• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

دیجیتال مارکتینگ چگونه به کسب و کار ما کمک میکند؟

این روزها هرکجا می‌رویم و هرصفحه‌ای در فضای مجازی باز می‌کنیم صحبت از دیجیتال مارکتینگ و بازار دیجیتال است، وبا تعاریف و اصطلاحات فراوانی به سبک‌های مختلف درباره دیجیتال مارکتینگ روبرو می‌شویم. حالا ما برای شروع ابتدا کمی در مورد دیجیتال مارکتینگ و بازار دیجیتال صحبت می‌کنیم. تولد دیجیتال مارکتینگ را مربوط به ۱۰۰ سال قبل میدانند که هنوز اینترنت وجود نداشت. داستان ازین قرار بود که یک مهندس برق ایتالیایی با اختراع رادیو به بشر نشان داد که چگونه می‌شود حتی با وجود فاصله زیاد ارتباط برقرار کرد و کم کم با جا افتادن استفاده از رادیو بین مردم، کمپانی‌ها متوجه شدند که می‌توانند از این اختراع برای معرفی و فروش محصولات و خدمات خود بین مردم استفاده کنند و با این روش  تعداد زیادی مخاطب به مخاطبان خود افزودند.

بازاریابی دیجیتال به دو قسمت آفلاین و آنلاین تقسیم می‌شود که بخش آنلاین مربوط به دیجیتال مارکتینگ می‌شود که در آن از طریق استفاده از فن‌آوری‌های دیجیتال الکترونیکی از قبیل:

 • وب سایت
 • برنامه‌های تلفن همراه
 • صفحات رسانه‌های اجتماعی
 • موتورهای جستجو
 • ایمیل
 • اتوماسیون

marketing

و دیگر شبکه‌های اجتماعی با مخاطب هدف ارتباط برقرار می‌کند. بخش آفلاین مربوط به بازاریابی سنتی می‌شود که در آن با رسانه‌های جمعی از قبیل:

 • تلویزیون
 • رادیو
 • مجلات
 • نشریات
 • پخش تراکت
 • بیلبورد
 • بازاریابی از طریق تلفن

و دیگر ابزارهای مانند این با مخاطب ارتباط برقرار می‌شود.

تفاوت کسب و کار آنلاین با کسب و کار سنتی چیست؟

از گذشته تا کنون همیشه فروشنده و مشتری وجود داشته و بازار رقابت هم ناگریز میان فروشندگان جولان می‌دهد و کسی پیروز میدان رقابت خواهد بود که بتواند خودش را به افراد بیشتری نمایش دهد. من بعنوان یک فروشنده کوچک وقتی وارد بازار کار می‌شوم، طبعا با میزان سرمایه‌ای که در اختیار دارم سعی می‌کنم تمام جوانب و راه‌ها را بررسی کنم و با یک هدف و برنامه‌ریزی مشخص بتوانم به بیشترین سوددهی برسم.

در بازاریابی سنتی معمولا مشتری‌هایی که از طریق تبلیغات جذب می‌شوند بالقوه هستند و با اطلاع و قصد خرید سمت ما می‌آیند تقریبا سود این تبلیغات و هزینه‌ای که می‌کنم تضمین شده است و درضمن تبلیغات پیچیدگی خاصی را ندارد و بسادگی می‌توان بعنوان مثال در روزنامه آگهی داد یا تراکت پخش کرد یا بازاریاب استخدام کرد.

ولیکن با وجود این مزایا مشکلاتی در پیش روی ما قرار می‌گیرد از جمله اینکه برخی از این تبلیغات هزینه زیادی دارد و با سرمایه اندک ما جور نیست و یا بعد از چاپ دیگر نمی‌توانیم تغییری در متن آگهی تبلیغاتمان بدهیم و همچنین عده محدودی را می‌توانیم جذب کنیم و مهمترین نقطه ضعف این تبلیغات اینه که ما نمی‌تونیم پیگیری کنیم و نتیجه تبلیغات و بازدهی آن را اندازه گیری کنیم و بفهمیم کدام تبلیغات بازدهی بهتری برای ما داشته و نظر مشتریان چه بوده از چی راضی هستن و یا از چی ناراضی؟

online marketing

این مشکلات ما را به سمت بازاریابی دیجیتال مارکتینگ پرتاپ می‌کند. با دنیای دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین می‌تونیم با همون سرمایه و صرف هزینه‌های کمتر به سود‌آوری بالاتری برسیم. دیجیتال مارکتینگ دنیای روشنی برای ما ایجاد کرده است. مردم بیشتر وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی و میان صفحات اینترنت می‌گذرانند و این به ما کمک می‌کند تا بتوانیم ازاین بازار گرم اینترنت برای خود سودآوری کنیم و به هدف خود برسیم. تغییر از سنتی به دیجیتال یک کار بزرگ است. بازار دیجیتال مارکتینگ مزایای خاص خود را دارد. دلایل زیادی برای حرکت یک تجارت کوچک یا متوسط به سمت دیجیتال وجود دارد که دراینجا چند نمونه از این مزایا را بررسی می‌کنیم:

دیجیتال مارکتینگ مختص به یک مکان خاص نیست

وارد شدن به یک منطقه جغرافیایی جدید و تبلیغات در آن با کمک بازاریابی سنتی یک کار زمان بر و اعصاب خورد کن است. ولی  بازاریابی دیجیتال به ما کمک می کند تا بتونیم  مناطق جدید را بدون هیچ مانعی و در کوتاه‌ترین زمان تحت پوشش تبلیغاتی خود قرار دهیم. فقط کافی است به شهری که دوست دارید وارد شوید یا شعاعی را در یک شهر خاص انتخاب کنید. شما در دسترسی و نوع مخاطب خود انعطاف‌پذیر هستید. کمپین‌ها را می توانید در کمترین زمان تنظیم کنید و تبلیغاتتان را در شهر و محل مورد نظر استارت کنید.

دیجیتال مارکتینگ باعث کاهش هزینه‌های می‌شود

مشاغل کوچک و متوسط مبلغ زیادی برای پرداخت هزینه در بازاریابی ندارند. یک تیزر تبلیغات تلویزیونی یکبار مصرف ۳۰ ثانیه‌ای برای یک کسب و کار هزینه گزافی دارد. حتی تبلیغات چاپی و بیلبوردها نیز هزینه زیادی دارند و با وجود این هزینه زیاد امکان تغییر بعداز درج آگهی نیز وجود ندارد. در حالی که ما در تبلیغات دیجیتال می‌توانیم با هزینه کمتری به مخاطبان فوق العاده هدفمند برسیم.

حدود ۴۰ درصد مشاغل ادعا کردند که با استفاده از روش‌های تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ برای محصولات و خدمات خود پس انداز قابل توجهی به دست می‌آورند. با دیجیتال مارکتینگ می‌توانیم هر چقدر می‌خواهیم هزینه کنیم و بودجه خود را کاملاً کنترل کنیم. دربازار دیجیتال مارکتینگ علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌ها می‌توانیم درآمد خود را افزایش دهیم.

هزینه دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ به تحلیل و آنالیز رفتار مشتریان کمک می‌کند

جدا از اثربخشی هزینه، تجزیه و تحلیل داده‌ها بهترین مزیت بازاریابی دیجیتال است. در واقع می‌توانیم ببینیم که برخلاف بازاریابی سنتی، کدام کانال چه مقدار فروش را به ما ارائه داده است، بازاریابی سنتی دراین زمینه بزرگترین ضعف را دارد و مثل این می‌ماند که ما در تاریکی حرکت می‌کنیم.

بازاریابی دیجیتال به اندازه‌گیری هر کلیک کمک می‌کند و باعث می‌شود با شناسایی رفتار کاربر بتوانیم الگوی مناسبی برای خرید در اختیار مشتریان قراردهید. همچنین به ما کمک می‌کند اطلاعات دقیقی در مورد مخاطبان هدف خود ارائه دهیم تا بتوانیم تبلیغات فوق‌العاده هدفمندی انجام دهیم. مقدار داده‌هایی که می‌توانیم با کمک دیجیتال مارکتینگ جمع آوری کنیم بسیار ارزشمند است.

آنالیز سایت

دیجیتال مارکتینگ برابر است با هزینه کمتر، درآمد بیشتر

بازاریابی دیجیتال در مقایسه با کانال‌های سنتی بازاریابی به درآمدزایی بیشتر کمک می‌کند. شرکت‌های کوچک و متوسط با استفاده از تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال ۳/۳ برابر شانس بیشتری برای گسترش نیروی کار و تجارت خود دارند. طبق گفته گوگل، شرکت‌هایی که از استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال استفاده می‌کنند ۲٫۸ برابر امید به رشد درآمد بیشتری دارند و آینده ای روشن و طلایی در پیش رو دارند.

با دیجیتال مارکتینگ مخاطب هدف را پیدا کنید

اگر بخواهیم زنی ۲۴ تا ۲۶ ساله را که به جواهرات مد علاقه دارد، و در بمبئی زندگی می کند و تازه نامزد کرده است، هدف قرار دهیم، می توانیم با دیجیتال مارکتینگ دقیقاً او را هدف قرار دهیم. این زیبایی و جذابیت فوق العاده خاص دیجیتال مارکتینگ است، ما می‌توانیم دقیقاً افرادی را که می‌خواهیم مورد هدف قرار دهیم.

دیجیتال مارکتینگ پرسونای کسب وکار را مشخص می‌کند.

بازاریابی دیجیتال، بازاریابی را در زمان واقعی تسهیل می‌کند. این بدان معناست که پیشنهادات و پیام بازاریابی براساس اقدامات انجام شده توسط افراد قابل تغییر است. یک تجارت می‌تواند پیشنهادات را در زمان واقعی سفارشی کند و دقیقاً همان چیزی را که می‌خواهند به مردم ارائه دهد. این نه تنها رضایت مشتری را افزایش می‌دهد بلکه درآمد اضافی را برای تجارت به ارمغان می آورد. بازاریابی دیجیتال یک جریان ثابت از ترافیک هدفمند افرادی را که به هدایت و فروش تبدیل می‌شوند، به ارمغان می آورد. با بازاریابی سنتی، دقیقاً به عنوان بازاریابی دیجیتال نمی‌توانید مشتریان خود را هدف قرار دهید.

نتیجه‌گیری

دیجیتال مارکتینگ به کسب و کار ما کمک می‌کند تا از تکنیک‌ها و استراتژی‌هایی استفاده کنیم که علاوه بر جذب بیشتر بازدید به کسب و کار ما، ترافیک با کیفیتی را نیز به خود جذب کرده و باعث جذب بیشتر افراد شود. من ارزش بازاریابی سنتی را کم نمی کنم، اما مشاغل کوچک و متوسط نیز باید شروع به پذیرش دیجیتال کنند. دیجیتالی شدن، درآمد و رشد بالاتری به همراه خواهد داشت. بازاریابی در واقع هدف قرار دادن افراد مناسب با پیام مناسب است، دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کند تا این کار را  به طور موثر و بهینه و بالاترین سود و کمترین هزینه  انجام دهید.

دسامبر 24, 2020

0 پاسخ به "دیجیتال مارکتینگ چگونه به کسب و کار ما کمک میکند؟"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.

زمان خیلی کمه ... عجله کن !

تبریک ... شما برنده مشاوره تخصصی کاملا رایگان تا قبل از شروع دوره 11 آغازینو شدید .

(با پرکردن فرم مشاوره میتونی در جلسه اول هم بصورت رایگان حضور داشته باشی)