• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

۴ مورد از جذاب‌ترین موضوعات برای تولید محتوا از دید مردم

از خرید کردن تا جستجوی اطلاعات راجع به یک موضوع خاص، همه‌ی این کارها امروزه توسط سرچ کردن در گوشی‌های همراه انجام می‌شود. تحقیقات گوگل نشان می دهد ، افرادی که از تلفن های هوشمند استفاده می کنند ، به طور متوسط در هر شبانه روز ۳ ساعت زمان برای این کار اختصاص می‌دهند. این سطح بالای استفاده می‌تواند فرصت‌های خوبی در اختیار بازاریابان قرار دهد تا با بازار هدف خود ارتباط برقرار کنند و اهداف خود را محقق کنند.

در حال حاضر افراد برای هر چیزی که فکرش را می‌کنید در گوگل سرچ می‌کنند. طبق تحقیقاتی که گوگل در چند سال گذشته روی رفتار کاربران انجام داده است، به صورت کلی ۴ لحظه‌ی کلیدی وجود دارد که اکثر افراد در آن لحظات گوشی همراهشان را بر می‌دارند و به گوگل مراجعه می‌کنند که اصطلاحا به آن‌ها micro-moments گفته می‌شود. برای بهبود عملکرد خود باید به این لحظات متوسل شوید و در آن‌ها حضور داشته باشید. چطوری؟ با تولید محتوا در این حوزه‌ها و دیده شدن در گوگل.

نوشتن محتوای جذاب با در نظر گرفتن micro-moments

همانطور که اشاره کردیم، رفتار مشتری در تصمیم‌گیری‌هایی که انجام می‌دهد ۴ حوزه‌ی اصلی دارد. اول وقتی که می‌خواهد چیزی بداند، دوم وقتی که می‌خواهد جایی برود، سوم وقتی که می‌خواهد کاری انجام دهد و چهارم وقتی که می‌خواهد چیزی بخرد. لحظاتی که مشتری برای رفع هر یک از این نیازها به دستگاه الکرونیکی مثل موبایل مراجعه می‌کند همان میکرومومنت‌ها هستند واهمیت بالایی برای تولید محتوا دارند، چون اگر در این لحظات حضور داشته باشید و اقدام مناسبی انجام دهید می‌توانید به موفقیت در کسب و کارتان امیدوار شوید.

لحظات طلایی یا micro-moments چه زمانی هستند؟

 

 

لحظه‌ای که می‌خواهیم بدانیم

اولین لحظه از این لحظات طلایی، زمانی‌ست که کاربران برای بدست آوردن اطلاعات راجع به یک موضوع خاص به سراغ گوگل می‌روند. اکثر ما بدون در نظر گرفتن اسم سایت‌ها، صرفا به دنبال پیدا کردن اطلاعات مورد نیازمان می‌گردیم.

جالب است بدانید ۶۹% کاربران موبایل، به خرید کردن از سایتی علاقمند می‌شوند که توانسته جواب سوال آن‌ها را بدهد، پس خوب است که مقالات یا ویدئوهایی تولید کنید که بتواند در مورد حوزهی مورد نظرتان اطلاعات خوبی در اختیار مردم قرار بدهد.

 

 

 

 

لحظه‌ای که می‌خواهیم جایی برویم

۸۲% از افراد وقتی می‌خواهند جایی بروند(لوکیشن فیزیکی) اول آن‌ را در گوگل سرچ می‌کنند و ۷۹% این سرچ‌ها در گوشی‌های همراه اتفاق می‌افتد.

خوب است بدانید که میزان سرچ شدن عبارت”نزدیک من” نسبت به سال گذشته ۲ برابر شده، این یعنی شما می‌توانید روی کاربران نزیدک خودتان حساب کنید و یا مسیرهای دسترسی به  مکانی که راجع به آن صحبت می‌کنید را مشخص کنید.

 

 

 

 

 

لحظه‌ای که می‌خواهیم کاری انجام دهیم

جالب است بدانید ۹۱% افراد وقتی میخواهند کاری را انجام دهند برای ایده گرفتن سراغ گوگل می‌روند و ۶۹% آن‌ها برای این کار از گوشی همراه استفاده می‌کنند.

کاربران اینترنت از دستور تهیه ماکارونی گرفته تا روش بستن کفش را در گوگل جستجو می‌کنند. در این لحظات اگر بتوانید به کاربران راه حل مفیدی ارائه دهید، می‌توانید اعتماد آن‌ها را جلب کنید و به وفادار شدن آن‌ها امیدوار شوید.

 

 

 

 

لحظه‌ای که می‌خواهیم چیزی بخریم

مهم‌ترین لحظه برای شما زمانی‌ست که کاربر برای خرید چیزی به گوگل سر می‌زند. نکته‌ی قابل توجه این است که مردم بیشتر به دنبال سایت‌هایی هستند که خودشان فروشنده نیستند و بیشتر به آن‌ها برای یک خرید ایده آل کمک می‌کنند.

۶۵% افراد در چنین لحظاتی شروع می‌کنند به رچ کردن در گوشی‌های همراه. وقتی افراد در این لحظات به دنبال بهترین راه حل هستند، اگر شما بتوانید به آن‌ها آگاهی لازم را بدهید و یک پروسه‌ی خرید اسان برای آن‌ها در نظر بگیرید، می‌توانید به فروش بیشتر نزدیک شوید.

دیدن ویدئوی زیر را برای جمع‌بندی این موضوع به شما پیشنهاد می‌کنم.

 

کلام پایانی

در پایان باید بگویم که اگر شما با تحقیق کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار وفعالیتی که دارید، در یکی از این ۴ حوزه شروع به تولید محتوا کنید، می‌توانید به نتیجه‌ی مدنظرتان برسید. این نکته را هم فراموش نکنید که با توجه به افزایش استفاده از گوشی همراه، سایت شما باید در این دستگاه به خوبی نمایش داده شود یا به عبارتی موبایل فرندلی باشد.

ژوئن 16, 2020

0 پاسخ به "4 مورد از جذاب‌ترین موضوعات برای تولید محتوا از دید مردم"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.

یه مشاوره رایگان از ما هدیه بگیرید !

0915 219 00 93

051 - 3843 1485

زمان خیلی کمه ... عجله کن !

تبریک ... شما برنده مشاوره تخصصی کاملا رایگان تا قبل از شروع دوره 11 آغازینو شدید .

(با پرکردن فرم مشاوره میتونی در جلسه اول هم بصورت رایگان حضور داشته باشی)