• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تبلیغات همسان (تبلیغات نیتیو) چیست؟

تبلیغات همسان (تبلیغات نیتیو Native ad) یا همان تبلیغات بومی چیست؟ و با چند مثال نشان ‌می‌دهیم که چرا ممکن است این تبلیغات بسیار جذاب و تحسین برانگیز باشد و یا برعکس چرا این تبلیغات  بسیار وحشتناک میشود؟

کوری تبلیغاتی یا Ad Blindness چیست؟

یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ نشان داد که حدودا ۴۳ درصد از کاربران اینترنت تبلیغات بنری و کلیکی را نادیده می‌گیرند و به راحتی از آن چشم پوشی می‌کنند.

کور بودن بنر لزوماً نتیجه یک انتخاب آگاهانه برای نادیده گرفتن تبلیغات نیست، بلکه طی تست و بررسی نتایج آزمایشات انجام شده به این نتیجه رسیدند که افراد مهارت دارند به محتوای یک صفحه تمرکز کنند و از هرگونه مطلب اضافه به ویژه تبلیغات نمایش داده شده چشم پوشی کنند.

در پی حل این مشکل بازاریابان به دنبال روش های جدید برای دور زدن کوری تبلیغاتی برآمدند و یکی از این روش های جذاب و کارآمد همسان سازی تبلیغاتی می‌باشد.

کوری تبلیغاتی

تبلیغات همسان یا Native Ads

تبلیغات همسان یا اصطلاحاً تبلیغات نیتیو به تبلیغاتی گفته می‌شود که یک جمله همراه با یک تصویر یا ویدیو داخل یک وب سایت پربازدید خبری، ورزشی، اجتماعی، اقتصادی و … نمایش داده میشود و محتوای نمایش داده شده از نظر ظاهری هماهنگ با سایت نمایش دهنده می‌باشد.

یک رویکرد و اتفاق جالب و جدید در دنیای بازاریابی دیجیتال است که در آن تبلیغات ارائه شده به کاربر از محتوای غیرتبلیغاتی موجود در وب سایت و یا اپلیکشن میزبان شما قابل تشخیص نیست و این هماهنگی و همسان بودن باعث میشود که کاربرکمتر تبلیغات را نادیده بگیرد و کلیک بیشتری انجام دهد در نتیجه نرخ تبدیل تبلیغات افزایش یابد و درآمد قابل توجهی نصیب صاحبان سایت بشود.

تبلیغات همسان ساده ترین و کارآمدترین روش برای تبلیغات آنلاین میباشد تا بتوانیم محتوای سایت خودرا بدون اینکه باعث آزار کاربر و کوری تبلیغات بشود در معرض دید مخاطب قرار دهیم.

تبلیغات همسان چیست؟

رمز موفقیت در تبلیغات همسان چیست؟

رمز موفقیت تبلیغات همساناین یک موضوع غیرقابل انکار و ثابت شده است که اغلب افراد از تبلیغات فراری و بیزارهستند. افزایش نرم افزارهای مسدود کننده تبلیغات که روز به روز در حال رشد و جذب این دسته از مخاطبان هستند این حقیقت را تایید میکند.

رمز موفقیت تبلیغات همسان در این است که طبق تحقیقات انجام شده تبلیغات همسانی که به خوبی طراحی میشوند، مزاحم نیستند و بدون اینکه مانند یک انگشت دردناک ظاهر شود جوری محتوای سایت را در معرض دید کاربر قرارمیدهد که نه تنها کاربر آزاری نمی بیند بلکه با علاقه مطلب را دنبال میکند و چه بسا، حتی تبلیغ ما را با دیگران اشتراک بگذارد.

بیشتر بخوانید : تبلیغات موفق در سایت های ایرانی

تبلیغات همسان چه مزایایی دارد؟

مزایای تبلیغات همسانمهمترین ویژگی که تبلیغات همسان دارد این است که هیچ مزاحمتی برای کاربر ایجاد نمی‌کند و معمولا همراه با یک عکس یا عنوان و محتوای جذاب به کاربر پیشنهاد داده میشود ودرازای هرکلیکی که کاربر روی تبلیغ انجام میدهد از بودجه کلی که برای کمپین همسان درنظر گرفته شده است مبلغی کسر میشود و به ازای نمایش تبلیغ  هزینه ای از بودجه کمپین کسر نمیشود.

تبلیغات همسان یکی از مهمترین و کامل ترین روشهای توزیع محتوا به حساب می آید و ما میتوانیم هر تبلیغی که علاقه داریم را از طریق تبلیغات همسان به خوبی اجرا کنیم و به تعداد مخاطب هدفی که مورد نظرمان هست برسیم.

وقتی که مطالب تبلیغ همسان مفید و جالب و کاربردی و یا حتی سرگرم کننده باشد کاربران محتوای تبلیغات مارا با دیگران به اشتراک می گذارند و تبلیغات رایگان برای ما انجام می دهند.

یکی دیگر از مهمترین ویژگیهای تبلیغات همسان یا نیتیو هدفمند بودن این تبلیغات است. هدفمند بودن این تبلیغات به این صورت است که ما با توجه به امکاناتی که در پنل تبلیغاتی دراختیار داریم می‌توانیم تبلیغات خودمان را بصورت موثر و پربازده نمایش دهیم.

بطور مثال ما میتوانیم تعیین کنیم که وب سایتهای نمایش دهنده ما ازنوع خبری، سیاسی، اقتصادی، ورزشی و یا هر موضوع دیگری باشد.

همچنین میتوانید لوکیشن بیس تبلیغات را مشخص کنیم که دقیقا در کدام شهر و منطقه جغرافیایی نشان داده شود و یا تعیین کنیم تبلیغات ما داخل دستگاه موبایل یا دستکتاپ نمایش داده شود و یا حتی تعیین کنیم سیستم عامل موبایل اندروید یا آی او اس باشد

از دیگر مزایای تبلیغات همسان، جلب توجه بیشتر، جذابیت بیشتر، مستتر بودن تبلیغات و تعامل بیشتر با کاربران میباشد.

بیشتر بخوانید : ایده برای بنرهای تبلیغاتی

تبلیغات همسان چه معایبی دارد؟

معایب تبلیغات همسانتبلیغات همسان اگردرست و اصولی انجام شود معایبی نخواهد داشت اما رعایت نکردن برخی از نکات با عث ایجاد اثرات منفی در بازدهی تبلیغات همسان میشود.

مهمترین اشتباه این است که بخواهیم مخاطب خودرا فریب دهیم و حس تقلب، دروغ و یا سواستفاده را در ذهن مخاطب بوجود بیاوریم. دراین صورت کاربر تبلیغات ما را برای مدت طولانی بعنوان یک تبلیغ دروغ و منفی در ذهن خود نگه میدارد.

تبلیغات نیتیو یک روش قدرتمند برای اجرای تبلیغات موثر است که پتانسیل بالایی برای اجرا میطلبد و لازم است زمان زیادی برای تولید محتوای باکیفیت و قوی بگذاریم و درنهایت بتوانیم تست A/B انجام دهیم و به نتیجه دلخواه برسیم.

معمولا تعداد کلیک ها روی تبلیغات همسان و همچنین ورودی سایت ازطریق تبلیغات همسان به نسبت تبلیغات کلیکی کمتر است.

بیشتر بخوانید : ۱۰ اشتباه وحشتناک در تبلیغاتی اینترنتی

انواع تبلیغات همسان چیست؟

تبلیغات همسان به دونوع عادی و ریتارگتینگ تقسیم میشود.

  1. تبلیغات همسان عادی، بدون محدودیت خاصی، تبلیغ ما در جایگاه های همسان نشان داده میشود و کلیک میگیرد.
  2. تبلیغات ریتارکتینگ، تبلیغ ما فقط به کاربرانی نشان داده می‌شود که حداقل یکبار وارد سایت ما شده باشند و بعد از خروج از وب سایت اگر کاربر به هر وبسایتی وارد شود تبلیغات ما به کاربر نمایش داده میشود.

نمونه تبلیغات همسان موفق

سبو نام یک شرکت آلمانی است که جاروبرقی تولید میکند. کمپین تبلیغاتی این شرکت یک نمونه شگفت انگیز از تبلیغات نیتیو میباشد.

تبلیغ کنندگان این شرکت با برجسته کردن مشکل و ایجاد راه حل مناسب نظر کاربران را به خود جلب کرد.

در عنوان تبیلغ میگوید: هرج و مرج بعد از جشن تولد بچه؟ مشکلی نیست!!!

این ویدئو کوتاه و شیرین داستان جشن تولد یک کودک را روایت می‌کند و نشان میدهد که هرج و مرج بعداز تولد به سادگی با جاروبرقی ازبین میرود.

نمونه موفق تبلیغات همسان

تبلیغات همسان چگونه کار میکند؟

تبلیغات همسان دو طرف دارد. طرف عرضه و طرف تقاضا :

  1. طرف عرضه ناشران و سایتهایی (وب سایت های خبری و محتوایی و…) هستند که مخاطبان زیادی دارند و به دنبال کسب درآمد از سایتهای خود را دارند مثل سایت یکتانت، صباویژن، مدیااد، سنجاق، بادصبا و …. .
  2. در سمت تقاضا، تبلیغ کنندگانی قرار دارند که به دنبال دستیابی به مخاطب و اهداف برندآگاهی، فروش و یا جمع آوری لید هستند.

تبلیغات همسان چگونه کار می‌کنند؟

نکات پیشنهادی برای تبلیغات موثر و پربازده

این نکات را در اجرای موثر تبلیغات همسان در نظر داشته باشید:

  •  محتوای مطالب یا کمپینی که تبلیغ میکنید مرتبط و آگاهی بخش باشد.
  •  محتوای تبلیغاتی شما در مسیری قرار داشته باشد که به مخاطب هدف دسترسی داشته باشد.
  •  مقالاتی که در تبلیغات همسان ارائه می دهید بیش از اندازه جنبه جدی و تبلیغات نداشته باشد.
  • تبلیغات خاص و خارق العاده ارائه دهید و کاربر را به انجام کلیک ترغیب و تمطیع کنید.

دقت داشته باشیم در تبلیغات همسان اگر هدف فروش باشد باید  طوری محتوا را به کاربر ارائه دهیم که شبیه تبلیغات آزار دهنده بنری بنظر نرسد،کلماتی از قبیل خرید، اشتراک، ثبت نام و…. استفاده نکنیم و بجای آن از کلماتی مانند پیشنهاد ویژه، متحول بش، امتحان کن وصفحه جدید ما را دنبال کنید و… استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید : موثرترین روش‌های تبلیغاتی در ایران (محلی+ فضای دیجیتال)

نکاتی برای تبلیغات همسان موفق

محتوای تبلیغاتی ما وقتی در سایت های دیگر نمایش داده میشود کاربر روی تبلیغ ما کلیک میکند و به صفحه لندینگ پیج ما هدایت میشود. این لندینگ پیج باید متناسب با محتوای تبلیغات باشد و توضیحاتی در مورد محصول و خدمات و یا نمونه محصولات مرتبط با تبلیغ ارائه شده و شماره تلفن و آدرس و نشانی ما را به کاربر نشان بدهد.

در ضمن این لندینگ پیج به اندازه کافی جذاب باشدکه بتواند مخاطب را جذب کند. باید این نکته را در نظر داشته باشیم که وقتی کاربر روی صفحه تبلیغ ما کلیک میکند به لندینگ پیج مورد نظر خود هدایت شود نه اینکه او را وارد صفحه اصلی سایتمان کنیم و باعث سردرگمی و خسته شدن کاربرشویم.

جمع بندی[یک مثال تجربی از تیم آغازینو]

 

ما (تیم آغازینو) برای پرموت کردن و تبلیغات شروع دوره نهم دیجیتال مارکتینگ آغازینو روشهای متفاوتی را به کار بردیم اما یک تجربه جذاب و بسیار موفقیت آمیز که باعث شد کلی لید بیاوریم و خیلی مفید بود تبلیغ همسانی بودیم که با همکاری اپلیکشن بادصبا انجام دادیم.

نمونه تبلیغات آغازینو در باد صبا: http://bad.mojemobile.ir/preview/1335

اپیلکشن باد صبا با ۹ میلیون نصب و رضایت بالای کاربران خود قسمت ها و امکانات بالایی دارد که در قسمت نوتیفیکیشن ها، معمولا کاربرانی که با این نرم افزار خو گرفته اند تبلیغات همسان را بازدید میکنند، و ما تواستیم با در نظر گرفتن پرسونای مخاطب خود

داخل مناطق مختلف ایران تارگت کنیم و تبلیغات بدهیم و براساس بازدید کاربر هزینه پرداخت کردیم و شرایط بسیار عالی بود و بعداز اندازه گیری متوجه بازدهی بالا و مفید بودن این تبلیغات همسان شدیم.

یک نکته اینکه با توجه به اینکه لوکیشن بیس در گوگل ادز برای ما فیلتر است این ابزار انتخاب مناسبی برای انتخاب لوکیش بود.

و ما با قرار دادن تبلیغات آغازینو در اپیلکشن باد صبا توانستیم لید بالایی داشته باشیم.

دسامبر 31, 2020

0 پاسخ به "تبلیغات همسان (تبلیغات نیتیو) چیست؟"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.

زمان خیلی کمه ... عجله کن !

تبریک ... شما برنده مشاوره تخصصی کاملا رایگان تا قبل از شروع دوره 11 آغازینو شدید .

(با پرکردن فرم مشاوره میتونی در جلسه اول هم بصورت رایگان حضور داشته باشی)