• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

مهم‌ترین اولویت‌های چک‌لیست گوگل‌ادز چه مواردی هستند؟

 • اگه قصدتون کسب مشتری بصورت آنلاینه
 • اگه برای انتخاب گوگل ادز برای تبلیغات کسب‌و‌کارتون دودل هستید
 • اگه قصد دارین برای اولین بار از کمپین تبلیغاتی استفاده کنید

این مقاله و وبینار رو هرگز از دست ندهید

خیلی از افراد ممکن است کسب‌وکار آنلاین خود را شروع کرده باشند اما، نتوانستند به هدفی که برای خود در نظر گرفته بودند دست پیدا کنند. دلیل آن بسیار واضح است، بازار آنلاین هم مشابه بازار سنتی می‌باشد. زمانی که کسب‌و کار خود را آغاز می‌کنید، تا زمانی که تبلیغات انجام ندهید و خود را به جامعه حاضر معرفی نکنید به فروش خوبی دست نخواهید یافت. اما چگونه باید تبلیغات کرد؟ تا میان هزاران وبسایت برتر و جاافتاده شناخته شویم؟ گوگل برای ما کار را ساده کرده است و با سرویسی که در نظر گرفته است این امکان را به ما می‌دهد. سرویسی که گوگل ادز نام دارد و قرار است در این پست وبیناری که در این حوزه برگزار شده است معرفی نماییم.

نقش گوگل ادز در انترنت

نقش گوگل ادز در فضای اینترنت چیست؟

گوگل ادز که به تازگی نام آن از گوگل ادوردز به گوگل ادز تغییر کرده است، نوعی سرویس تبلیغات‌دهنده گوگل است که در بستر بسیاری از وب‌سایت‌های پرترافیک و رایگان گوگل مانند یوتیوب، گوگل پلی، موتور جستجو و سرویس Gmail تبلیغات را به نمایش می‌گذارد. با این عملکرد گوگل با هزینه‌ای که بابت تبلیغات دریافت می‌‌کند کسب درآمد می‌کند اما این نکته قابل بیان است که به دلیل محدودیت‌هایی که گوگل برای نمایش تبلیغات در سایت‌های فارسی‌زبان دارد، معمولا نمایش تبلیغات بنری در ایران تنها برای شرکت‌هایی اجرا می‌شود که از امکان ریتارگتینگ گوگل ادز بهره می‌برند. وظیفه این سرویس اینگونه‌است : هنگامی که کاربری وارد سایت شما شود گوگل آن را برچسب می‌زند و تبلیغات بنری در سایت‌های نمایش‌دهنده تبلیغات گوگل به او نمایش داده می‌شود.

تبلیغات در گوگل چه مزایایی برای ما دارد؟مزایای تبلیغات در گوگل ادز

اگر بخواهیم در مورد مزایای تبلیغات صحبت کنیم، قطعا مهم‌ترین مزیت آن معرفی کسب‌و‌کار ما در فضای آنلاین است. اما در اینجا قرار است کمی بیشتر و عمیق‌تر به این موضوع بپردازیم. در واقع تبلیغات در گوگل به سه دلیل اصلی برای ما اهمیت دارد که در ادامه توضیح شده است.

 • تبلیغات را می‌توان به راحتی هدف‌مند نمود.
 • بودجه سرمایه گذاری برای این بخش از کار را مي‌توان مدیرت کرد.
 • می‌توان به راحتی هر قدم مانده به موفقیت را بررسی نمود و سعی و تلاش خود را اندازه‌گیری نماییم.

مواردی که قبل از شروع تبلیغات حتما باید مدنظر قرار بگیرند

قیف فروش در گوگل ادز

 • اهداف کاری مان را مشخص کنیم:

یعنی در ابتدای کار هدف، انگیزه و شاخص عملکردی خود را مشخص نماییم.در واقع باید تعیین کنیم چه کاری قرار است انجام دهیم و چه انگیزه‌ای برای مشتریان ایجاد می‌کنیم  و در انتها نقطه ای که برای هدف خود انتخاب کرده‌ایم چیست؟

 • در کدام بخش از فعالیت خود قرار است تبلیغات کنیم؟

منظور از انتخاب حوزه فعالیت، قیف فروش است. شما فرض کنید قرار است خود را به افراد بسیاری که در گوگل حضور دارند معرفی نمایید. اگر تنها بخواهید محصول خود را معرفی کنید و فقط برای بخش فروش خود تبلیغات کنید به نتیجه خوبی دست نخواهید یافت. چراکه در ابتدا شما باید مشتریان خود را نسبت به حوزه کاری  اگاه سازید و پس از آن اعتماد آنان را جلب نمایید و در نهایت برای تصمیم‌گیری و خرید متقاعد نمایید. بنابراین باید در تمام بخش‌های قیف فروش حضور داشته باشید. اما این انتخاب را دارید که برای بعضی از بخش‌ها هزینه کمتری پرداخت کنید و در بخش‌های دیگر هزینه بالاتری بپردازید.

 • محصول یا خدمت خود را به خوبی معرفی نمایید

برای معرفی محصول خود باید براساس هدفی که انتخاب کرده‌اید از کمپین‌های خاص و لندینگ‌پیج‌ خاص آن محصول استفاده کنید و در نهایت یک متن تبلیغاتی مناسب انتخاب نمایید.

 • طراحی یک مسیر دقیق و عالی

برای تبلیغات باید در وبسایت خود و در فضای آنلاین مقصد را انتخاب نمایید و برای آن یک مسیر دقیق طراحی نمایید و در تمام مسیر حضور یابید. این مسیر شامل محتواهای داخل سایت، تبلیغاتی که انجام می‌دهید و حتی سئو و بهینه‌سازی ان می‌شود که باید به درستی صورت بگیرند تا به موفقیت دست یابید.

طراحی مسیر خرید

 

اگر بدنبال تبلیغات موثر و پربیننده هستید هرگز این ۱۰ قدم را فراموش نکنید

۱. شناخت ساختار گوگل با درک اصطلاحات مهم آن

 • Impressions: به معنای نمایش تبلیغات در گوگل است
 • Keywords: کلمه کلیدی که با سرچ آن در گوگل نمایش داده می‌شود.
 • Search Term: کلمه یا عبارتی که باید در گوگل سرچ شود تا تبلیغات مربوط به وبسایت نمایش داده شود.
 • CTR: نرخ کلیک می‌باشد، یعنی تعداد کلیکی که نسبت به تعداد نمایش تبلیغ صورت می‌گیرد را نشان می‌دهد.
 • Bid: هزینه‌ای که بابت هر کلیک قرار است پرداخت شود.

و بسیاری اصطلاحات دیگر که باید مفهوم آن‌ها را دریافت تا راحتتر با پنل گوگل‌ادز و مراحل تبلیغاتی آن کار کرد.

۲. حساب خود را ساماندهی نمایید.

هنگامی که برای برای خود اکانت گوگل ادز می‌سازید و وارد ان می‌شوید، سعی کنید از ابتدا ان را مانند وب‌سایت خود در نظر بگیرید. یعنی از همان قدم اول یک ساختار مشخص برای اکانت خود طراحی کنید و تمام اطلاعات را بخش‌بندی نمایید. بدین صورت که برای هر goal خود یک لندینگ پیج مشخص طراحی نمایید. اگر قصد دارید محصولات خاصی را که در گروه‌های متفاوتی قرار می‌گیرند به فروش برسانید، آن‌ها را دسته‌بندی نمایید و هرکدام را در دسته مربوط به خود قرار دهید تا از این طریق یک مسیر ساده و راحتی را نیز برای سفر مشتری ایجاد نمایید.

سازمان دهی کمپینهای گوگل ادز

۳. هزینه‌ای که قرار است برای هر کمپین تبلیغاتی بپردازید، از قبل تعیین کنید

هنگام استفاده از گوگل‌ادز، ممکن است شما بخواهید از چندین کمپین تبلیغاتی استفاده کنید. بهتر است در ابتدای کار هزینه‌ای که قرار است به هریک از کمپین‌ها اختصاص داده شود را مشخص نمایید. این هزینه برای تمام ادگروپ‌ها و کلمات کلیدی مربوط به آن‌ها صرف خواهد شد. در اینجا ممکن است شما برای یک کمپین بودجه کمتر و برای دیگری بودجه بیشتری در نظر بگیرید (می‌توانید برای شناخت انواع کمپین تبلیغاتی وبینار آن را مشاهده نمایید).

بودجه بندی گوگل ادز

۴. به دنبال بهترین کلمه کلیدی برای خود باشید

به خاطر داشته باشید انتخاب کلمه کلیدی اصلی‌ترین راه برای جذب کاربران به سوی خود می‌باشد. این طور تصور کنید که در یک شهر بزرگ قرار است آدرس یک فروشگاه را بدهید. هرچه این آدرس دقیق‌تر و مناسب‌تر باشد، رسیدن به فروشگاه سریعتر و راحت‌تر خواهد بود. بنابراین سعی کنید زمان و دقت زیادی برای یافتن کلمه کلیدی بگذارید، تا بتوانید دقیق‌ترین کلمه مرتبط با محصول خود پیدا کنید در حالی که منحصر به فرد نیز باشد تا کاربران سریعتر شما را بشناسند.

۵. یک match type مناسب برای کلمات کلیدی خود انتخاب نمایید

Broad Match:  این نوع کلمات کلیدی دامنه گسترده‌ای از کلمات را در برمی‌گیرند. در واقع در این حالت، تمام مترادف‌ها و کلماتی که از نظر گوگل مشابه کلمه کلیدی مورد نظر باشد قبول می‌نماید و با سرچ آن‌ها تبلیغات را نمایش می‌دهد. مانند «کلاه زنانه» هر کلمه‌ای که مشابه آن باشد نمایش داده می‌شود حتی اگر کلاه جداگانه و یا زنانه جدادگانه با کلمات مرتبط دیگر سرچ شوند نمایش داده می‌شود. این کلمات را باید داخل ”“  قرار دهیم.

Broad  Match Modified: زمانی که اگر دو کلمه در نظر گرفته‌ایم حتما باید هردو کلمه سرچ شوند. حالا اگر کلمات دیگری قبل یا بعد از آن قرار گرفتند قابل نمایش می‌باشد. مانند «کلاه زنانه» حتما باید هر دو کلمه وجو د اشته باشند و اگر مثلا هدبند زنانه و یا کلاه دخترونه سرچ شود نمایش داده نمی‌شود.

Exact Match: کلما تکلیدی که باید دقیقا عین عبارت سرچ شوند تا نمایش داده شوند. این کلمات را باید داخل []قرار بدهیم تا مورد قبول گوگل قرار بگیرد.

Negative Keywords: کلماتی که نمی‌خواهیم با سرچ آن‌ها تبلیغات ما نمایش داده شوند کلمات منفی نامیده می‌شوند. که در این صورت باید کلمات مورد نظر و قابل سرچ را نوشته و در پایین آن ها کلماتی را که نمی‌خواهیم همراه با یک علامت منفی بنویسیم.

۶. صفحات فرود خود را به زیبا و کاربردی طراحی نمایید

سعی کنید برای کمپین‌های تبلیغاتی خود لندینگ پیج‌هایی طراحی کنید که در عین حال که زیبایی و جذابیت دارند و باعث جذب مخاطبان می‌شود، به سوالاتی که ممن است برایشان ایجاد شده باشد نیز پاسخ بدهید. حتی می‌توانید بخشی با همین عنوان اضافه نمایید و چندین سوال متداول را در آنجا به همراه پاسخ‌هایشان قرار دهید. تا کاربر دچار سردرگمی نشود.

طراحی لندینگ پیج مناسب برای کمپین

 

۷. تمام جزئیات نمایش تبلیغات خود را مشخص نمایید

منظور از تمام جزئيات این است دوست دارید تبلیغاتتان برای کدام یک از دستگاه‌ها ( موبایل، تبلت و یا دسک‌تاپ) و برای چه قشری از جامعه (خانم‌ها یا قایان وحتی گاهی رنج سنی افراد) و نیز در چه زمانی پخش شوند. تمام این موارد را از قبل تعیین نمایید تا تبلیغات شما در فضای دیجیتال هدف‌مند‌تر انجام شود.

۸. متن تبلیغاتی جذاب انتخاب نمایید

سعی کنید برای کمپین‌های تبلیغاتی مورد نظر، یک متن کوتاه و مفید که در عین زیبا بودن، مفهوم را برساند و کاربران را دعوت به دیدن ان کند. سعی کنید از افکت‌ها و رنگ‌های جذابی استفاده نمایید تا در ناخودآگاه افراد تاثیر بگذارد.

۹. حساب گوگل‌ادز خود را به گول آنالیتیکس متصل نمایید تا بتوانید به راحتی ان را مدیریت کنید.

هنگامی که حساب گوگل‌ادز خود را به گوگل آنالیتیکس متصل می‌نمایید، به راحتی می‌توانید رتبه نمایش تبلیغاتتان را در بازه زمانی مختف بررسی‌کنید. سهم نمایش آگهی خود را نسبت به رقبا بسنجید. کاربرانی که آگهی شما را مشاهده کرده‌اند، بیشتر از چه منطقه و با چه جنسیتی بوده‌اند وخیلی مسائل و جزئیات دیگری که اگر آنها را بررسی نمایید مسیرتان را دقیق‌تر پیش خواهید برد.

اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس

۱۰. در آخرین مرحله باید کمپین تبلیغاتی خود را راه‌اندازی کنید و همیشه آن را بهینه سازی نمایید

سعی کنید پس از اینکه تمام قدم‌های مربوطه را برداشتید در اولین فرصت کمپین خود را فعال کنید تا هر چه سریعتر به دنیای دیجیتال وارد شوید و خود را به دیگران معرفی نمایی. اما در نظر داشته باشید که همیشه از کلمات کلیدی مناسب و براساس آنچیزی که برای کمپین خود انتخاب کرده‌اید، استفاده نمایید. سعی کنید در تمام بخش‌های قیف فروش حضور داشته باشید و بر هزینه و بودجه سرمایه‌گذاری خود را برای کمپین‌ها مدیریت داشته باشید.

می‌رسیم به مهم‌ترین نکته: چه کسی این وبینار را ارائه می‌کند؟حافظ-رضایی

 

جناب مهندس حافظ رضایی مدیر شرکت استورینا و همینطور شرکت آنلاینر و آغازینو که در حوزه دیجیتال‌مارکتینگ و همینطور دوره‌های جامع دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنند، این وبینار را ارائه نموده‌اند. ایشون حدود۱۰ سال در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنند و تجارب بسیاری را کسب کرده‌اند. علاوه‌بر آن، دوره‌های متعددی را در این زمینه برگزار کرده‌اند. بنابراین می‌توان اطمینان حاصل کرد که استفاده از تجربه‌ها و توصیه‌‌های چنین استادی، قطعا مفید و کاربردی خواهد بود. و بهترین مزیت ان رایگان بودن این وبینار است.

حالا زمان تصمیم‌گیری است و نوبت به شما رسیده

از ابتدا سعی کردیم در مورد گوگل‌ادز و وبیناری که در این زمینه برای شما در نظر گرفته‌ایم توضیحاتی را ارائه دادیم. تمام این توضیحات بخشی از وبینار بود که خواندید. در حال حاضر انتخاب می‌توانید برای دریافت توضیحات تکمیلی و بسیاری تجربه در این زمینه، وبینار چک لیست گوگل ادز را ببینید.

0 پاسخ به "مهم‌ترین اولویت‌های چک‌لیست گوگل‌ادز چه مواردی هستند؟"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.

زمان خیلی کمه ... عجله کن !

تبریک ... شما برنده مشاوره تخصصی کاملا رایگان تا قبل از شروع دوره 11 آغازینو شدید .

(با پرکردن فرم مشاوره میتونی در جلسه اول هم بصورت رایگان حضور داشته باشی)