• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

راهنمای راه اندازی اسباب بازی فروشی (فیزیکی و آنلاین)

راه‌اندازی اسباب‌بازی فروشی یعنی وارد شدن به دنیای شاد و جذاب کودکان و شایده ایده‌ای باشد که شما هم به آن فکر می‌کنید و می‌خواهید اطلاعاتی مثل درآمد، هزینه‌ها و سرمایه مورد نیاز برای این کار را بدست آورید. در این مقاله به تمامی سوالاتی که در ذهن شما هست پاسخ می‌دهیم.

قرار است راه‌اندازی اسباب‌بازی فروشی را در از دو جهت بررسی کنیم:

  1. راه‌اندازی فروشگاه فیزیکی
  2. راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی

موضوعاتی که در این مقاله راجع به آن‌ها صحبت می‌کنیم:

سرمایه مورد نیاز برای راه ‌اندازی اسباب ‌بازی فروشی چقدر است؟ (مغازه فیزیکی)

یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که برای راه‌اندازی هر کسب و کار پیش می‌آید، سرمایه لازم برای آن است.

آقای تاجی، موسس فروشگاه اینترنتی اسباب بازی فروشی برای اینکه در این مقاله اطلاعات درست و موثقی به شما ارائه کنیم، رفتیم سراغ یکی از دانشجوهای بسیار فعال آغازینو، جناب آقای تاجی، مدیر فروشگاه اینترنتی آبنبات که در حال حاضر یک فروشگاه اینترنتی موفق اسباب‌بازی فروشی و خرید خرس ولنتاین هست و از تجربیات ایشان استفاده کردیم.

 

هزینه‌های راه‌اندازی یک فروشگاه اسباب‌بازی به چند بخش تقسیم می‌شود:

  1. اسباب‌بازی فروشی مثل هر کسب و کار دیگری به مکانی برای فروش محصولات نیاز دارد. هزینه خرید یک مغازه یا اجاره آن می‌تواند با توجه به موقعیت مکانی که دارید متغیر باشد.
  2. هزینه خرید اقلام اولیه هم یکی از اساسی‌ترین هزینه‌های شماست. برای راه‌اندازی یک فروشگاه حداقل به ۱۰۰ قلم جنس متنوع نیاز دارید و اگر از هر کدام حداقل ۵ عدد خریداری کنید، شما به سرمایه‌ای حدود ۱۰۰ میلیون تومان نیاز دارید.
  3. در صورت گسترش کسب و کار باید هزینه نیروی انسانی که به کمک شما می‌آیند را هم حساب کنید.
  4. هزینه‌هایی مثل هزینه برق و سیستم سرمایشی گرمایشی را هم باید در نظر بگیرید.

اسباب بازی فروشی اینترنتی در نقش بتمن وارد می‌شود

گفتیم که برای راه‌اندازی یک اسباب‌بازی فروشی شما حداقل ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه برای خرید اقلام مد نظر نیاز دارید. همچنین هزینه خرید یک مغازه یا اجاره آن را هم باید در نظر بگیرید که خودش رقم قابل توجهی می‌شود. سایر هزینه‌ها مثل پول برق، سیستم گرمایشی و سرمایشی هم چیزهایی هستند که نباید از قلم بیوفتد. حالا در ادامه هزینه‌های یک فروشگاه اینترنتی را بررسی می‌کنیم.

اسباب بازی

هزینه راه‌اندازی یک فروشگاه اسباب‌بازی آنلاین چقدر است؟

برای راه‌اندازی کتاب‌فروشی اینترنتی به یک سایت نیاز دارید تا در آنجا محصولات خود را به فروش برسانید. شما چند راه برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین اسباب‌بازی دارید:

  1. طراحی سایت اختصاصی از طریق کدنویسی که اگر بخواهید برون سپاری کرده و از یک برنامه‌نویس بخواهید یک سایت آماده به شما تحویل دهد باید حدودا ۱۰۰ میلیون هزینه کنید.
  2. طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی با سایت‌‌سازهای آماده مثل سی فایو با هزینه‌ای کمتر از ۱ میلیون تومان هم برای شما ممکن است.
  3. استفاده از سیستم مدیریت محتوا وردپرس و فروشگاه‌ساز محبوب آن، یعنی ووکامرس، فروشگاه‌سازی که ۴۲% فروشگاه‌های موجود حیاتشان را به آن مدیون هستند. هزینه راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی بر پایه ووکامرس از ۲ میلیون شروع می‌شود و با حداکثر ۱۰ میلیون تومان می‌توانید یک فروشگاه بسیار قدرتمند داشته باشید.

 

سکه و کیسه پولمی‌بینید که هزینه راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی رقمی بسیار بسیار پایین‌تر از هزینه خرید یا اجاره یک مغازه است.

 

مزیت دیگر یک فروشگاه اینترنتی این است که شما ابتدای کار اصلا نیازی به سرمایه‌ای کلان برای خرید اقلام مورد نیاز ندارید. کافی‌ست فروشگاه خود را راه‌اندازی کنید و هر زمان که سفارشی در سایت شما ثبت شد، اقدام به تهیه آن کالا بکنید.

اما اگر کمی واقع‌بین باشیم، می‌بینیم که تنها راه‌اندازی یک کسب و کار آنلاین و برفرض یک اسباب‌بازی فروشی اینترنتی نمی‌تواند یکباره تحول عظیمی در فروش شما ایجاد کند یا شما را ثروتمند کند، بلکه این مسئله می‌تواند تنها باعث اتلاف سرمایه شما شود.

کلیدکلید حل این مسئله چیست؟ قطعا یادگیری دانش دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال. برای آشنایی بیشتر با بازاریابی دیجیتال پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله‌ای که در این زمینه نوشته‌ایم را مطالعه کنید. اگر شما دانش کافی در این حوزه داشته باشید شک نکنید که گسترش کسب و کار در فضای آنلاین نه تنها اتلاف سرمایه نیست، بلکه یک راه‌ فوق‌العاده برای افزایش فروش و درآمد شما محسوب می‌شود.

برای یادگیری اصولی و صحیح دانش دیجیتال مارکتینگ دوره‌های آموزشی و منابع متعددی وجود دارد، اما دوره‌ای عملی که بتواند شما را با چالش‌های بازار کار واقعی رو به رو کند و شما بتوانید با حضور اساتید برتر این حوزه و صاحبان کسب و کارهای بزرگ آن‌ها را حل کنید، چیزی هست که در بسیاری از دوره‌های آموزشی موجود وجود ندارد.

این یک تبلیغ نیست!

پیشنهاد می‌کنیم چند لحظه وقت بگذارید و از صفحه دوره بازاریابی دیجیتال آغازینو دیدن کنید و در صورتی که احساس می‌کنید به این دوره نیاز دارید، در آن ثبت‌نام کنید (گفتیم تبلیغ نیست چون مطمئن هستم اگر شما قصد راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی اسباب‌بازی داشته باشید قطعا به دنبال آموزش دیجیتال مارکتینگ می‌گردید و این به دوره‌ آموزشی هم برخورد می‌کنید ).

آشنایی با دوره بازاریابی دیجیتال

سود حاصل از فروش اسباب بازی در فروشگاه اینترنتی بیشتر است یا فروشگاه فیزیکی؟

وسایل بازی خب برای اینکه بخواهیم راجع به سود یک فروشگاه صحبت کنیم باید عوامل زیادی را در نظر بگیریم. مثلا اینکه مغازه شما نوک کوه دماوند باشد یا در مرکز اصلی شهر باشد قطعا در میزان فروش شما موثر است! یا اگر یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید و آن را به امان خدا رها کنید و به امید بخت و اقبال بنشینید که شاید سایت شما هم بالاخره در گوگل نمایش داده شود، قطعا چیزی جز ضرر عایدتان نمی‌شود.

پس می‌آییم و شرایط را یکسان در نظر می‌گیریم، یعنی می‌خواهیم مقایسه را بین یک فروشگاه فیزیکی که از نظر موقعیت جغرافیایی در مکان خوبی قرار دارد و یک سایت که کاملا بهینه‌سازی (سئو)  شده و در نتایج برتر گوگل نمایش داده می‌شود انجام دهیم. اگر می‌خواهید با مفهوم بهینه‌سازی سایت آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ای که در این زمینه نوشته‌ایم را مطالعه کنید.

در چنین شرایطی باید بدانید که سود خالص یک فروشگاه اینترنتی به مراتب بیشتر از سود یک فروشگاه فیزیکی هست، چرا؟ چون اگر هزینه را از درآمد کم کنیم میزان سود خالص بدست می‌آید و گفتیم که هزینه‌های یک فروشگاه اینترنتی به مراتب کمتر از یک فروشگاه فیزیکی هست، بنابراین شما اگر به صورت اصولی کسب و کار آنلاین خود را راه‌اندازی کنید و پیش ببرید، می‌توانید به درآمد بسیار خوبی از این راه برسید.

نکاتی برای راه‌اندازی اسباب بازی فروشی اینترنتی

دسته‌بندی مناسب برای اسباب‌بازی‌ها داشته باشید، مثلا رده‌های سنی مختلف، اسباب‌بازی‌های دسته آموزشی، فکری، سرگرمی و …

مشخصات اسباب‌بازی‌ها را دقیق بیان کنید، مثلا جنس (بخاطر اینکه بعضی از کودکان ممکن است به جنس بعضی از وسایل حساسیت داشته باشند)، ارتفاع، وزن و …

تصاویری زیبا از اسباب‌بازی‌ها می‌تواند هم برای کودکان جذاب‌تر باشد و هم بزرگسالان را بیشتر تشویق به خرید بکند.

شاید مهم‌ترین نکته هم این باشد که به دنبال محصولاتی بروید که حاشیه سود بالایی دارند و در واقع با محدود کردن تنوع محصولات، فقط سراغ آن‌هایی می‌روید که سود خوبی دارند و می‌توانید روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید.

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم شما را تا حد امکان برای راه‌اندازی یک اسباب‌بازی فروشی آنلاین راهنمایی کنیم. با بررسی‌هایی که انجام دادیم متوجه شدید که شاید بهتر است با دنیای دیجیتال آشتی کنیم و با گسترش کسب و کار در فضای آنلاین، از ظرفیت‌های این فضا برای افزایش فروش و درآمد استفاده کنیم. اگر هر سوالی در زمینه راه‌اندازی یک کسب و کار آنلاین و یا راه‌اندازی اسباب‌بازی فروشی اینترنتی دارید می‌توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا به آن‌ها پاسخ دهیم.

 

 

 

ژانویه 12, 2021

0 پاسخ به "راهنمای راه اندازی اسباب بازی فروشی (فیزیکی و آنلاین)"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.

یه مشاوره رایگان از ما هدیه بگیرید !

0915 219 00 93

051 - 3843 1485

زمان خیلی کمه ... عجله کن !

تبریک ... شما برنده مشاوره تخصصی کاملا رایگان تا قبل از شروع دوره 11 آغازینو شدید .

(با پرکردن فرم مشاوره میتونی در جلسه اول هم بصورت رایگان حضور داشته باشی)