• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

روش‌های اثبات شده کسب درآمد از اینستاگرام

کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی (سوشال مدیا مارکتینگ) و به خصوص اینستاگرام، موضوعی‌ هست که روز به روز داغ‌تر می‌شود.

فکر کردن به اینکه از رخت‌ خواب‌مان بیرون نیاییم و در خانه بمانیم و پول پارو کنیم برای همه وسوسه کننده است، اما باید به شما بگویم که از این خبرها نیست! درست است که فعالیت در اینستاگرام نیازی به سرمایه زیاد یا حتی محل کار ندارد، اما اگر می‌خواهید پول خوبی از این راه بدست آورید، باید به آن به عنوان یک شغل واقعی نگاه کنید.

می‌دانید که در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی زیادی وجود دارند و هر کدام روش‌ها و تکنیک‌های خاص خودشان را برای درآمدزایی شما دارند. از آنجایی که اینستاگرام در ایران محبوبیت خاصی دارد، می‌خواهم در این مقاله در مورد روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام صحبت کنم. پس در ادامه با آغازینو همراه باشید.

کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی واقیت دارد؟

اگر در اینستاگرام چرخی بزنید، از لباس و کیف و کفش گرفته تا دوره کسب درآمد ۱ میلیاردی از اینستاگرام (!)، پیج‌های فروش زیادی به چشم‌تان می‌خورد. یا ممکن است با پیج‌های زیادی رو به رو شوید که در بایو خود نوشته‌اند:”داستان‌های روزانه من و فلانی” و از این دست جملات و بعد متوجه می‌شوید که آن پیج متعلق به یک بلاگر اینستاگرام است (اگر نمی‌دانید بلاگر به چه کسی گفته می‌شود نگران نباشید، در ادامه مقاله به این موضوع می‌پردازم).

از اینستاگرام که خارج شوید و در یوتیوب یا آپارات چرخی بزنید، می‌بینید که در ابتدا یا انتهای ویدئوها، یک ویدئوی چند ثانیه‌ای پخش می‌شود که اگر دقت کنید، می‌بینید که به تبیلغ یک محصول یا خدمات خاصی تعلق دارد.

درآمد از اینستاگرام واقعیت دارد؟

پیجی که در زمینه فروش محصولات فعالیت می‌کند، بلاگری که از روزمرگی‌های خود می‌گوید و منتشر کننده ویدئویی که تبلیغات دیگران را در ابتدا یا انتهای ویدئو خود نشان می‌دهد، همه و همه مثال‌هایی از کسب درآمد در شبکه‌های اجتماعی هستند، پس می‌بینید که این کار واقعیت دارد و هر روز در حال انجام شدن است.

اینستاگرام در ایران نسبت به سایر پلتفرم‌ها محبوبیت بیشتری داشته و می‌تواند پول‌سازتر باشد. حالا اگر مشتاق شده‌اید تا ببینید با چه روش‌هایی می‌توانید از این  بستر پول‌ساز استفاده کنید، در ادامه مقاله با من همراه باشید.

۵ روش اثبات شده کسب درآمد از اینستاگرام

۱) فروش محصولات و خدمات، ابتدایی‌ترین راه کسب درآمد از اینستاگرام

احتمالا وقتی حرف از اینستاگرام و پول در آوردن به میان بیاید، اولین چیزی که به ذهن همه می‌رسد این است که یک پیج تجاری داشته باشیم و شروع کنیم به فروختن محصولات مورد نیاز مردم.

برای فروش محصولات ۳ راه دارید:

  1. می‌توانید از پتانسیل‌های محیط زندگی خود استفاده کنید. یعنی چه؟ برای مثال شما در استان خراسان جنوبی، مهد زعفران ایران، زندگی می‌کنید، پس چرا دست به فروش محصولی که تمام ایران به دنبال آن می‌گردند نزنید؟ حتی با گسترش کسب و کار خود می‌توانید روی فروش به کشورهای همسایه هم فکر کنید! یا برای مثال کسی که در جنوب ایران زندگی می‌کند می‌تواند از صنایع دستی خاص آن منطقه به عنوان محصولی منحصر به فرد استفاده کند.
  2. می‌توانید هنرهای دستی خود را به فروش برسانید. بسیاری از پیج‌های اینستاگرام به دست افرادی اداره می‌شوند که خود تولید کننده محصولات آن هستند. پس اگر هنر خاصی دارید که می‌دانید مورد پسند افراد دیگر قرار می‌گیرد، همین الان بیزینسی شدن پیج اینستاگرام را یاد بگیرید و شروع به فعالیت کنید.
  3. می‌توانید با خرید از عمده فروشی‌ها، کالای مدنظرتان را با قیمت ارزان بخرید و با سودی مناسب، آن را به  فروش برسانید؛ کاری که بسیاری از پیج‌های فروش در اینستاگرام انجام می‌دهند.
  4. می‌توانید از محصولات دیجیتال و غیر فیزیکی استفاده کنید. برای مثال می‌توانید در یک حوزه که به آن علاقه دارید، از کار با نرم افزار فتوشاپ گرفته تا آموزش گلیم بافی، تخصص به دست آورده و دوره آموزشی برگزار کنید. در ابتدای کار با قرار دادن دوره‌های رایگان اعتماد افراد را به دست آورده و بعد از آن شروع کنید به فروختن دوره‌ها.
  5. اینستاگرام فضای خوبی برای معرفی خدمات است. خدمات می‌تواند شامل عکاسی باشد، می‌تواند کار تایپ و ترجمه باشد و … .

بیشتر بخوانید: نحوه فروش محصولات در اینستاگرام

۲) سیستم همکاری در فروش، در اینستاگرام هم جواب می‌دهد

همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ هم از آن دسته فعالیت‌های درآمدزایی هست که هم با داشتن یک وب‌سایت و هم یک حساب تجاری اینستاگرام قابل انجام است. شما می‌توانید با افرادی که محصول یا خدماتی ارائه می‌کنند مذاکره کنید، به این صورت که محصول از آن‌ها و بستر فروش از شما. به این ترتیب می‌توانید در سود حاصل از فروش شریک شوید.

۳) تبلیغات، فعالیتی دو سر سود

اگر کمی در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، پیج‌های زیادی را می‌بینید که محتوای پیج‌شان مطالب سرگرم کننده، اطلاعات پزشکی و علمی، تصاویر خاص از طبیعت یا ویدئوهای آشپزی است. آیا صاحبان این پیج‌ها از روی بیکاری و برای رضای خدا اینقدر فعالیت دارند؟ قطعا نه.

اگر شما پیجی داشته باشید که افراد زیادی به آن علاقمند شده و فالوئرهای آن به حد قابل قبولی برسد، می‌توانید با قرار دادن تبلیغات در پست‌ یا استوری، درآمد داشته باشید؛ به این ترتیب هم یک نفر از دیده شدن تبلیغ خود در یک پیج پربازدید سود می‌کند و هم شما راهی برای درآمدزایی دارید.

اگر پیج‌تان فالوورهای زیادی داشته باشد، راه دیگری که می‌توانید درآمد داشته باشید، فروش آن است. در حال حاضر قیمت یک پیج با ۱۰K فالوور حدودا بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان است و این رقم با توجه به میزان فالوورها می‌تواند تا چندین میلیون افزایش پیدا کند.

۴) فروش لایک و فالوور، بازار داغ این روزهای اینستاگرام

نگاهی به عکس زیر که از ابزار کیورد پلنر(ابزاری برای تخمین میزان سرچ شدن عبارات در گوگل) بدست آمده بیندازید.

همانطور که در تصویر مشخص است، میزان سرچ شدن عبارات خرید لایک و فالوور اینستاگرام حدودا ماهی بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ است! این اعداد یعنی درآمد تضمینی فروش لایک و فالوور اینستاگرام. البته برای این کار شما نیاز به یک سایت دارید تا مشتریانی که در اینستاگرام با کار شما آشنا شده‌اند، برای انجام فرآیند خرید و آشنایی یشتر با روند کار شما به آن هدایت شوند.

نگران نباشید، داشتن یک وب‌سایت دیگر به هیچ عنوان کار دشوار یا پرهزینه‌ای نیست. با روی کار آمدن سایت‌سازهای آماده‌ای مثل سی فایو یا سیستم مدیریت محتوا وردپرس، به  ساده‌ترین شکل ممکن می‌توانید صاحب یک وب‌سایت شوید.

یبشتر بخوانید: برای شروع کسب و کار اینترنتی، وردپرس بهتر است یا برنامه نویسی؟

۲ کاری که برای کسب درآمد از اینستاگرام نباید انجام داد

کارهای زیادی وجود دارد که در صورت انجام دادن‌شان، به شدت می‌توانید به پیج خود آسیب بزنید. کارهایی مثل تولید محتوا مفید و هشتک گذاری و … که جزو اصول و راه‌های جذب مشتری در اینستاگرام هستند را هر فرد فعال در اینستاگرامی باید بداند؛ آنچه که در این قسمت می‌خواهم به شما بگویم، نکات بسیار مهم و اتفاقا فراموش شده‌ای هستند که بسیاری از افراد به آن‌ها توجه نمی‌کنند.

خرید لایک و فالوور فیک

کمی بالاتر گفتم که فروش لایک و فالوور اینستاگرام، یکی از راه‌های کسب درآمد در این پلتفرم است، اما اگر خودتان قصد دارید پیجی بزنید و در آن شروع به فروش محصول یا خدمات کنید، این راه هرگز به شما پیشنهاد نمی‌شود. چرا؟ چون فالوورهای فیک عموما هیچ ارتباطی با پیج شما نگرفته و در اصلاح با آن تعامل ندارند. عدم تعامل با پیج مساوی است با عدم فروش، به همین راحتی.

فرض کنید شما با کلی هزینه توانسته‌اید ۱۰۰k فالوور هم بخرید، وقتی از این تعداد شاید فقط ۱۰ نفر از آن‌ها خرید کنند ارزش بیشتری دارد یا اگر از ۱۰۰۰ فالوئر واقعی، ۵۰ نفر خرید کنند؟ دیگر انتخاب با خودتان است.

ضمن اینکه الگوریتم‌های اینستاگارم روز به روز در حال قدرتمند شدن هستند و تشخیص اکانت‌های فیک برای آن‌ امکان‌پذیرتر می‌شود.

عدم تعامل با کاربران

پیج شما هر موضوعی که می‌خواهد داشته باشد، تعامل با کاربران باید در اولیت شما قرار داشته باشد. اگر افراد احساس کنند که به آن‌ها اهمیت داده نمی‌شود و شما برای‌شان وقت کافی ندارید، مطمئن باشید خیلی زود آنفالو می‌شوید. در اینجا تعامل می‌تواند جواب دادن به موقع به کامنت‌ها، دایرکت‌ها، خوش‌آمدگویی به فالوورهای جدید و … باشد.

همچنین تعامل داشتن کاربر با پیج شما از نظر الگوریتم‌های اینستاگرام اهمیت ویژه‌ای دارد و می‌توان گفت پیجی موفق است که کاربران با آن تعامل بالایی داشته باشند. حتی برای گرفتن تبلیغات هم نرخ تعامل یک پیج بررسی شده و طبق آن، تبلیغ مد نظر قیمت گذاری می‌شود. این تعامل می‌تواند لایک کردن باشد، سیو کردن یک پست یا به اشتراک گذاری برای بقیه باشد، شرکت در نظرسنجی‌ها و … باشد.

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردم بهترین راه‌های کسب درآمد از اینستاگرام را به شما معرفی کنم. می‌بینید که برای انجام هر کدام از این راه‌ها شما به یک تلفن همراه هوشمند، یک بسته اینترنت، محصولی برای فروش یا پیجی با تعامل بالا و مقدار زیادی تلاش نیاز دارید.

اگر هر سوالی در این زمینه دارید یا فکر ایده‌ای دارید که  می‌تواید این لیست را کامل‌تر کند، خوشحال می‌شویم نظرات خود ر ابا ما در میان بگذارید.

دسامبر 6, 2020

0 پاسخ به "روش‌های اثبات شده کسب درآمد از اینستاگرام"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.

زمان خیلی کمه ... عجله کن !

تبریک ... شما برنده مشاوره تخصصی کاملا رایگان تا قبل از شروع دوره 11 آغازینو شدید .

(با پرکردن فرم مشاوره میتونی در جلسه اول هم بصورت رایگان حضور داشته باشی)