• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

۸ نوع از ابزاهایی که هر دیجیتال مارکتری باید بداند را بشناسید

در این جا قصد داریم از مهم ترین و پر استفاده ترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ پرده برداری کنیم. اگر واقعا میخواهید تبدیل به یک دیجیتال مارکتر حرفه ای شوید باید این ابزار ها را بشناسید و بتوانید از آن ها استفاده کنید. پیشنهاد میکنم تا انتهای مقاله همراه ما باشید

در مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست راجب شاخه های دیجیتال مارکتینگ مفصل صحبت کردیم. و گفتیم که ابزار های دیجیتال مارکتینگ متفاوت از شاخه های دیجیتال مارکتینگ است. درابتدای کار باید ابزار های دیجیتال مارکتینگ را به دو بخش تقسیم کنیم.

۱- ابزار هایی که به طور مستقیم زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ قرار میگیرند (مثل ابزار های سئو، تحلیل کاریران سایت،پنل های تبلیغاتی، تحلیل سرعت سایت و…)

۲- ابزارهایی که به طور مستقیم زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ نیستند اما دانستن اون ها برای دیجیتال مارکتینگ های حرفه ای لازم است

 

 

ابزار های دیجیتال مارکتینگ، پولی یا رایگان؟

اولین سئوالی که باید به آن پاسخ دهیم این است که آیا واقعا این ابزار ها ارزش پرداخت هزینه را دارند یا نه؟ در قدم اول باید گفت که نمیشود به آن جواب مستقیمی داد. اگر ابتدای کار هستید هرگز پیشنهاد نمیکنیم هزینه ی خود را برای خرید پلن های پولی این ابزار ها هدر دهید. اما اگر به ابزار های رایگان مسلط شدید و یا در رقابت تنگاتنگی با رقبای خود هستید استفاده از ابزار های پولی مزیتی بزرگی برای شما محسوب میشود.

در این مقاله تا جای امکان سعی شده است تا ابزار های رایگان را معرفی کنیم اما در میان آن ها ابزار های پولی هم هستند (که برای خرید آن ها نیاز به داشتن حساب بین المللی دارید).
البته فراموش نکنید که بسیاری از این ابزار ها بی دلیل پولی نیستند و امکانات زیادی را متناسب با رقیبان رایگان خود عرضه می کنند.  پیشنهاد ما این است که برای ابتدای کار، ابزار های پولی را با دوستانتان به صورت اشتراکی تهیه کنید.

 

 

 آنالایز کاربران سایت با گوگل آنالایتیکس

پیشتاز ابزار هایی آنالایر وبسیات، ابزار google analytics است. این ابزار کاملا رایگان است (ولی برای وارد شدن به آن نیاز به vpn دارید). توانایی کار با گوگل آنالایتیکس برای دیجیتال مارکتر های حرفه ای از نان شب هم واجب تر است!

به طور خلاصه از قابلیت های گوگل آنالایتیکس میشود به موارد زیر اشاره کرد:
• فعالیت هایی که کاربران در سایت انجام می دهند
• ملیت کاربران سایت
• مدت زمانی که در آن حضور داشته اند
• چگونگی آشنایی کاربران با سایت
و…

ابزار های تست سرعت وبسایت

یکی از مهم ترین نکاتی که باعث افزایش رضایت کاربر در استفاده از سایت ما میشود، بالا بودن سرعت سایت است. روش های زیادی برای بهینه کردن سرعت سایت وچود دارد. مثل فعال کردن افزونه های کش، بهینه سازی تصاویر، عدم استفاد از کد ها و اسکریپت ها غیر ضروری در صفحات و…
از بهترین ابزار های تست سرعت وبسایت میشود به سه گزینه پایین اشاره کرد:

– GTmetix.com
– pingdom.com
– pagespeed insights

 

ابزار های بررسی سئو سایت و تحلیل رقبا

دانستن ابزارهای سئو برای یک دیجیتال مارکتر حرفه ای لازم است. در شرکت های بزرگ که تیم مخصوص سئو دارند شاید استفاده از این ابزار ها برای مدیر دیجیتال مارکتینگ یا کارشناس تبلیغات لازم نباشد اما به هر حال یک دیجیتال مارکتر باید بتواند با ابزار های سئو هم کار کند. چرا که سئو یکی از مهم ترین شاخه های دیجیتال مارکتینگ محسوب میشود.

از کاربردی ترین ابزار سئو و حتی تحلیل رقبا میشود موارد زیر را نام برد:
• alexa.com
• similarweb
• ahref
• serch console
• moz /moz pro
•keyword tool
• semrush

 

یک ابزار گرافیکی برای ادیت تصاویر (ترجیحا فتوشاپ)

اگر فردی خود را دیجیتال مارکتر حرفه ای بداند، باید توانایی کار با فتوشاپ را هم بلد باشد. به هر حال اگر آن فرد تصمیم داشت که سایز عکس را کم کند یا بک‌گراند عکس را بردارد و یا کار هایی از این قبیل، نباید منتظر آزاد شدن تایم گرافیست تیم بماند! ار آن گذشته، ابزار فتوشاپ همیشه برای کسانی که که وقت خود را در اینترنت صرف میکنند مفید بوده و هست.

 

ابزای برای بازاریابی ایمیلی و فرستادن ایمیل های هوشمند

ایمیل مارکتینگ هم جز مهم ترین شاخه های دیجیتال مارکتینگ است. هرچند که شاید آنطور که باید حقش ادا نشده باشد اما همچنان جزو کانال های ورودی با بالاترین نرخ بازگشت سرمایه است. به هر حال یک دیجیتال مارکتینگ حرفه ای باید انواع ESP ها (سرویس های ارائه دهنده ایمل) را بشناسد. و بتواند حداقل با یکی از آن ها به طور کامل و صحیح کار کند.

در این جا به طور خلاصه به بهترین سرویس هایی که میتوانید با آن ها کمپین های ایمیل مارکتینگ اجرا کنید اشاره شده است.

• sender.net
• mailerlite.com
• mailchimp.com

 

قابلیت کار با پنل گوگل ادوردز و تبلیغات در گوگل

یک دیجیتال مارکتر حرفه ای نه تنها باید بتواند سایت خود را با کمک تبلیغات گوگل بالا بیاورد. بلکه باید بتواند با استفاده از تکنیک های تبلیغات در گوگل، هزینه های خود را تا حد امکان کاهش دهد و با کمترین هزینه ممکن، بالاترین نرخ بازگشت سرمایه را داشته باشد. در غیر این صورت نمیتوان لقب دیجیتال مارکتر حرفه ای را به او داد!

 

 

توانایی اجرای کمپین های تبلیغاتی در سایت های داخلی

داستان تبلیغات در گوگل کمی متفاوت تر از تبلیغات در سایت های داخلی است. در حال حاضر و با ظهور آژانس های تبلیغاتی در کشور، تبلیغات در سایت های مطرح کشور دیگر برای شرکت های کوچک رویا نیست!. شما به راحتی میتوانید حتی با هزار تومن بودجه، در مطرح ترین سایت های ایران دیده شوید (البته با این بودجه فقط شاید بتوانید دو کلیک دریافت کنید!!)

 

همانطور که گفتیم تبلیغات در سال های اخیر کار بسیار راحتی تری نسبت به گذشته است اما…
صرف این که ما بتوانیم بنر سایتمان را در یک سایت مطرح بگذاریم کافی نیست! در اینجاست که باید از تمام ابزارهایی که بلد هستیم با تمام قدرت برای افزایش نرخ تبدیل استفاده کنیم. یعنی:

از ابزار های تحلیل سرعت برای افزایش سرعت آن صفحه که کاربر به آن هدایت میشود استفاده کنیم.
از ابزار های آنالیز برای  صد دقیق کاربرانی که روی تبلیغ ما کلیلک کرده اند استفاده کنیم. (اگر تبلیغات را رصد و دائم آن را بهینه نکنید، عملا پول خود را آتش زدید!)
از ابزار های فتوشاپ برای جذاب کردن بنر تبلیغاتیمان استفاده کنیم
و…

 

بهترین آژانس های تبلیغاتی که میتوانید از طریق آنان وبسایت خود را به میلیون ها کاربر نمایش دهید:

• yektanet.com
• adro.co
• mediaad.org
• anetwork.ir
• sabavision.com

 

سایر ابزار های گوگل برای حرفه ای تر ها

اگر به ابزار های ابتدایی تر مسلط شدید و خواستید در قدم های بعدی سراغ ابزار های پیشرفته تر بروید، حتما به چند ابزار گول سر بزنید:

• google tag manager
• google data studio
• google optimize

 

کلام آخر

شاید بهتر باشد در نکته آخر این را بگوییم که تلسط بر این ابزار ها به هیچ وجه ساده نیستند. تصور نکنید که در عرض چند سال میتوانید به تمام ابزار های دیجیتال مارکتینگ مسلط شوید. بهتر است با گذاشتن  وقت و تمرکز خود در یک حوزه در آن متخصص شوید و بعد به سراغ ابزار های دیگر برودید. پراکندگی در یادگیری این شاخه ها، باعث میشود در هیچ کدام نتیجه دلخواهتان را نگیرید.

 

در این محتوا سعی کردیم که ابزار های مهمی که یک دیجیتال مارکتر باید بلد باش را معرفی کنیم. به نظر شما جای چه ابزاری در این لیست خالی است؟ خوشحال میشویم اگر تجربه ای در استفاده از این ابزار ها یا سایر ابزار های دیجیتال مارکتینگ داشتید با ما مطرح کنید.

آوریل 30, 2020

0 پاسخ به "8 نوع از ابزاهایی که هر دیجیتال مارکتری باید بداند را بشناسید"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.

زمان خیلی کمه ... عجله کن !

تبریک ... شما برنده مشاوره تخصصی کاملا رایگان تا قبل از شروع دوره 11 آغازینو شدید .

(با پرکردن فرم مشاوره میتونی در جلسه اول هم بصورت رایگان حضور داشته باشی)