ایمیل مارکتینگ چیست؟ چگونه یک کمپین ایمیل مارکتینگ راه اندازی کنیم؟

آیا میدانستید ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) سودآورترین کانال بازاریابی مستقیم است؟

بازاریابی از طریق ایمیل، استراتژی بسیار موثر بازاریابی دیجیتال برای ارسال ایمیل به مخاطبان و مشتریان است. ایمیل‌های بازاریابی موثر کاربران را تبدیل کرده و خریدارانی که یک بار خرید کرده‌اند را به مشتریان وفادار تبدیل می‌کند.

ایمیل باید ستون اصلی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باشد. نداشتن استراتژی بازاریابی از طریق ایمیل به معنای از دست دادن فرصت‌های فروش و فرصت تقویت روابط با مشتریان است.

در این مقاله از آغازینو دقیقاً به شما توضیح خواهم داد که ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه کار می‌کند و راه اندازی یک کمپین ایمیل مارکتینگ موثر را در ۸ گام یاد خواهم داد. در پایان این مقاله، شما درک کاملی از اصول و دانش لازم برای راه اندازی کمپین ایمیل مارکتینگ برای کسب و کار خود خواهید داشت.

آنچه در این مطلب می خوانید پنهان

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ چیست

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی از طریق ایمیل یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است که مبتنی بر ارسال ایمیل و ایجاد روابط با مشتریان و مخاطبان شکل گرفته است. یک استراتژی موثر ایمیل مارکتینگ، کاربران را به مشتری تبدیل می‌کند و خریداران را پس از اولین مرتبه خرید به مشتریان همیشگی و وفادار تبدیل می‌کند.

بازاریابی از طریق ایمیل هنگامی است که شما یک پیام ایمیل تجاری به مشترکان ایمیل خود (مخاطبینی که در لیست ایمیل شما ثبت نام کرده‌اند و اجازه دریافت صریح ایمیل دریافت از شما را دارند) ارسال می‌کنید.

بازاریابی از طریق ایمیل برای اطلاع رسانی، فروش و ایجاد جامعه‌ای از افراد برای آگاهی از برند شما (به عنوان مثال با استفاده از خبرنامه) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ایمیل مارکتینگ امروزه از ارسال پیام‌های کلی به همه افراد فاصله گرفته و در عوض بر تقسیم بندی افراد و شخصی سازی ایمیل‌های ارسالی به آنان تمرکز دارد.

نمونه‌هایی از انواع مختلف ایمیل‌های بازاریابی

ایمیل‌ها می‌توانند تبلیغاتی یا اطلاعاتی باشند. در ادامه به توضیح هر یک خواهم پرداخت.

ایمیل های تبلیغاتی

ایمیل تبلیغاتی

از کمپین‌های بازاریابی ایمیلی برای انجام تبلیغ استفاده می‌شود، برای مثال ممکن است این تبلیغ یک پیشنهاد ویژه باشد، یا انتشار محصولی جدید باشد، کتاب الکترونیکی یا وبینار باشد. یک کمپین می‌تواند شامل ۳ تا ۱۰ ایمیل تبلیغاتی باشد که طی چند روز یا هفته ارسال می‌شوند.

ایمیل‌های تبلیغاتی یک فراخوان برای عمل  یا کال تو اکشن (به اختصار CTA) دارند. CTA بیانگر اقدام خاصی است که شما می‌خواهید خواننده انجام دهد، برای مثال از یک صفحه وب بازدید کند و یا خرید محصول یا دوره‌ای را انجام دهد.

ایمیل‌های اطلاعاتی

ایمیل اطلاعاتی

ایمیل‌های اطلاعاتی شامل ایمیل‌های خبرنامه‌ها و اطلاعیه‌هاست.

خبرنامه ایمیلی

یک خبرنامه، همانطور که از نامش پیداست، اخبار مربوط به کسب و کار شما (برای مثال نقاط عطف جدید یا قابلیت‌های محصول جدید) را با کاربران به اشتراک می‌گذارد. خبرنامه‌ها با توجه به یک برنامه زمانی مشخص ( به طور مثال هفتگی، دو بار در هفته، ماهانه) ارسال می‌شوند و به حفظ یک ارتباط ثابت با مشترکان شما کمک می‌کنند.

اما دقت داشته باشید خبرنامه‌ها نباید فقط در مورد “اخبار” باشند و درمورد موضوعات که مخاطبان‌تان به آن‌ها علاقمندند نیز در ایمیل‌های ارسالی به آنان بنویسید. بنابراین، یک خبرنامه فرصتی است برای به اشتراک گذاشتن بینش، افکار، نکات و هر آنچه که بیشترین ارزش را برای مخاطب شما به ارمغان می‌آورد.

اطلاعیه‌های ایمیلی

ایمیل بهترین راه برای اطلاع رسانی به مشتریان در مورد اطلاعیه‌های شرکت، نسخه‌های جدید محصولات، تغییرات خدمات‌تان و غیره است.

بیشتر بخوانید: برترین سرویس‌های بازاریابی ایمیل برای کسب و کارهای کوچک در سال ۲۰۲۰

مزایای بازاریابی از طریق ایمیل

تمام ایمیل‌ها، از ایمیل‌هایی برای تأیید سفارشات گرفته تا خبرنامه، وجه اساسی رشد تجارت شما هستند.
بازاریابی از طریق ایمیل به تحقق ۳ هدف اصلی کمک می‌کند:

۱٫ افزایش نرخ تبدیل کاربران به مشتریان (فروش محصولات و خدمات خود)

افزایش نرخ تبدیل

برای افزایش فروش می‌توانید یک کمپین بازاریابی ایمیلی برای مشترکین خود راه‌اندازی کنید. می‌توانید از تکنیک‌هایی مانند ایمیل‌هایی برای اطلاع‌رسانی تخفیف محصولات و یا ایمیل‌های دارای پیشنهادات خاص برای مشتری در ایام خاص (ایمیل‌های تولد / سالگرد شرکت، ایمیل‌های خوش‌آمدگویی) استفاده کنید.

و یا می‌توانید از تکنیک ارسال ایمیل‌های سبد خرید رها شده (هر زمان که بازدید کننده‌ای از خرید خود در فروشگاه آنلاین شما صرف نظر می‌کند، فعال می‌شود) برای افزایش نرخ تبدیل استفاده کنید.

۲٫ آگاهی از برند

آگاهی از برند

نکته جالب در مورد ایمیل این است که به شما امکان می‌دهد مستقیماً به شخصی دسترسی پیدا کنید. این ارتباط در بهترین حالت یک به یک است و این در حالی‌ست که امروزه افراد تمایل به دریافت ایمیل از هر شخص یا شرکتی را ندارند و ایمیل فضایی‌ست که برای پیام‌های برندها و نشریات موردعلاقه آنان اختصاص یافته است.

نمایش ایمیل شما در صندوق ورودی هر شخصی به برند شما کمک می‌کند تا نام تجاری شما در ذهن افراد باقی بماند . بازاریابی ایمیلی شخصی سازی‎‌شده تأثیر بیشتری نسبت به یک پست در رسانه‌های اجتماعی که نمی‌توانید مطمئن شوید شخصی پیام شما را دیده است یا خیر دارد.

یکی از مزایای عمده بازاریابی از طریق ایمیل این است که می‌توان با هزینه‌ای نسبتاً کم (در مقایسه با سایر کانال‌های بازاریابی) نامه‌های الکترونیکی را برای تعداد زیادی از گیرندگان ارسال کرد و باعث افزایش حداکثری آگاهی افراد از برند و برندسازی شد.

۳٫ وفاداری مشتری

ایمیل یک ابزار قدرتمند برای ایجاد جامعه‌ای از مشتریان و ارتباط موثر برقرار کردن با آنان است که باعث افزایش وفاداری نسبت به برند و شرکت یا تجارت شما‌ می‌شود.
شما می‌توانید محتوای خبرنامه خود را آنقدر خوب و جذاب تولید کنید که مشترکین آن هر هفته منتظر دریافت ایمیل‌های آن باشند.

چرا ایمیل مارکتینگ اهمیت دارد؟

دسترسی همگانی

ایمیل برای همه گروه‌های سنی قابل دسترسی است و دارای طیف گسترده‌ای از مخاطبان می‌باشد.

درست است که ما در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم اما استفاده از اینترنت برای همه آسان نیست. با این حال، اکثر مردم می‌دانند که چگونه ایمیل خود را چک کنند. این امر آن را به موثرترین شکل بازاریابی تبدیل می‌کند.

هزینه نسبتا کمی دارد

بازاریابی از طریق ایمیل بسیار مقرون به صرفه است. بیشتر ابزارهای بازاریابی از طریق ایمیل بسته‌هایی با قیمت گذاری متناسب با همه بودجه‌ها را ارائه می دهند. و بسیاری از ابزارهای ایمیل مارکتینگ خدمات خود را رایگان ارائه می‌دهند.

شما مالک لیست ایمیل خود هستید

به این فکر کنید شبکه‌های اجتماعی شما ممکن است صبح ناپدید شوند و همه دنبال‌کنندگان خود را از دست بدهید. اما در ایمیل یک نقطه قوت نهفته است: لیست ایمیل شما متعلق به شماست.

بنابراین حتی اگر همه شبکه‌های اجتماعی نیز حذف شوند، شما همچنان می‌توانید با افرادی که بیشتر به برند شما علاقه‌مند هستند ارتباط مستقیم برقرار خواهید کرد. و صمیمیت ایمیل به عنوان یک کانال یک به یک شما را حتی بیشتر به مخاطب خود نزدیک می‌کند.

بیشتر بخوانید: دیجیتال مارکتینگ را از کجا شروع کنیم؟

ایمیل مارکتینگ چگونه کار می کند؟

مشاغل از ارائه دهنده خدمات ایمیل (Email Service Provider یا ESP ) برای ارسال ایمیل‌های بازاریابی خود استفاده می‌کنند.

Email Service Provider نرم افزاری است که ایمیل‌های کمپین‌های ایمیل مارکتینگ را ارسال و مدیریت می‌کند. مانند میلرلایت (mailerlite)، سند این بلو (sendinblue)، میل چیمپ(mailchomp) و سرویس‌های ایمیل مارکتینگ ایرانی مانند نجوا، میل چی و اینباکس

ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) مانند Gmail ، Outlook ، Yahoo و غیره برای استفاده شخصی طراحی شده اند نه برای پخش ایمیل به صورت گسترده. بنابراین وقتی ایمیل‌های کثیری را به طیف گسترده‌ای از افراد از یک ISP ارسال می‌کنید، به راحتی توسط فیلترهای اسپم نشانه‌گذاری می‌شود و ممکن است حساب شما به دلیل فعالیت مشکوک غیرفعال شود.

از طرف دیگر ESP ها زیرساخت‌های لازم را برای اطمینان از تحویل پذیری ایمیل دارند. اگر می‌خواهید از روز اول شروع کمپین خود را برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ آماده کنید، یک سرویس اختصاصی ایمیل مارکتینگ برای خود تهیه کنید.

چگونه بازاریابی از طریق ایمیل را شروع کنیم؟ (برای شروع به چه چیزی نیاز داریم؟)

شما برای شروع بازاریابی از طریق ایمیل و راه‌اندازی کمپین ایمیل مارکتینگ خود به یک ابزار ارائه دهنده خدمات ایمیل مارکتینگ و یک لیست از ایمیل مخاطبان خود نیازمندید.

۱٫ ابزار ارائه دهنده خدمات ایمیل مارکتینگ

ابزارهای ایمیل مارکتینگ

همانطور که قبلاً توضیح دادیم، یک ارائه دهنده بازاریابی از طریق ایمیل اختصاصی یکی از ملزومات ایمیل مارکتینگ است که حتما باید برای خود تهیه کنید. ارسال ایمیل‌های بازاریابی از طریق یک ISP اعتبار نام تجاری و فرستنده ایمیل شما را در معرض خطر قرار می‌دهد.

۲٫ لیست ایمیل

لیست ایمیل

این لیست شامل آدرس‌های ایمیل مشترکین علاقه‌مند است که متمایل به دریافت ایمیل از سمت شما می‌باشند. دقت داشته باشید لازم است از افراد را برای ارسال ایمیل به آن‌ها مجوز گرفته باشید و اطمینان حاصل کنید آن‌ها نسبت به این اقدام رضایت دارند.

این بدان معنی است که آن‌ها هنگامی که آدرس ایمیل خود را در فرم ثبت نام ایمیل در وبلاگ، وب سایت، صفحات فرود، رسانه‌های اجتماعی یا هر فضای دیگر وارد می‌کنند، موافق باشند که از شما ایمیل دریافت کنند.

بازاریابی دارای مجوز برای تطابق با قوانین محافظت از داده‌ها و اطلاعات و محافظت از سلامت برند شما ضروری است.

چگونه اولین کمپین بازاریابی ایمیل خود را در ۸ مرحله راه اندازی کنیم؟

۱٫ نرم افزار ایمیل مارکتینگ مناسب را انتخاب کنید

اولین قدم یافتن ESP برای ارسال و مدیریت کمپین ایمیل مارکتینگ و مشترکان ایمیل شماست.

ابزارهای رایج ایمیل مارکتینگ شامل سند این بلو (Sendinblue)، میل چیمپ، Constant Contact ،Convertkit Mailjet ،Mailerlite و HubSpot هستند و ابزارهای ارائه دهندگان خدمات ایمیل مارکتینگ ایرانی شامل نجوا، میل چی، میل تاز، اینباکس، آونگ میل و پاکت هستند.

با صدها ESP در بازار، دشوار است بدانید که کدام یک برای کسب و کار شما مناسب است. نیازهای خود را ارزیابی کنید. یک لیست از آن‌ها تهیه کنید که از بایدها و نبایدها و از ویژگی‌های مثبتی که نیاز دارید برخوردار باشد.

 • در ادامه چند سوال که لازم است برای انتخاب نرم افزار ایمیل مارکتینگ مناسب از خود بپرسید معرفی خواهم کرد.
 • بودجه شما چقدر است؟ اگر بسیار محدود است، خدمات ارزان بازاریابی از طریق ایمیل باید نقطه شروع شما باشد.
 • چه نوع ایمیل هایی را می‌خواهید ارسال کنید و هر چند وقت یک بار باید آن‌ها را ارسال کنید؟ با این کار می‌توانید حجم ایمیل مورد نیاز خود را (یعنی تعداد ایمیل‌های ارسالی) بدست آورید.
 • اگر قبلاً لیستی از مخاطبین انتخاب شده خود دریافت کرده‌اید، تعداد آنها چقدر است؟
 • سطح مهارت شما در زمینه طراحی ایمیل چیست؟ اگر یک فرد مبتدی هستید، نیاز به ویرایشگر ایمیل کشیدن و رها کردن (ادیتور درگ اند دراپ) دارید زیرا استفاده از آن آسان‎ترین راه برای ارسال ایمیل است. و برعکس آن، اگر ترجیح می‌دهید ایمیل‌ها را از ابتدا کدگذاری کنید، مطمئناً در جستجوی ویرایشگر HTML می‌باشید.
 • آیا قصد دارید workflows( گردش کار به معنای توالی روندهایی ست که کار را از ابتدا تا انتها تکمیل می‌کند)
  ایمیل خودکار تنظیم کنید؟ ببینید ESP بالقوه از نظر اتوماسیون بازاریابی از طریق ایمیل چه چیزهایی ارائه می‌دهد.
 •  اگر تجارت شما با شخصیت‌های مختلف خریدار ارتباط برقرار کند، چه قابلیت تقسیم بندی توسط نرم افزار ارائه می‌شود؟
 •  آیا تجارت شما ایمیل‌های معاملاتی ارسال می کند؟ (توجه داشته باشید که ارسال این نوع ایمیل‌ها بازاریابی ایمیلی محسوب نمی‌شوند). برخی از افراد دوست دارند این ایمیل ها را با یک سرویس جداگانه مدیریت کنند، بعضی دیگر مدیریت همه ایمیل‌های خود را با ابزاری مانند Sendinblue ترجیح می‌دهند.

۲٫ لیست ایمیل خود را ایجاد کنید

چک لیست ایمیل

نمی‌توان کمپین‌های ایمیل مارکتینگ را ایجاد کرد بدون اینکه مخاطبی برای ارسال ایمیل‌های خود داشته باشیم. زمان شروع ساخت کمپین، لیستی از مشترکینی که با شما تعامل دارند و لیستی از مخاطبان گزینش‌شده، تهیه کنید.

بیشتر ESP ها به شما امکان می‌دهند فرم‌های اشتراکی ایجاد کنید تا در وب سایت خود قرار دهید تا کاربران بتوانند ایمیل خود را در آن ثبت کنند.

در هنگام ایجاد فرم اشتراکی صریحا به مخاطبان خود بگویید که چه نوع محتوایی را در چه بازه‌های زمانی برای او ارسال خواهید کرد.

اگر قول یک خبرنامه ایمیل دو بار در هفته با نکات بازاریابی محتوا را می دهید، به آن پایبند باشید. اگر شروع به ارسال محتوای تبلیغاتی غیر مرتبط کنید، خواهید دید افراد اشتراک خود را لغو می‌کنند. ( ویا بدتر از این، ممکن است ایمیل‌های شما را به عنوان هرزنامه گزارش کنند!).

 • فرم های اشتراک را به وب سایت خود اضافه کنید.
 • فرم اشتراک ایمیل خود را در مکان‌هایی کاملاً مشهود قرار دهید که افراد حتما آن را ببینند.
 • مکان‌های رایج فرم اشتراک شامل وبلاگ‌ها، صفحه اصلی و صفحه تماس است.
 • با قرار دادن پیوند در بیوگرافی یا پست‌های خود، فرم ها را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
 • فروشگاه تجارت الکترونیکی راه اندازی کرده‌اید؟ گزینه ثبت نام را به عنوان بخشی از مراحل پرداخت وارد کنید.
 • یک کتاب الکترونیکی، گزارش ، چک لیست یا اینفوگرافیک اختصاصی ایجاد کنید. به کاربر پیشنهاد دهید در ازای آدرس ایمیل خود، می‌تواند آن را به صورت رایگان بارگیری کند.
 • پیشنهادات و تخفیف‌های ویژه راهی عالی برای جذب افراد به لیست ایمیل شماست. نام تجاری پوشاک Mango هنگام عضویت در خبرنامه‌اش، ۱۰٪ تخفیف برای اولین سفارش ارائه می‌دهد.

۳٫ برای مشترکین جدید ایمیل خوش آمدگویی تنظیم کنید

وقتی شخصی وارد لیست ایمیل شما می‌شود، به این معنی‌ست که توانسته‌اید توجه او را جلب کنید. اکنون زمان آن فرا رسیده است که با یک ایمیل خوش آمد گویی او را بیش از پیش درگیر کنید.

ایمیل خوش آمدید یک پیام خودکار است که برای مشتریان و مشترکان جدید ارسال می‌شود.

نکته تحویل ایمیل: از مشترکان بخواهید شما را به لیست مخاطبین خود اضافه کنند تا هرگز ایمیلی را از دست ندهند.

۴٫ هدف کمپین ایمیل مارکتینگ خود را مشخص کنید

کمپین ایمیل مارکتینگ

اکنون که ساخت لیست ایمیل خود را شروع کرده‌اید، وقت آن است که به آنچه می‌خواهید از این کمپین بدست آورید فکر کنید.
هر کمپین بازاریابی از طریق ایمیل باید هدف مشخصی داشته باشد.

نمونه هایی از اهداف مشترک کمپین‌های ایمیلی عبارتند از:

 • تبلیغ محصول جدید
 • ارائه تخفیف به مشتریان وفادار
 • دانلود بیشتر جدیدترین کتاب الکترونیکی خود
 • اطلاع رسانی به مشترکان درباره برخی از اخبار مهم شرکت
 • با داشتن یک هدف واضح و روشن، ایجاد محتوای ایمیل شما آسان تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: بررسی کمپین دیجیتال مارکتینگ و مراحل طراحی آن

۵٫ یک ایمیل با طراحی ریسپانسیو( واکنش‌گرا) بسازید

 • اولین ایمیل خبرنامه خود را ساده طراحی کنید. با گذشت زمان می‌توانید ظاهر آن را بهبود بخشید و مهارت‌های خود را در طراحی آن رشد دهید.
 • یکی از راه‌های سریع طراحی ایمیل استفاده از الگوهای قابل تنظیم است. می‌توانید با استفاده از الگوهای ایمیل آماده، در وقت خود صرفه جویی کنید.
 • اگر سرویس ایمیل مارکتینگ شما الگوهایی را ارائه می‌دهد، یکی از موارد دلخواه خود را انتخاب کرده و متناسب با رنگ و قلم نام تجاری خود آن را شخصی‌سازی کنید.
 • در آینده می‌توانید برای خبرنامه‌های ایمیل خود بارها و بارها از آن الگو استفاده کنید. تمام کاری که هر بار لازم است انجام دهید به روزرسانی محتوا است.
 • شما هدف خود را می‌دانید و مخاطبان هدف خود را می‌شناسید، حال بیایید آن الگو را با کلمات پر کنیم.
 • نسخه ایمیل شما باید ارزش ارائه دهد و به موضوعاتی که مخاطبان شما به آن‌ها علاقمندند صحبت کند.
 • برای نوشتن نسخه متقاعد کننده و جذاب ایمیل ، این نکات را در ذهن داشته باشید:
 • از خود بپرسید: مخاطب من به چه نیاز دارد؟ چطور می‌توانم به او کمک کنم؟
 • تصور کنید در حال نوشتن برای یک نفر (یک مخاطب) هستید
 • یک داستان بگویید
 • در شروع متن خود با ایجاد حس کنجکاوی در مخاطب او را به سمت ایمیل خود بکشانید
 • از لحن مکالمه استفاده کنید
 • متن را با پاراگرافهای کوتاه بشکنید
 • امضای ایمیل باید نام یک شخص واقعی باشد. این بیشتر شخصی است تا یک نشان تجاری بدون چهره.

۶٫ نرخ باز کردن ایمیل‌ها، کلیک‌ها و تبدیل‌ها را بهینه کنید

برای بهبود آن‌ها چندین روش وجود دارد:

از نام و آدرس فرستنده‌ای که به راحتی قابل شناسایی است استفاده کنید. نام فرستنده به اولین سوال ناخودآگاه گیرنده پاسخ می‌دهد که آیا این ایمیل قانونی‌ست یا هرزنامه است؟

بهترین راه برای تقویت قابلیت اطمینان و شناسایی برند، ادغام نام تجاری خود در نام فرستنده است. چندین روش برای انجام این کار وجود دارد:

 • استفاده از نام شرکت یا نام تجاری
 • ترکیبی از نام تجاری و نام کوچک شما
 • نام فرستنده متمایز برای تمایز انواع محتواها در ایمیل (به عنوان مثال Sendinblue Product News)
 • برای اینکه به راحتی در صندوق ورودی شناخته شوید، از نام و آدرس فرستنده برای همه کمپین‌های خود استفاده کنید.
 • از ایجاد امکان عدم پاسخ به آدرس‌های ایمیل خودداری کنید زیرا این اعتماد به نام تجاری شما را کاهش می‌دهد و از تماس مشترکان با شما جلوگیری می‌کند. شما می‌خواهید با از مخاطبان خود تعامل داشته باشید. چرا یک راه ارتباطی بالقوه را غیر فعال کنید؟
 • یک موضوع جذاب برای ایمیل بنویسید. مهم‌ترین عنصر کمپین بازاریابی ایمیل شما عنوان موضوع ایمیل‌تان می‌باشد.
 • خود را به ۵۰ حرف محدود کنید
 • جالب‌ترین پیشنهاد خود را برجسته کنید
 • بهترین منابع موضوعی ما برای افزایش نرخ باز:
 • متن پیش نمایش ایمیل خود را بهینه کنید
 • پیش فرض ایمیل (یا متن پیش نمایش) قطعه‌ای از متن است که پس از خط موضوع ایمیل در برخی از سرویس گیرنده‌های ایمیل ظاهر می‌شود.
 • پیش نمایش متن ارزشمندی را به موضوع شما اضافه می‌کند و می‌تواند نرخ باز شدن ایمیل شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
 • بازهم، باید حس کنجکاوی را ایجاد کنید تا خواننده بخواهد ایمیل را باز کند و اطلاعات بیشتری کسب کند.

۷٫ قبل از ارسال، ایمیل خود را آزمایش کنید

کمپین ایمیل مارکتینگ

 • همیشه قبل از ارسال ایمیل اصلی، ایمیلی آزمایشی ارسال کنید. اشتباهات کوچک می‌توانند به راحتی از چشم پوشیده بمانند و به تصویر برند شما آسیب برسانند.
 • اشتباه تایپی، پیوندهای ناقص یا نادرست و خطاهای قالب بندی متن از جمله آن اشتباهات هستند.
 • از برخی از اعضای تیم بخواهید ایمیل تست را روی دسک تاپ و تلفن همراه خود تصحیح کنند.

۸٫ نتایج کمپین خود را کنترل کنید

تجزیه و تحلیل معیارهای کلیدی بازاریابی از طریق ایمیل به شما یاد می‌دهد که چگونه در کمپین‌های آینده بهتر عمل کنید.

اکثر ESP ها دارای معیارهای تجزیه و تحلیل هستند که حداقل دارای معیارهای زیر است:

 • نرخ باز
 • میزان کلیک
 • نرخ لغو اشتراک
 • نرخ پرش

نرخ باز: نسبت تعداد افرادی که ایمیل شما را باز کرده اند تقسیم بر تعداد کل گیرندگان.
میزان کلیک: نسبت تعداد افرادی که روی پیوند در ایمیل شما کلیک کرده اند تقسیم بر کل دریافت کنندگان.
نرخ لغو اشتراک: تعداد افرادی كه اشتراك خود را لغو می‌کنند تقسیم بر تعداد كل دریافت كنندگان (امیدوارم كه تا حد ممكن نزدیك به صفر باشد).
نرخ پرش: تعداد ایمیل‌هایی که موفق به ارسال نشده‌اند تقسیم بر تعداد کل ایمیل‌های ارسالی.

نتیجه گیری

اگر از ایمیل مارکتینگ برای رشد کسب و کار خود چشم پوشی کرده‌اید، زمان آن رسیده است که استراتژی خود را دوباره ارزیابی کنید. امروزه بازاریابی از طریق ایمیل بازدهی هنگفتی را برای بازاریابانی که مایل به شروع کار با آن هستند فراهم می کند.

در این مقاله سعی کردم شما را با ایمیل مارکتینگ، مزایای آن و ۸ گام اساسی برایراه اندازی یک کمپین موثر ایمیل مارکتینگ آشنا کنم. در پایان اگر می‌خواهید بیشتر با ایمیل مارکتینگ آشنا شوید وبینار رایگان راه‌اندازی سرویس ایمیل مارکتینگ آغازینو را از دست ندهید.

ژانویه 31, 2021

0 پاسخ به "ایمیل مارکتینگ چیست؟ چگونه یک کمپین ایمیل مارکتینگ راه اندازی کنیم؟"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.

یه مشاوره رایگان از ما هدیه بگیرید !

0915 219 00 93

051 - 3843 1485

زمان خیلی کمه ... عجله کن !

تبریک ... شما برنده مشاوره تخصصی کاملا رایگان تا قبل از شروع دوره 11 آغازینو شدید .

(با پرکردن فرم مشاوره میتونی در جلسه اول هم بصورت رایگان حضور داشته باشی)