• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

نحوه تحلیل گزارش بازدید از صفحات اینستاگرام در سال ۲۰۲۰

 • شما پیج کاری اینستاگرامی دارید؟
 • اگه دارین، پست‌ها و پیجتون را تحلیل می‌کنین؟
 • میدونین با چه ابزارهایی باید تحلیل اینستاگرام را انجام داد؟

پیشنهاد می کنم ده دقیقه زمان بگذارید و این مطلب را بخونید تا به تمام این موارد پی ببرین و بتونین پیج خود را بهینه و پر بازده کنین.
بعد از خوندن پی به ارزش این مقاله می‌برید و به احتمال زیاد ذهن‌تون برای چند ساعتی درگیر می‌شود.

یکی از قابلیت‌های خوبی که اینستاگرام دارد این است که مانند سایر سوشال مدیاها از ابزارهای تحلیل داده‌ها استفاده می کنه که اگر از آنها استفاده کنین و داده‌های خود را آنالیز کنین به راحتی می‌تونین کاربران و فالوئرهایی که پیج شمارا دوست دارند و دنبال می‌کنند را شناسایی کنین و براساس آن‌ها و علایقی که دارند پست و استوری بگذارید تا فالوئرهای خود را مانداگار کنین. البته دو نکته بسیار مهم در مورد استفاده از ابزارهای تحلیل وجود دارد؛ یکی اینکه حتما باید پیج اینستاگرام شما بیزینسی باشد و دوم اینکه ممکن است تا یک هفته بعد از تبدیل پیج به حالت بیزینسی ممکن است به هیچ ابزاری دسترسی نداشته باشین.

یک وعده آموزش: اگه هنوز پیج اینستاگرامتان را تجاری سازی یا (بیزینسی) نکردید اینجا کلیک کنید.

اما در هر صورت اطلاعاتی که شما از طریق این ابزارها می‌توانید به دست بیارین شامل موارد زیر است:

فعالیت فالورها

 زمان آنلاین شدن (روز و ساعت )

 جنسیت

 سن

 اطلاعات مکانی (شهر و استان) و

 همینطور تعداد اکانت هایی که روی لینک وبسایت در پروفایل بزینسی شما کلیلک کرده اند.

پس بهتر است با رایج‌ترین ابزارتحلیل پیج اینستاگرام آشنا شویم تا به راحتی پرسونای خود را شناسایی و حتی دسته‌بندی نماییم تا پیجی حرفه‌ای‌تر و کاربردی‌تر داشته باشیم.

ابزار تحلیل داده‌ها اینستاگرام

آموزش استفاده از ابزار Instagram Insights

خوشبختانه ابزار Instagram Insights در خود اینستگرام وجود دارد و به شما کمک می‌کند تا اطلاعات زیادی راجع به فالورها و کاربرای پیج تان به دست بیارید. اطلاعاتی مانند:
● تعداد پست‌های به اشتراک گذاشته شده در زمان‌های مختلف
● تعداد بازدیدها در طی یک هفته گذشته
● تعداد کلیک‌ها بر روی لینک بیو
● تعداد کلیک‌ها بر روی دکمه‌های دایرکت
●امکان دسترسی به اطلاعاتی فراتر از تعداد بازدیدهای story
● موقعیت جغرافیایی کاربران
● امکان افزودن پیوند به story (برای پیج‌های بیش از ۱۰k).
●امکان استفاده از تبلیغات اسپانسر شده دراینستگارام
●امکان تبدیل صفحه اینستاگرام به یک فروشگاه اینترنتی
جالبه بدانید که تمام این اطلاعات رایگان دراختیارتان قرار می‌گیرد و می‌توانید کسب و کارتان را براساس این اطلاعات توسعه بدید!
قبل از اینکه به سراغ تحلیل داده ها بریم، باید با چند اصطلاح در این زمینه آشنا شوید:

 • Impressions: به تعداد دفعاتی که یک پست دیده شده گفته می‌شود؛ اگر یک کاربر دو بار از یک پست بازدید کنه، تعداد دیده شدن اون پست توسط آن کاربر ۲ هست .
 • Engagement: این اصطلاح به معنی تعامل کاربر هست. درحقیقت تعداد لایک ها، نظرات و پست‌های ذخیره شده را نشان می‌دهد و برای بازاریابی اینستاگرام بسیار مهم هست.

 Engagement= (تعداد لایک ها + تعداد نظرات+ تعداد پست های ذخیره شده ) /مجموع کل بازدید ها *۱۰۰

 • Reach: تعداد کاربرانی که پست شما را مشاهده کردن رو نشان می‌دهد. اگر یک کاربر ۱۰ بار پست شما را ببیند، تعداد ریچ (reach) عدد یک است. در نتیجه، تعداد Impressions همیشه بیشتر از Reach است.
  برای دسترسی به این ابزار کافیه وارد پروفایل خود بشید و بر روی آیکن آن کلیک کنید؛ آیکون مربوط به Insights را در تصویر زیر می‌بینید:

insights

بخش اول تعداد کاربرانی که از صفحه شما بازدید کردند را نمایش می‌دهد و شامل دو بخش است:

 1. (Followers): این قسمت تعداد فالوئرهای صفحه اینستاگرام را نمایش می‌دهد و افزایش یا کاهش آنها در ۷ روز گذشته را هم گزارش می‌کند.
 2. Posts: این بخش تعداد پست‌هاتون رو نشان می‌دهد و اگر در هفته گذشته پستی را منتشر یا حذف کرده باشید، تغییر تعداد پست‌ها را گزارش می‌کند.

آنالیز دقیق صفحات اینستاگرام با ابزار Insights

این بخش یکی از مهم‌ترین بخش‌های مهم برای کسب‌وکارهای اینستاگرامی هست. در این بخش می‌توانید تعداد کل بازدید‌های پست‌هایتان را ببینید و یک گزارش از افزایش یا کاهش تعداد آن‌ها داشته باشید.

discovery

 

زیاد بودن تعداد بازدید پست‌ها تا زمانی خوبه که از تعداد لایک و کامنت خیلی بیشتر نباشه! به عبارت دیگه افراد زیادی پست شما را دیدند اما تعداد کامنت و لایک هاشون کمه .این یعنی اینکه پست‌هاتون برای مخاطب خیلی کاربردی نیست و نتوانسته نظرشان را جلب کند.

شناسایی جنسیبت، سن و موقعیت جغرافیایی کاربران اینستاگرام

اگه صفحه اینستاگرام تان یک پیج فروش است، دانستن جنسیت و سن کاربرا می‌تواند به شما در ارائه محصول مناسب و بالابردن نرخ تعامل مفید باشه. در بخش پایین این تصویر یک نمودار هست که لیست شهرهایی که کاربرانتون از اونجا پست های شما را دنبال کردند نشان می دهد.

age

 

 در چه ساعت از روز کاربرانتان فعال‌تر هستند؟

برای بالابردن نرخ تعامل، باید پست‌ها را در زمانی بگذارید که بیشترین تعداد فالوئرهاتون آنلاین هستند و می‌توانند پست شما را ببینند و لایک کنند. Insights این اطلاعات را به شما نشان می‌دهد.

بسیار خوب، تا اینجا یاد گرفتید صفحه اینستاگرامتان را بصورت کلی آنالیز کنید. دو بخش مهم دیگه مونده که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 تحلیل پست های اینستاگرام

برای این کار کافیه یکی از پست‌های خودتون رو انتخاب کنید و به اون صفحه بروید. بعد از ورود به این بخش ، دوباره نماد Insights رو می بینید که با کلیک بر روی صفحه، یک پنجره در پایین موبایل بهتون نمایش داده می‌شود.

like

 

 • Likes: تعداد کاربرانی را که پست شما را دوست دارند و آن را لایک کرده‌اند، نشان می‌دهد.
 • Comments: تعداد نظراتی را که مورد پست شما نوشته شده است. نشان می‌دهد.
 • Saves: تعداد کاربران یا حساب‌های منحصر به فردی که پست شما را ذخیره کرده‌اند، یا پست شما را بوکمارک کرده‌اند نشان می‌دهد.
 • Actions: تعداد اقداماتی را که کاربران پس از دیدن پست شما بر روی پروفایل شما انجام می‌دهند نشان می‌دهد، مواردی مانند بازدید از پروفایل شما، و یا اقداماتی مانند کلیک کردن روی لینک وبسایت شما یا فالو کردن شما.
 • Discovery: نشان می‌دهد که پست شما چه میزان دیده می‌شود – یا با جستجو کشف (discover) شده است. و تعداد افرادی که پست شما را دیده ولی شما را فالو نکرده‌اند.
 • Insights discover: شامل اطلاعاتی در مورد دسترسی به پست است که نشان‌دهنده تعداد کاربران منحصر به فردی است که پست شما را مشاهده می‌کنند.

 تحلیل استوری های اینستاگرام

با تحلیل استوری‌های اینستاگرام می‌توانید بفهمید بهترین نوع استوری از دیدگاه مخاطب‌تون کدام هست؟ درنتیجه تحلیل این بخش اهمیت زیادی دارد.

story

 • Interaction: این بخش مربوط به فعالیت‌های کاربران در قسمت استوری‌هاتون هست.
 • Replies: این قسمت نشون می‌دهد چه تعداد کاربر بعد از پیامی که براشون ارسال کردید به استوری شما جواب دادند. هرچقدر تعداد پاسخ‌ها بیشتر باشه، نشون می‌دهد استوری شما جذاب‌تر و محبوب‌تر بوده. اگر تعداد این استوری‌ها زیاد باشه، تعامل کاربرا بیشتر می‌شود.
 • Discovery: این قسمت تعداد بازدید‌های استوری‌تان را نشون می‌دهد.
 • Navigation: این بخش نشان می‌دهد چند نفر با انگشت استوری شما را نگه داشتن تا آن را کمی بیشتر ببینند.
 • Back: این بخش تعداد افرادی که خواستن استوری قبلی شما را ببینند نشان می‌دهد.
 • Forward: این بخش تعداد افرادی که برای دیدن استوری بعدیتون را صفحه ضربه زدن را نشان می‌دهد.
 • Next Story: این بخش نشان می‌دهد چند نفر از کاربرا خواستن استوری کاربر بعدی را ببینند و روی صفحه موبایل ضربه زدند.
 • Exited: این بخش نشان می‌دهد چند نفر بعد از دیدن استوری شما از بخش استوری بیرون آمدن و استوری‌های بعدی را ندیدند.

 استفاده از Insights Filter در استوری و پست ها

یکی از بخش‌های کاربردی Insights اینستاگرام، استفاده ازابزار فیلترکردن محتوا بر اساس فاکتورهای مختلف هست! شما می‌توانید در پست و استوری هایتان، مطالب را بر اساس Impressions ، Reach ، Exit ، Replies و غیره فیلتر کنید.

این قسمت برای زمانی هست که قصد دارید پست‌ها با Engagement بالا و استوری های پرطرفدارتان را شناسایی کنید و محتواهای بعدی تان را بر اساس علایق کاربراتون تولید کنید. اگر این روند را ادامه بدید، نرخ تعامل پیجتان در یک بازه زمانی کوتاه بالا می‌رود و در نهایت به رونق کسب و کارتان کمک می‌کند.

filter

 

 • Impressions: این فیلتر به شما کمک می‌کند تا استوری‌هایتان را در دوره های زمانی مختلف و بر طبق تعداد بازدید ها فیلتر کنید.
 • Reach: این فیلتر به شما کمک می‌کند تا استوری‌ها را طبق تعداد کاربرانی که آن را دیدن فیلتر کنید.
 • Exits: استوری را بر اساس تعداد کاربرانی که از استوری‌تان خارج شدن، فیلتر می‌کند.
 • Replies: استوری را بر اساس تعدا مخاطبانی که به استوری پاسخ داده‌اند مرتب می‌کند.
  فیلتر Replies خیلی مهمه چون بر اساس آن می‌توانید بفهمید کدام استوری بیشترین پاسخ‌ها را داشته و طبق آن محتوا‌های بعدی را تولید کنید.

بسیار خوب، در این مقاله متوجه شدید که به کمک ابزار Insights می‌توانید داده‌های زیادی در اختیار داشته باشین و براساس این اطلاعات، محتواهای با ارزش‌تری تولید کنید و درنهایت نرخ تعامل تان را بالا ببرید.
شما تا حالا کدام متریک پیج اینستاگرام تان را بررسی کرده اید؟ اصلا از Instagram insights برای بهبود بازاریابی صفحه تان استفاده کرده اید؟ اگه هنوز از این ابزار اسشتفاده نکردید و دوست دارید یک پیج کاری حرفه‌ای داشته باشید، پیشنهاد می‌‌کنم دوره اینستاگرام مارکتینگ آغازینو را مشاهده کنید و آن را از دست ندهید.

مشاهده دوره اینستاگرام مارکتینگ

منبع : aloinstagram.com
sproutsocial.com

می 26, 2020

0 پاسخ به "نحوه تحلیل گزارش بازدید از صفحات اینستاگرام در سال 2020"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.

یه مشاوره رایگان از ما هدیه بگیرید !

0915 219 00 93

051 - 3843 1485

زمان خیلی کمه ... عجله کن !

تبریک ... شما برنده مشاوره تخصصی کاملا رایگان تا قبل از شروع دوره 11 آغازینو شدید .

(با پرکردن فرم مشاوره میتونی در جلسه اول هم بصورت رایگان حضور داشته باشی)