• ورود
 • سبد خرید شما خالی است.

۸ تکنیک برای بدست آوردن بک لینک

برای بهبود رتبه‌ی سایت و جذب کاربران جدید دو راه وجود دارد:

 1. محتوای خوبی نوشته و منتظر باشید تا به مرور زمان رتبه‌ی خوبی کسب کنید.
 2. محتوای خوبی بنویسید، انتظار نکشید و برای محتوای خود بک لینک سازی کنید تا سریع‌تر رتبه‌ی بالایی به دست آورید..

اهمیت بک لینک سازی بر هیچ کس پوشیده نیست و روش های بسیار زیادی برای گرفتن لینک وجود دارد. بعضی از راه ها ممکن است آن طور که باید جواب گو نباشند، در نتیجه در این مقاله ما سعی کرده ایم تا با معرفی ۷ راه بسیار موثر، بهبود سئوی سایت شما کمک کینم.

چک کردن محتواها

به مرور زمان ممکن است لینک های داخلی که در محتواهای قدیمی نوشته شده حذف ویا تغییر کند. همچنین شاید لینک‌ها به محتواهایی وصل شوند که تاریخ آن ها گذشته است و دیگر قابل استفاده نمی‌باشند. شما می‌توانید از این راه برای خود استفاده کرده و بک لینک ایجاد کنید.

ابتدا با استفاده از ابزار Broken Link Cheker سراغ سایت‌های قدرتمند و مرتبطی که هنوز به رقبا شما بک لینک اختصاص نداده اند وسایت هایی که از محتوای شما استفاده کرده و یا به برند شما اشاره داشته اند برویدد، سپس از آن‌ها (با مهارت و فوت و فن‌های خاص خود) بخواهید که قسمتی از سایت شما اختصاص دهند. این راه شاید همیشه جواب ندهد، اما می توانید با کمی چرب زبانی به بک لینک مورد نظر خود از سایت های دیگر دست پیدا کنید .

 

از شرکت‌های دیگر کمک بگیرید

در این راه معمولا با دراختیار قرار دادن پوئنی به شرکت های دیگر، به نوعی از آن ها دخواست بک لینک می کنید به عنوان مثال:

 • از سایت هایی که محصولات و یا سرویس ها و برند های مختلف را بررسی می کنند، بخواهید که در ازای قرار دادن رایگان محصول و سرویس شما آن را نقد و بررسی کنند.
 • در ازای قرار دادن سرویس و یا محصول خود به صورت رایگان برای مشتریان، از آن ها بخواهید تا لینک سایت شما را در سایت خود قرار دهند. به عنوان مثال می توانید با تولید یک ابزار رایگان و باکیفیت به راحتی بک لینک سازی کنید زیرا کاربران علاقه زیادی به محصولات رایگان دارند.

پست مهمان

پست مهمان

به وسیله این تکنیک به صورت رایگان از سایت های میزبان بخواهید تا محتوای شما را در سایت خود قرار دهند . البته باید یک محتوای پربار و حرفه ای نوشته و در سایت هایی که بازدیدکنندگان بیشتری نسبت به شما دارند (به عنوان پست مهمان) قرار داده و به سایت خود لینک کنید. شما با این تکنیک می توانید کاربران سایت میزبان را تشویق به سرزدن به سایت خود کنید.

 

رپورتاژ آگهی

اگر سایت شما جایگاه مناسبی در سئو کسب کرده است (رتبه اول لیست جستجو ها) به شما رپورتاژآگهی را پیشنهاد می کنیم. رپورتاژ آگهی شبیه به پست مهمان می‌باشد، با این تفاوت که شما با پرداخت مقداری هزینه، محتوای خود را در سایت میزبان با امکانات بیشتر نسبت به پست مهمان قرار می دهید.

تفاوت رپورتاژ آگهی نسبت به پست مهمان با نگاه کلی به صورت زیر می‌باشد:

 • سایت‌های میزبانی که جایگاه بسیار بالایی در سئو کسب کرده اند پست مهمان نمی پذیرند، در نتیجه شما باید در این نوع سایت‌ها حتما از تکنیک رپورتاژ آگهی استفاده کنید.
 • اعتبار بیشتری نسبت به پست مهمان دارد.
 • لینک‌های موجود در رپورتاژ آگهی همگی dofollow می باشند.

 

انتخاب سایت میزبان مناسب

از آنجایی که در رپورتاژ آگهی شما باید مبلغی راخرج کنید، بهتر است در انتخاب سایت‌های میزبان خود حساسیت به خرج دهید.

موارد زیر را برای برسی سایت میزبان حتما رعایت کنید:

 • در open site explorer باید سایت میزبان امتیازی بالاتر از ۴۰ را داشته باشد.
 • spam score سایت میزبان باید کمتر از ۵ باشد.
 • موضوع محتوایی سایت میزبان با محتوای شما مرتبط باشد.

 

روش محتوا نویسی در رپورتاژ آگهی

موارد لازم توجه در لینک گذاری:

 • در محتوای خود کمتر از ۵ لینک بگذارید.
 • تمام لینک های خود را به یک صفحه متصل نکنید.
 • پیشنهاد می شود در صفحه اگهی خود بک لینک بخرید.

 

موارد لازم توجه در محتوا نویسی:

 • از کلمات کلیدی که قصد کسب جایگاه در آن را دارید استفاده کنید.
 • محتوای کاملا اختصاصی بنویسید.
 • از تگ no follow در لینک خود استفاده نکنید.
 • در صورت امکان در صفحه خود کامنت بگذارید.

 

استفاده از افراد مشهور

 

استفاده از آدم های مشهور

 

از افراد مشهوری که مرتبط در زمینه کاری شما بوده و برای خود نامی دست و پا کرده اند را پیدا کنید. افراد مشهور ایرانی یا خارجی در همایش ها، جلسات و… استفاده کرده و سعی کنید با آن ها مصاحبه کرده و در سایت خود قرار دهید. اینگونه شما می‌توانید به سرعت به وسیله نام افراد مشهور، خود را به علاقه‌مندان در این زمینه معرفی کنید.

 

شبکه‌های اجتماعی

می‌توانید مانند یک کاربرعادی در شبکات اجتماعی فعالیت کرده و برای خود بک لینک سازی کنید. تنها اینستاگرام کافی نیست، بلکه شما باید سعی کنید در تمامی شبکات اجتماعی که ممکن است شانس گرفتن بک لینک را داشته باشید، فعالیت کنید. (یکی از شبکات اجتماعی که خیلی از شرکت ها از آن استفاده نمی کنند اما عضو زیادی دارد، پینترست (Pinterest) می باشد.)

به عنوان مثال می توانید در شبکه اجتماعی Redit به موضوعاتی که شباهت زیادی به محتوا شما دارند، با جملات مناسب کاربران را به سایت خود از طریق لینک ترغیب کنید. یا حتی می توانید با کمی خلاقیت در آن سوالی مطرح کرده و با حسابی دیگر به وسیله کامنت برای خود بک لینک ایجاد کنید. البته درصورت زیاده روی دراین کار ممکن است به عنوان اسپمر شناخته شوید که ویژگی منفی برای سایت شما به شمار می‌رود.

همین کار ها نیز در ویکی پدیا انجام شدنی‌ست.
از آنجایی که ویکی پدیا هم در بین کاربران و هم در سئو سایت خود موقعیت خوبی کسب کرده است، شما می‌توانید به راحتی برای خود بک لینک سازی کنید. شما می توانید محتوایی را که درویکی پدیا نوشته نشده است را بنویسید و در بخشی از آن لینکی را به سایت خود متصل کنید. البته لازم به ذکر است که لینک‌های ویکی پدیا همگی nofollow می باشند، در نتیجه شما با این کار نوعی پست مهمان برای خود ایجاد می‌کنید.

از اینفوگرافیک ها استفاده کنید

اینفوگرافیک

بر هیچ کس پوشیده نیست که چارت‌ها و گرافیک‌های جذاب، گیراتر از متن ها می‌باشد. شما می‌توانید با ساخت یک اینفوگرافیک و ارسال در شبکات اجتماعی، به راحتی و به سرعت در بین کاربران دیده شوید. ویژگی‌هایی که یک اینفوگرافیک باید داشته باشد به صورت زیر می باشد:

 • لوگو و برند خود را در آن به خوبی نشان دهید.
 • راه‌های ارتباطی با شرکت شما و آدرس سایت شما در آن
 • از طراحی های ترند روز بهره گیری کنید.

نرم افزارهای پیشنهادی برای استفاده: piktochat و venngage

انتشار محتوای ویروسی

به محتواهایی گفته می‎شود که به خودی خود توانایی دیده شدن از طریق کاربران را دارند. اینگونه محتواها با داشتن موضوعات کاربر پسند،  می توانند مخاطبان را به خود جذب کنند. معمولا محتواهای ساده، اخباهای فوری، طنز، شوکه کننده و.. از این دست می‌باشند.

 

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم بهترین راه‌ها برای لینک گیری در موارد متفاوت را به شما نشان دهیم. از فعالیت در شبکات اجتماعی تا مصاحبه از افراد مشهور و پست مهمان. در این مقاله سعی شده تا برای هر کس راه حل مناسبی مطرح شود. اگر در شروع کار خود می‌باشید، پست مهمان و یا استفاده از محتواهای ویروسی را توصیه می‌کنیم، در غیر این صورت رپورتاژآگهی بازدهی بسیار زیادی را برای شما فراهم می آورد. خوشحال می‌شویم تا در قسمت زیر نظرات شما را بدانیم.

می 22, 2020

0 پاسخ به "8 تکنیک برای بدست آوردن بک لینک"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.