• ورود
  • سبد خرید شما خالی است.

مزیت های بازایابی دیجیتال و سنتی، کدام یک کاربردی تر هستند؟

بازایابی سنتی و یا دیجیتال؟!

برای اینکه امروزه بتوانیم روی مخاطبان تاثیر بیشتری بگذاریم و کاربران بیشتر و بهتری جذب کنیم، باید از تفکر بازاریابی سنتی برای تبلیغات فاصله گرفته و وارد دنیای دیجیتالی شویم.

این یک سؤال است که تاکنون بسیاری از مشتریان از ما سؤال کرده اند و پاسخ ما به همان میزان قابل اعتماد است – هر دو آن‌ها عالی هستند. هر دو می توانند به طور فوق العاده برای  شما در سطوح مختلف کار کنند. در حقیقت می توانید با پیوستن به آن‌ها  روش های تبلیغاتی دیجیتال و واسطه های مرسوم خود را پررنگ تر کنید. به هر ترتیب ممکن است درک هر چه بیشتر، تضاد بین دو مورد قبلی پیش برود.

 

بازاریابی سنتی و دیجیتال

 

در روش های بازاریابی سنتی مخاطبانی هدف قرار داده می شود که به کسب و کار آن ها مرتبط نمی شد. هم چنین در زمان های نامناسبی ، مخاطبان را مورد هدف قرار می دادند. ولی در دیجیتال مارکتینگ از روش هایی که مبتنی بر دیجیتالی بودن هستند، برای افزایش تاثیر گذاری استفاده می کنند. هم چنین مخاطبانی را که مرتبط با محصولات هستند، در زمان مناسب هدف گذاری و اقدام به جذب آن ها می کنند.

 تبلیغات سنتی بهتر است یا دیجیتال؟!!

افزایش تبلیغات در روش های بازاریابی سنتی هزینه های زیادی دارد. این درحالی است که در بازاریابی دیجیتال، افزایش تبلیغات به صورت دهان به دهان است که هزینه بسیار کم ولی نیاز به تخصص و دقت دارد.

در روش های دیجیتال مارکتینگ، افراد به سرعت اطلاعات بیشماری از محصولات در اختیارشان قرار می گیرد در صورتی که در بازاریابی سنتی این چنین نیست.

یکی از بارزترین تفاوت‌های موجود بین بازاریابی سنتی و بازاریابی اینترنتی نحوه قیمت‌ گذاری‌های آن ها است. بسترهای بازاریابی اینترنتی نیز با وجود این که انواع متنوع و حتی رایگان از آن ها موجود هستند، هر یک در عمل قیمتی دارند.

کمپین‌های بازاریابی اینترنتی و همچنین ارسال خبرنامه، وبلاگ‌های تجاری، صفحات فیسبوک و حتی سایت‌های اینترنتی در ابتدا بدون هزینه و رایگان یا در برخی موارد با هزینه‌ای اندک شروع می‌شوند که باعث می‌شود به‌ عنوان جایگزینی ماندگار برای بازاریابی سنتی در نظر گرفته شوند، خصوصاً برای کسب‌ وکارهای کوچکی که از بودجه‌های بازاریابی اندکی برخوردار هستند.

 

 چرایی بازاریابی دیجیتال؟

آیا به سادگی نتیجه ای برای چاپ تبلیغات ، آگهی ها، تابلوها، رادیو و تبلیغات تلویزیونی آورده اید؟

آیا ما باید همه چیزهایی که تاکنون آموخته ایم را کشف کنیم؟

نه به هیچ وجه!

جهان پیشرفت شگفت انگیزی در زمینه دیجیتال شدن داشته است و تبلیغات عرفی هنوز هم مزایای آن را دارد. افرادی وجود دارند که هنوز هم با تکنیک‌های عادی برای تبلیغ، به طور کامل آشنایی ندارند در صورتی که تقریبا استفاده از اینترنت جزء جدایی ناپذیر از زندگی روزمره افراد شده است؛ به طوری که اغلب کاربران در طی روز، زمان زیادی را به گشت و گذار در اینترنت می پردازند. از این رو، با در نظر گرفتن چنین شرایطی استفاده از بازاریابی سنتی، همانند قبل  از کارایی قابل قبولی برخوردار نخواهد بود.

بازاریابی دیجیتال ، نسل جدیدی از بازاریابی است که با در نظر گرفتن شرایط و تکنولوژی های روز، می تواند تبلیغات را به طور موثرتری پیش ببرد. در این مطلب به معرفی دیجیتال مارکتینگ پرداخته شده است با ما همراه باشید.

  • برای بازاریابی دیجیتال نمی‌توان تعریف مشخص و دقیقی در نظر گرفت چرا که گستره‌ی وسیعی از فعالیت‌ها و ابزارها را در بر می‌گیرد و بیشتر به عنوان یک مفهوم کلی تلقی می‌شود که به صورت جامع می‌توان گفت دیجیتال مارکتینگ یعنی استفاده از رویکردها و فعالیت‌ها با استفاده از ابزاری مدرن برای دستیابی و ارتباط با مصرف کنندگان بالقوه.

 

مزایای استفاده از بازاریابی دیجیتال

قابل توجه ترین مزیتی که بازاریابی دیجیتال دارد این است که این امکان را فراهم می کند تا بتوان به طور مفیدی با مخاطبان تعامل برقرار نمود؛ از این رو می توان به طور دقیق از نیازهای مشتریان بالقوه مطلع شده و خدمات و محصولات را به گونه ای ارائه کرد که نیازهای آنان را به خوبی برطرف کند و مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل کرد.

  • مزیت مهم دیگر بازاریابی دیجیتال، امکان برقراری ارتباط با طیف گسترده ای از مخاطبان است و همانطور که گفته شد، در دیجیتال مارکتینگ، به واسطه استفاده از اینترنت، بستر ارتباطی وسیعی را در اختیار قرار می دهد؛ به طوریکه در این زمینه می توان گفت تقریبا هیچ محدودیتی برای تعداد مخاطبان وجود ندارد.

مزایای بازاریابی دیجیتال به همین موارد ختم نمی شود. در این نوع بازاریابی، این امکان وجود دارد تا بتوان تاثیر بازاریابی دیجیتال را بر روی مخاطبان ارزیابی کرد و با توجه به واکنش مخاطبان، همواره بهترین استراتژی بازاریابی را در پیش گرفت.

سرمایه گذاری بر روی تبلیغات، برای هر کسب و کاری اجتناب ناپذیر است و معمولا بودجه زیادی لازم است صرف تبلیغات شود؛ اما بهره گیری از بازاریابی دیجیتال برای انجام تبلیغات، می تواند تا حد قابل توجهی هزینه تبلیغات را کاهش دهد و از مزایای دیگر این نوع بازاریابی به شمار رود.

 برای کسب و کار موفق تر وارد چه حوزه ای شویم!!

هر کسب و کاری برای معرفی شدن به بازار، کاربران و مشتریان بیشتر نیاز به بازاریابی دارد؛ حال از این بازاریابی در کدام حیطه استفاده کنند بسته به نوع کار و تفکر افراد است. همانطور که در مورد تبلیغات بازاریابی سنتی و دیجیتال گفته شد، هر کدام قیمت گذاری متفاوتی دارند منتهی باتوجه به همه گیر شدن اینترنت و خدمات مربوط به آن، تبلیغات سنتی جای خود را به تبلیغات اینترنتی داده است و بیشتر کسب و کارها چه سنتی و چه دیجیتال برای معرفی خدمات و محصولات خود وارد حوزه دیجیتال مارکتینگ شده اند.

با این حال، بازاریابی سنتی در حال کاهش است، با توجه به یک مطالعه با گوگل که در سال ۲۰۱۶ انجام شد ، بازاریابی تلویزیونی در مقایسه با نسل های آینده ۴۷ درصد کاهش یافته است. این مطالعه همچنین نشان می دهد که ۶ از ۱۰ بیننده ترجیح می دهند یک نمایش را تماشا کنند.

این بدان معنا نیست که رسانه های سنتی از بین رفته اند. این بدان معنی است که فضای تبلیغ در حال تغییر است. همراه با بازاریابی آنلاین دیجیتال، این روش های سنتی بازاریابی می توانند زندگی کاملاً جدیدی را آغاز کنند.

در این راستا اگر کسب و کار در بازار سنتی و یا غیر آن دارید و حتی به فراگیری در این حوزه علاقه مند هستید پیشنهاد شگفت انگیز ما گذراندن دوره های دیجیتال مارکتینگ است.

شاید براتون پیش اومده باشه که بخواید دوره های مختلف رو مقایسه دوره دیجیتال مارکتینگ کنید و بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ رو شناسایی کنید که ما یک مطلب تو سایت در همین زمینه آماده کردیم.

فوریه 17, 2020

0 پاسخ به "مزیت های بازایابی دیجیتال و سنتی، کدام یک کاربردی تر هستند؟"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💖 توسط آنلاینر.

یه مشاوره رایگان از ما هدیه بگیرید !

0915 219 00 93

051 - 3843 1485