۵ نکته اساسی برای افزایش خلاقیت در کپی رایتینگ

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که وارد دنیای کپی رایتینگ بشوید؟ نگران نداشتن خلاقیت هستید؟ وقت آن رسیده است که تجدید نظر کنید!!

کپی رایتینگ به زبان ساده هنر و دانش استفاده از کلمات و نوشتن متن های تبلیغاتی برای کسب و کارها است. به عبارتی کپی رایتینگ مهارت تاثیر گذاری بر قلب مخاطب است.

خلاقیت یکی از مهم ترین مهارت هایی است که امروزه در نوشتن متن نادیده گرفته می شود. صدها نویسنده وجود دارد، اما آنچه یک نویسنده خوب را از یک نویسنده بزرگ جدا می کند، توانایی نوشتن یک نسخه خلاقانه است. افزایش خلاقیت در کپی رایتینگ نکته های بسیاری دارد که ما در اینجا به ۵ مورد اشاره می کنیم. اگر دوست دارید یک کپی رایتر خلاق و موفق باشید با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: یک شغل پول ساز به نام کپی رایتینگ

۵ روش افزایش خلاقیت برای کپی رایتینگ:

 

۱٫ روزانه ۱۰ دقیقه آزادانه بنویسید!

آزاد نوشتن

آزاد نویسی تمرینی است که نیاز به نوشتن مداوم و بدون نظارت و مهمتر از همه بدون بازخورد دارد. این روش توسط پیتر البو در دهه ۱۹۷۰ رواج یافته و در بسیاری از کلاسهای آموزشی جای خود را باز کرده است. نوشتن، یک فرایند تکراری است و یادگیری تولید محتوا بدون نظارت یا بازخورد بخش مهمی از آزاد نویسی است. پس هرچه دل تنگت می خواهد بنویس! به ذهن خود استراحت بدهید و بعد با یک موضوع آزاد شروع به نوشتن کنید. بدون اینکه نگران نگارش، فیدبک و معنا و مفهوم خاصی باشید. اصلا لازم نیست که این متن را به کسی نشان دهید و حتی خودتان دوباره آن را بخوانید.

 

۲٫ قرار نیست با محتوا ازدواج کنید!

شما با محتوا ازدواج نمی کنید

تعهد در زندگی زناشویی عهد و پیمانی است بین زن و مرد که ثبات و پایداری زندگی مشترک را تضمین می کند. عهدی که هر دختر و پسری باید به آن پایبند باشد تا بتواند مسئولیت یک زندگی را به دوش گرفته و تا پایان خط زندگی آن را به همراه داشته باشد. یک از اساتید بزرگ می گوید شما هیچوقت قرار نیست با نوشته خود ازدواج کنید. لازم نیست عاشق نوشته خود باشید و به آن تعهد داشته باشید. در بیشتر مواقع شما بارها و بارها مجبور خواهید شد نوشته خود را بعد از تجدید نظر مجددا ویرایش کنید.

 

۳٫ تبلیغات مورد علاقه خود را بازنویسی کنید!

یک متن تبلیغاتی که برای شما جذاب هست را انتخاب کنید. می تواند نوشتن یک تبلیغ تلویزیونی باشد یا هر متنی که برای شما جالب باشد. بخوانید و شروع به بازنویسی آن مقاله کنید. به نحوی آن را بازنویسی کنید که بتوانید از آن برای کسب و کار خود استفاده کنید. گاهی اوقات ممکن است از دل یک تبلیغ، محتوایی شگفت انگیز کشف کنید!

بازنویسی محتوا

بیشتر بخوانید: ۱۰ اشتباه وحشتناک تبلیغات اینترنتی

 

۴٫ مطلبی که نوشته اید را با صدای بلند بخوانید!

نوشته را باصدای بلند بخوان

متن تبلیغاتی که شما نوشته اید قرار است توسط اشخاص حقیقی خوانده شود. در حقیقت وقتی شما شروع به خواندن متن با صدای بلند می کنید صدای خواندن آن متن توسط خودتان را در ذهن خود می شنوید. به این کار صدا گزاری گفته می شود. بنابراین وقتی نوشتن مقاله را تمام کردید آن را با صدای بلند بخوانید و به آن گوش دهید. متوجه می شوید که کدام قسمت لحن مناسبی ندارد و یا به درستی ادا نشده است . سپس مجددا متن را بنویسید.

 

۵٫ بنویسید، بنویسید، بنویسید و بنویسید!

تا میتوانی بنویس

فقط بنشین و بنویس! بعدا می توانید همه آن جهان کاملی را که در درونتان وجود دارد را کشف کنید. شما باید بنویسید. پس شروع به نوشتن کنید، بقیه اش از راه می رسد!

تمرین های کپی رایتینگ دست گرمی پیش از نوشتن هستند. نوشتن و تمرین کردن به شما کمک می کند تا پروسه نوشتن را برنامه ریزی شده آغاز کنید. همچنین به شما کمک می کند تا به طور جدی روی موضوع مشخص شده تمرکز کنید. پس تا می توانید بنویسید و تمرین کنید! بعد از نوشتن متن محتوا به خودتان استراحت بدهید و بعد از چند ساعت برگردید و نگاهی مجدد به متن خود بیندازید و از نو آن را ویرایش کنید.

 

بیشتر بخوانید: آموزش تولید محتوا

 

نتیجه:

افزایش خلاقیت نوشتن

تئودور لویت اقتصاد دان می گوید: خلاقیت، فکر کردن در مورد چیزهای جدید است و نوآوری انجام کارهای جدید است.

برای اینکه یک نویسنده خلاق و عالی باشید لازم نیست که به طور ذاتی خلاق باشید. اگر چه ممکن است کمی طول بکشد و زمان ببرد، شما فقط باید یاد بگیرید که چگونه به خلاقیت درونی خود ضربه بزنید!

همه ما در درون خود کوهی از ایده های جدید داریم . شما فقط  باید آنچه در درون شما خفته است را بیدار کنید! روش های زیادی وجود دارد که می توانید این خلاقیت های خفته را بیدار کنید و به رقابت بپردازید.

ما در این جا به تعدادی از آنها اشاره کردیم. خوشحال می شویم شما هم ایده های خود برای افزایش خلاقیت در کپی رایتینگ، را  برای ما در قسمت نظرات ارسال کنید.

بیشتر بخوانید: بازاریابی مبتنی بر محتوا چیست و چه مزایایی دارد؟

 

فوریه 22, 2021

0 پاسخ به "5 نکته اساسی برای افزایش خلاقیت در کپی رایتینگ"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.

یه مشاوره رایگان از ما هدیه بگیرید !

0915 219 00 93

051 - 3843 1485

زمان خیلی کمه ... عجله کن !

تبریک ... شما برنده مشاوره تخصصی کاملا رایگان تا قبل از شروع دوره 11 آغازینو شدید .

(با پرکردن فرم مشاوره میتونی در جلسه اول هم بصورت رایگان حضور داشته باشی)