• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

وبینار رایگان بهینه‌سازی نرخ تبدیل

وبینار “رمزهایی از بیهنه‌سازی نرخ تبدیل”، در هفته‌های ابتدایی فروردین ماه برگزار شد و توانست برای شرکت کنندگانی که در آن حضور داشتند، بسیار مفید باشد، بنابراین تصمیم گرفتیم ویدئوی ضبط شده‌ی این وبینار را در اخیتار شما بگذاریم تا بتوانید به صورت رایگان آن را دریافت کنید.

در این وبینار می‌توانید از تجربیات فوق‌العاده‌ی هم‌بنیان‌گذار “سلام ساختمان” که در فروش سایت خودشان بسیار موفق عمل کرده‌اند، استفاده کنید. در ادامه، چکیده‌ای از وبینار را در ختیار شما قرار می‌دهیم تا بیشتر با مبحث بهینه‌سازی نرخ تبدیل آشنا شوید. در انتهای مقاله هم می‌توانید ویئوی این وبینار را دریافت کنید.

نرخ تبدیل سایت(cro) چیست و چه نقشی در موفقیت فروش آنلاین دارد؟

هدف شما از راه اندازی سایت یا صفحات اینستاگرام، فروش محصول یا ارائه‌ی خدمت به مشتریان است. قطعا هر چه افراد بیشتری به سایت یا صفحات شما سر بزنند، احتمال فروش شما بالاتر می‌رود، چرا می‌گوییم احتمال؟ چون فقط ترافیک ورودی مهم نیست و باید کاربران به خریداران واقعی تبدیل شوند. این تبدیل می‌تواند در موارد دیگر غیر از فروش هم مطرح باشد، مثلا شاید هدف شما این باشد کاربرانی که به صفحه‌ی ثبت نام هدایت شده‌اند، حتما فرآیند ثبت‌نام را تکمیل کنند و شما باید نرخ تبدیل را در این مورد بررسی کنید.

اگر ۱۰۰۰ نفر وارد صفحه‌ی محصول یا ثبت‌نام می‌شوند، ۱۰۰ نفرشان محصول ما را بخرند یا در فرم مشخص شده ثبت‌نام کنند، نرخ تبدیل شما ۱۰% است. حالا هدف ما این است که این ۱۰% را به ۲۰% افزایش دهیم. برای این کار باید چه چیزهایی بلد باشید؟ در ادامه به صورت خلاصه به شما می‌گوییم:

  • کلیات مارکتینگ و فروش
  • مفاهیم و تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ
  • نیازی نیست فروشنده‌ی حرفه‌ای باشید، اما باید بدانید که دقیقا چه چیزی می‌فروشید و محصول یا خدمت شما چه ارزشی به مخاطب اضافه می‌کند.

حالا برای بهینه کردننرخ تبدیل باید چکار کنیم؟ در ادامه بخشی از تجربیات مدرس این وبینار را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

بهینه‌سازی نرخ تبدیل را چگونه انجام دهیم؟

مشتری را بشناسیم

  • باید با بخش‌بندی مشتریان آشنا باشید، یعنی بدانید جنسیت، سن، جغرافیا و … کاربر چگونه است.
  • پرسونای مخاطب را بشناسید، یعنی بدانید علاق، سلایق و رفتار مشتری چگونه است.
  • آشنایی با مدل ارتباط با مشتری که می‌تواند به صورت b2b، b2c یا c2c باشد.(توضیحات کامل این موارد در ویدئوی وبینار وجود دارد)

 

آشنا به روش‌های cro: روشLIFT که توسط فردی به نام chris goward ابداع شده، می‌تواند نرخ بازگشت سرمایه(ROI) سایت شما را ۹ تا ۲۰ درصد افزایش دهد. چطوری؟ در این روش قلب  کسب و کار اصلی شما که همان (value proposition) هست، مثل هواپیمایی در نظر گرفته شده که می‌خواهد اوج بگیرد. برای این کار به دو بال Relevance و clarity نیاز دارید. همچنین باید anxiety و distraction  را از هواپیما پیاده کنید. urgency  هم به عنوان سوخت این هواپیما در نظر گرفته می‌شود. شاید بپرسید این اصلاحات عجیب و غریب یعنی چه؟! در ادامه این موارد را به اختصار توضیح می‌دهیم.

 

مدل LIFT برای بهینه سازی نرخ تبدیل

 

value proposition همان قلب کسب و کارشماست و به معنای ارزشی‌ست که به کاربر،  پس از بازدید از سایت، صفحه‌ی اینستاگرام و … اضافه می‌شود. ارزش پیشنهادی بخشی از بوم کسب و کار است که باید قبل از راه اندازی کسب و کار جدید، آن را برای خودتان مشخص کنید.

Relevance به معنای ارتباط داشتن و تناسب داشتن محتواست، یعنی چه؟ یعنی آیا کاربری که وارد صفحه‌ی شما شده، توانسته نیازش را از طریق این صفحه برطرف کند یا نه؟ شما محتوایی مرتبط با خواسته‌ی او ارائه داده‌اید یا نه؟ حتی اگر هم بتوانید با تکنیک‌های سئو به صفحه‌ی اول گوگل هم راه پیدا کنید اما محتوایتان به درد کاربران نخورد، قطعا بازخورد خوبی از بازدید آن‌ها نخواهید داشت.

در ادامه قسمتی از ویدئوی وبینار را که مرتبط با این قسمت است در اختیارتان می‌گذاریم.

 

clarity به معنای شفاف بودن کارتان است: این نکته را فراموش نکنید که باید پیش فرضتان این باشد که کاربر، منظور شما را متوجه نمی‌شود، مگر اینکه منظورتان را خیلی واضح برایش توضیحدهید. شفافیت در دو جا خیلی مهم است، یکی محتوا یکی طراحی. باید حواستان باشد اصطلاحاتی که به کار می‌برید، کاملا ملموس باشند و سوتفاهم برای کاربر ایجاد نکنند، چون اگر کاربر کمی دچار سردرگمی شود به راحتی آب خوردن از صفحه‌ی شما خارج شده و به رقابایتان می‌پیوندد.

anxiety به معنای اضطراب و ناراحتی ا‌ست. خب این چه ربطی به نرخ تبدیل دارد؟ اگر سایت شما حس خطر و ریسک به کاربران القا کند، شک نکنید که کاربران خود را از دست می‌دهید. برای جلب اعتماد کاربران راه‌های مختلفی وجود دارد، مثلا اگر محصول یا کالایی که به فروش می‌رسانید ایرادی دارد، حتما آن را به اطلاع کاربر برسانید و آن را مخفی نکنید. با این کار شما حس اعتماد را به کاربران القا می‌کنید و آن‌ها تبدیل به مشتریانی وفادار می‌شوند.

distraction به معنای اختلال و حواس پرتی ا‌ست. یعنی کاربر وقتی وارد صفحه‌ی شما می‌شود خیلی سریع بتواند تکلیفش را مشخص کند و با موارد اضافی که حواس او را از موضوع اصلی پرت می‌کند درگیر نشود. حذف موارد غیر ضروری مختصر و مفید بودن و طراحی ساده، از مواردی ا‌ست که در این رابطه به شما کمک می‌کند.

urgency هم مثل سوخت و نیروی  محرکه‌ی این هواپیماست. این نیروی محرکه متناسب با نیاز کاربر تعیین می‌شود. باید ببینید کاربر دقیقا به چیزی نیاز دارد و اگر مثلا بیایید و یک سایت فروش لوازم آرایشی برای کودکان ایجاد کنید، قطعا کار بیهوده‌ای انجام داده‌اید، چرا که لوازم آرایشی نیاز هیچ کودکی نیست و نمی‌توانید محصولاتتان را به فروش برسانید.

بدانید که تکنیک‌ها را در کجا می‌خواهید اجرا کنید، درlanding page  یا صفحه ی فروش، تلگرام یا اینستاگرام. البته اصول کلی تمام این‌ها یکی هست اما در بعضی جزئیات با هم تفاوت دارند.

باید تست های متنوع انجام دهید. منظورمان از تست چیست؟ منظور این است که شما مثلا در صفحه‌ی ثبت نام کاربر همیشه مستقیم می‌رفتید سراغ اصل موضوع و از کاربر شماره تلفن یا ایمیل می‌خواستید، اما با ایجاد یک تغییر کوچک در این قسمت بررسی می‌کنید که این تغییر تاثیر مثبتی داشته یا نه. مثلا قبل از درخواست شماره تلفن، خدمت خودتان را در چند کلمه بیان می‌کنید و بعد از اطمینان دادن به کاربر، شماره تلفنش را درخواست می‌کنید.

برای اینکه نتیجه‌ی این تست‌ها معتبر باشد، باید تمام مولفه‌ها ثابت بوده و فقط یک مورد را در هر تست تغییر دهید، بعد بررسی کنید که آن تغییر چه تاثیری داشته است. این روش به تست A/B معروف است و بسیاری از سئو کاران موفق آن را انجام می‌دهند. google optimizer یکی از بهترین ابزارهای انجام این تست است که در یک بازه‌ی زمانی ثابت، آن را برای شما انجام می‌دهد، به این صورت که مثلا اگر سایت شما ۱۰۰۰ بازدید کننده داشته باشد، همزمان ۵۰۰ نفر را صفحه‌ی A(نسخه‌ی اولیه) و ۵۰۰ نفر را به صفحه‌ی B(نسخه‌ی ثانویه و تغییر کرده) می‌فرستد؛ به این صورت شما می‌توانید مقایسه‌ی درستی از این دو صفحه داشته باشید.

حامد سعیدی هم بنیان گذار سلام ساختمانچه کسی این وبینار را برگزار می‌کند؟

مدرس این وبینار جناب آقای حامد رضایی، هم‌بنیان‌گذار “سلام ساختمان” هستند که چندین سال است در در زمینه‌ی کسب و کارهای آنلاین فعالیت دارند. نکاتی که در این وبینار در اختیار شما قرار می‌گیرد، حاصل تجربیات ایشان است و تیم سلام ساختمان هم توانسته‌ است بر پایه‌ی همین تجربیات، سئوی سایت و نهایتا فروش آن را به حد قابل ملاحظه‌ای بهبود دهد.

برای دریافت رایگان ویدئوی این وبینار، همین الان روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

دریافت وبینار

آگوست 3, 2020

0 پاسخ به "وبینار رایگان بهینه‌سازی نرخ تبدیل"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.

یه مشاوره رایگان از ما هدیه بگیرید !

0915 219 00 93

051 - 3843 1485

زمان خیلی کمه ... عجله کن !

تبریک ... شما برنده مشاوره تخصصی کاملا رایگان تا قبل از شروع دوره 11 آغازینو شدید .

(با پرکردن فرم مشاوره میتونی در جلسه اول هم بصورت رایگان حضور داشته باشی)