• ورود
 • سبد خرید شما خالی است.

آموزش نحوه تجاری کردن اکانت اینستاگرام

اگه میخواهید صفحه اینستاگرامتون رو تجاری (یا همون بیزینسی) کنید تا آخر این آموزش همراه ما باشید. اینستاگرام دائما در حال به نمایش گذاشتن ویژگی های جدید برای اکانت های تجاری خودشه، پس چرا ما از این امکانات استفاده نکنیم ؟!

شاید دلیل استفاده نکردن خیلی از افراد از این قابلیت این باشه که فکر میکنن تجاری کردن اکانت اینستاگرام یه کار خیلی سخت و مشکلیه. و یا فکر میکنن این ابزار هم مثل ابزار های دیگه برای ما ایرانی ها تحریمه (مثل google business). البته شاید این افراد اصلا نیازی به اکانت تجاری نداشته باشن. چرا که استفاده از امکانات اکانت بیزنسی اینستاگرام بدرد همه نمیخوره.

اما سه سوال ممکن است برای شما مطرح شده باشد :

چرا باید اکانت اینستاگرام خودمون رو تجاری کنیم؟

چگونه اکانت خود تجاری کنیم؟

و چطور از امکانات اکانت تجاری به بهترین نحو استفاده کنیم.

 

که قرار است به ترتیب به این سوال ها پاسخ بدهیم.

چرا باید اکانت بیزینسی داشته باشیم ؟

شاید فکر کنید که اکانت تجاری اینستاگرام تنها مختص به کسب و کار هایی ست که محصول یا خدماتی برای فروش داشته باشند. جالب است که بدانید کریستینو رونالدو معروف ترین فوتبالیست حال حاضردنیا در سال ۲۰۱۹ با با درآمد ۴۷ میلیون دلاری در اینستاگرام بیشتر از درآمد سالانه ۳۴ میلیونی از یوونتوس است! درحالی که هیچ محصولی برای فروش در صفحه اینستاگرام خود ندارد.

محدودیت های پیج بیزنسی

صفحه های تجاری اینستاگرام شامل محدودیت هایی از قبیل Private نشدن اکانت خود می شوید اما در قبال این کار شامل دسترسی های بسیار بیشتری می شوید که با مدیریت درست آن می توانید درآمدی چند برابری نسبت به قبل صاحب شوید. (شاید دلیل این این محدودیت این است که تجاری بودن با خصوصی بودن کمی در تضاد است)

بسیار از کاربران میپرسند با توجه به این محدودیت، آیا تجاری کردن اکانت اینستاگرام منطقی ست؟ به دلیل این که در بعضی ها میگویند در تبلیغات بهتر است که صفحه ی مان پرایوت یا خصوصی باشد. تکلیف چیست؟

 

در هنگام تبلیغات، خصوصی بودن پیج اینستاگرام هم میتوانید نتیجه خوبی داشته باشد و هم بد. پیشنهاد ما این است که اکانت خود را تجاری کنید اما قبل از تبلیغات حداقل ۳۰ تا محتوای با کیفیت منتشر کرده باشید. در این صورت کاربران میفهمند که با دنبال کردن صفحه شما ارزشی دریافت خواهند کرد.

 

همانطور که میدانید با هربار خصوصی کردن صفحه اینستاگرام، تمام آمارهایی که هنگام بیزینسی بودنتان جمع کرده بودید (مانند جنسیت فالور هایتان، سن فالور ها، ساعت آنلاین بودن آن ها و…) از بین خواهد رفت. پس اگر میخواهید صفحه تان را از حالت تجاری به حالت خصوصی تغییر دهید باید با حذف شدن تمام آمار های قابل تحلیل در پیج خود کنار بیایید.

 

آموزش بیزینسی کردن اینستاگرام

چگونه اکانت بیزینسی ایجاد کنیم ؟

ساخت اکانت بیزینسی بسیار راحت می باشد اما قبل از اینکه تغییر دادن اکانت شما به اکانت تجاری را بگوییم بهتر است چند نکته را قبل از آن بگوییم:

 • باید برای این کار اکانت facebook داشته باشید.
 • در طی انجام مراحل از نرم افزار های تغییر ip استفاده کنید.(به دلیل فیلتر بودن فیس بوک)

برای تجاری کردن اکانت اینستاگرام خود به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید :

 1. وارد حساب اینستاگرام خود شده و وارد صفحه پروفایل خود شوید.
 2. پس از آن بر روی آیکون = کلیک کرده سپس بر روی setting کلیک کنید.
 3. بر روی گزینه Account کلیک کرده سپس صفحه را اسکرول کرده و بر روی متن آبی رنگ گزینه switch to professional account وسپس Business را کلیک نمایید.
 4. در این قسمت یکسری توضیحاتی داده شده آن ها رد می کنید تا صفحه Select a Category ظاهر شود در این قسمت شما مشخص می کنید که اکانت تجاری شما در چه حوضه ای فعالیت خواهد کرد .(توجه داشته باشید که اگر متناسب با حوضه کاری شما پیدا نشد گروهی را انتخاب نماببد که نزدیک به گروه شما باشد)
 5. پس از آن بر روی Next کلیک کرده تا صفحه Contact ظاهر گردد.
 6. سه تکست باکس ظاهر می شود که شامل ایمیل ، شماره تلفن وآدرس محل کار شما و یک گزینه آبی رنگ در قسمت پایینی Don’t use my contact که این صفحه را Skip می کند و محتوای داخل آن را نشان نمی دهد ، مشخص می گردد.در این قسمت شما می توانید حداقل یک قسمت را پر کرده و رد شوید ولی این صفحه مهمی می باشد زیرا راه ارتباط شما با مشتری از طریق این سه مشخصات تعریف می شود.
 7. در مرحله بعدی اینستاگرام چند صفحه کاری را که متناسب با گروه کاری که شما نیز انتخاب کردید نمایش داده می شود در این صفحه شما با فالو کردن حداقل ۴ اکانت برای اینستاگرام مشخص می کنید که دقیقا چه حوضه ای مدنظر شما می باشد.
 8. در صفحه ی بعدی یعنی صفحه Connect to facebook

شما با دو گزینه مواجه می شوید

 1. :Chose Pageکه با کلیک بر روی آن شما باید با Username و Password خود وارد حساب کاربری Facebook شوید . توجه داشته باشد که در طی این مراحل از شما می خواهد یک صفحه Facebook برای اکانت ایسنتاگرام خود بسازید.
 2. :Don’t Connect to Facebook now با کلیک بر روی این گزینه شما صفحه Facebook را به اکانت خود لینک نمی کنید که این گزینه اصلا به شما توصیه نمی شود .

توجه داشته باشید که درحال حاضر فقط می توان یک حساب کاربری Facebook به حساب اینستاگرام خود لینک کرد .

تبریک می گویم بعد از این مراحل شما دیگر یک اکانت تجاری اینستاگرام دارید !

 

آموزش تصویری تجاری کردن اکانت اینستاگرام (برای اینستاگرام فارسی)

اگر اینستاگرامتان فارسی ست و میخواهید صفحه تان را تجاری کنید کافیست نگاهی به تصاویر زیر بیندازید: برای بزرگ نمایی روی عکس ها کلیک کنید

 

 

 

 

 

چگونه حساب بیزینسی خود را دوباره به خصوصی تبدیل کنیم ؟

اگر از حساب بیزینسی خود پشیمان شدید می توان با چند کلیک ساده دوباره حساب خود را به حساب شخصی تبدیل کنید.

برای شخصی کردن اکانت اینستاگرام خود به ترتیب زیر مراحل را انجام دهید :

 1. وارد حساب اینستاگرام خود شده و وارد صفحه پروفایل خود شوید.
 2. پس از آن بر روی آیکون = کلیک کرده سپس بر روی setting کلیک کنید.
 3. بر روی گزینه account کلیک کرده سپس صفحه را اسکرول کرده و بر روی متن آبی رنگ گزینه Switch to Personal Account وسپس Switch Back را کلیک نمایید.

چگونه می توان مشخصات اکانت خود را تغییر داد ؟

اگر در هنگام ایجاد اکانت خود مشخصاتی که قرار داده بوده اید را تغییر دهید می توانید به ترتیب زیر مراحل را انجام دهید :

 1. وارد حساب اینستاگرام خود شده و وارد صفحه پروفایل خود شوید.
 2. بر روی دکمه Edit Profile کلیک کرده و به پایین صفحه اسکرول کنید:

در بخش Public BusinessInformation شما با گزینه های زیر مواجه می شوید:

 1. :Pageمی توانید اکانت خود را از صفحه facebook برداشته و به صفحه دیگری ووصل کنید.
 2. :Category اگر حوضه کاری خود را به اشتباه تعیین کرده اید می تولنید در این قسمت مشکل را برطرف نمایید.
 3. :Contact Optionبا کلیک بر روی این بخش می توانید ایمیل ، تلفن کاری و آدرس محل کار خود را تغییر دهید.
 4. :Profile Displayدر این بخش شما می توانید حوضه کاری خود را در صفحه پروفایل خود نمایش داده ویا نشان ندهید.

 

 

چطور از اکانت بیزینسی خود آخرین بهره را ببریم ؟

اینستاگرام هر ماه حداقل یک بار نرم افزار خود را آپدیت می کند که هرآپدیت شامل اضافه شدن ویژگی های بسیاری به نرم افزار خود می باشد و هر ماه درحال تغییر و اضافه شدن ویژگی های بسیاری هم برای اکانت های شخصی و هم اکانت های تجاری می باشد پس باید همیشه مطلع بر ویژگی های جدید نرم افزار بود تا بتونیم از آخرین ویژگی های روز برای کسب کار خود استفاده کنیم.

باهم مروری می کنیم بر بخش ها و ویژگی هایی که در حال حاضر در بخش تجاری اینستاگرام وجود دارند:

 

 Contact

اگر یادتان باشد در مراحل بیزینسی کردن حساب کاربری خود یک صفحه مربوط به Contact برخوردیم

در واقع این گزینه کنار دکمه Follow و Message مطابق تصویر قرار دارد.

که با کلیک برروی آن سه بخش ظاهر می گردد که شما در آن صفحه باید کامل می کردید.

 

 تحلیل اطلاعات کاربران سایت با Insights

شما می توانید با کلیک کردن بر روی = در صفحه پروفایل خود و کلیک بر روی Insights وارد این گزینه شوید.

نکته : اگر در این بخش با N/A مواجه شدید از نرم افزار تغییر آیپی استفاده نمایید.

این بخش شبیه به Google Analytics می باشد اما با این تفاوت که بر روی اینستاگرام کار می کند !

این بخش اطلاعات دقیق و کاربردی از جمله :

سن ، جنسیت ، موقعیت جغرافیایی ، میانگین زمان آنلاین بودن دنبال کنندگانِ پست های شما را نشان دهد.

البته توجه داشته باشید که این تحلیل ها را زمانی نشان می دهد که شما پست خود را پس از تجاری کردن اکانت خود قرار داده باشید.

 

Link in Story (جذب مخاطب به قیف های فروش)

احتمالا شما نیز مشاهده کرده اید که زمانی که استوری یک حساب تجاری شده را مشاهده می کنید نوشته است که با کشیدن انگشت خود به سمت بالا وارد سایت بخش مربوطه بشوید.

که درواقع شما می توانید استوری خود را به جایی متصل (link) کنید.

البته یک نکته ای وجود دارد و آن اینکه برای لینک کردن به استوری خود شما باید بیش از ۱۰٫۰۰۰ (۱۰k) فالوور یا دنبال کننده داشته باشید.

ads (تبلیغات دلار در اینستاگرام)

اگر فالوور های زیادی دارید این بخش را باتوجه به سختی های زیادش (منظور از سختی، باز کردن حساب های بین المللی) برای راه اندازی به شما پیشنهاد می کنیم. زیرا یکی از راحت ترین راه ها برای رسیدن به درآمد است.  شما فقط کافیست تبلیغات دیگران را در صفحه خود پست کرده و به ازای هر بازدید از آن پست پول دریاف کنید! (این مورد نیاز به حساب بین المللی ندارد). خیلی از سلبریتی ها از این بخش استفاده می کنند چون تبلیغات، از درآمد واقعی خودشان نیز بیشتر است!

شما می توانید با کلیک کردن بر روی = در صفحه پروفایل خود و کلیک بر روی Setting وسپس Ads وارد این گزینه شوید. در واقع این بخش بررسی Ads هایی که شما قرار داده اید می باشد.

در واقع شما کلیک بر روی دکمه Promotions کنار Editprofile در صفحه پروفایل خود می توانید پست تبلیغاتی خود را انتخاب کرده ، لینک کرده ، یک حساب بین المللی وارد کرده و سپس به ازای هر بازدید پولی از شرکت تبلغ کننده دریافت کنید.

 

پولسازی حرفه ای از اینستاگرام

حال که یاد گرفتیم چگونه در اینستاگرام صفحه ی تجاری بسازیم باید بتوانیم از آن صفحه پولسازی کنیم (تجارت بدون کسب پول مگر میشود ؟!؟!). شما باید روش ها پولسازی، تولید محتوا، هشتگ گذاری و… را به طور صحیح در اینستاگرام یاد بگیرید تا بتوانید پولسازی کنید. در غیر این صورت مانند کودکی میمانید که اسلحه ای قوی در اختیار دارد اما توانایی استفاده از آن را ندارد.

پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره آموزش اینستاگرام مارکتینگ آغازینو است. شما در این دوره تمام مباحثی که برای پول درآوردن از اینستاگرام نیاز است بدانید را در ۸ ساعت با بهترین اساتید، یاد میگیرید. و در صورتی که در انجام مراحل بالا سئوالی داشتید و یا تجربه ای از تجاری کردن اکانت خودتون دارید حتما در قسمت کامنت ها به اشتراک بزارید.

آوریل 19, 2020

2 پاسخ به "آموزش نحوه تجاری کردن اکانت اینستاگرام"

 1. آموزش صفر تا صد هشتگ در اینستا رو هم بگید ممنون

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.