورد توجه آن‌ها قرار بگیرید. برای تمام کمپین‌ها هم این نکات را رعایت کنید و هرگز ازشون غافل نشوید، تا مسیر تبلیغاتی هدفمند و روبه پیشرفت و توسعه باشد.

 

حالاکه به راز‌های کمپین‌های پولساز دلچسب پی بردید، وقت راه‌اندازی است

اکنون تمام موارد لازمی که برای تبدیل کردن یک کمپین به پول را متوجه شدید. پس بهترین زمان برای راه‌اندازی کمپین است. سعی کنید زمان را از دست ندهید و اولین نفری باشید که پس از دریافت این پیشنهادات، کمپین خود را راه‌اندازی می‌کند.

اما به شما پیشنهاد می‌کنیم در کنار شروع کمپین خود حتما دوره کمپین‌های تبلیغاتی آغازینو را از ببینید و آن را از دست ندهید تا بتوانید حرفه‌ای‌تر شروع کنید.

مشاهده دوره

جولای 9, 2020

0 پاسخ به "۱۰ پیشنهاد حرفه‌ای برای پولساز کردن کمپین‌های تبلیغاتی"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.

یه مشاوره رایگان از ما هدیه بگیرید !

0915 219 00 93

051 - 3843 1485

زمان خیلی کمه ... عجله کن !

تبریک ... شما برنده مشاوره تخصصی کاملا رایگان تا قبل از شروع دوره 11 آغازینو شدید .

(با پرکردن فرم مشاوره میتونی در جلسه اول هم بصورت رایگان حضور داشته باشی)