• ورود
  • سبد خرید شما خالی است.

موبایل مارکتینگ، همیشه به مشتریان خود بچسبید

به نظر شما از کل کاربرانی که وارد وب سایتتان میشود چند درصد موبایلی هستند؟  شاید عدد این مقدار بستگی به کسب و کار شما داشته باشد اما بهتر است بدانید در اکثر مواقع درصد کاربرانی که با موبایل وارد سایت شما میشوند بیشتر هستند از کاربران دسکتاپی.

آمار تعداد کاربران موبایلی سایت را با استفاده از ابزار گوگل آنالایتیکس به طور دقیق بدست آوردیم و درصد تبدیل هر کدام از کاربران را محاسبه کردیم. حتی فهمیدیم کاربران موبایلی از چه اینترنتی استفاده میکنند!

دوره موبایل مارکتینگ

چرا موبایل مارکتینگ

استفاده بسیار زیاد از تلفن همراه در بین مردم برای هیچ کس پوشیده نیست، اما اگر بخواهیم به آمار ها نگاهی بیندازیم میبینیم که ۱۸ درصد از جست و جو های محلی با موبایل به خرید ختم میشود و این آمار فوق العاده ای در دنیای اینترنت است.

نرخ تبدیل کاربران موبایلی در سایت

شاید فکر کنید که کاربرانی که از موبایل وارد سایتتان میشوند کمتر از کاربران دسکتاپ خرید میکنند. البته در بیشتر کسب و کار ها به این تفکر درست است اما با توجه به بازدید و تعداد کاربران موبایلی سایتان به هیچ وجه نمیشود آن ها را به حال خود رها کرد و صرفا به عنوان یک خواننده یه آن ها نگاه کرد.

با توجه به درصد بالای کاربران موبایلی در کسب و کار ها، اگر بتوانیم موبایل مارکتینگ را به درستی پیاده سازی کنیم، آمار فروشمان به طور قابل توجهی افزایش پیدا میکند.

بهینه سازی سایت برای موبایل

بسیاری از سایت ها، حتی بعضی سایت های بزرگ کشور برای دستگاه های موبایل بهینه نیستند و کاربران به سختی میتواند از محتوای آن ها استقاده کنند. البته توجه کنید که نکات بهینه سازی سایت برای موبایل در دوره طراحی سایت گفته شده و این دوره به بهینه سازی سایت نمیپردازد و تمرکز آن بر مارکتینگ و بازاریابی در اپلیکیشن است.

کاربران موبایلی هم مانند کاربران دسکتاپ در صورتی که با سایت کم سرعت مواجه شوند، به سرعت از آن سایت خارج میشوند. با توجه به این که کاربران دسکتاپی معمولا صبر و تحمل بیشتری دارند به دلیل این که در جایی هستند که میتوانند به راحتی از سیستم استفاده کنند مثلا خانه یا محل کارشان، اما موبایلی ها هرجای شهر و در هر شرایطی میتوانند باشند.

بازاریابی در دستگاه های موبایلی

این نوع مارکتینگ، زیر مجموعه ی دیجیتال مارکتینگ است. که خود آن، شامل اس ام اس مارکتینگ، پوش نوتیفیکشن، تبلیغات شبکه های اجتماعی و.. میشود.

 

موبایل مارکتینگ در آغازینو

مواردی که باید در اپلیکیشن رعایت کنیم

اندازه گیری در اپلیکیشن

کاربران سایت را توانستیم با ابزار گوگل آنالایتیکس به طور دقیق رصد کنیم اما در اپلیکیشن ماجرا کمی متفاوت است چون آنالایتیکس فقط توانایی نشان دادن آمار های سایت شما را دارد و برای رهگیری کاربران موبایلی و بررسی فعالیت آن ها شما به tracker ها احتیاج دارید.

tracker ها مانند آنالایتیکس برای شما اطلاعات کاربران را جمع میکنند و نشان میدهند، استفاده از tracker ها برای اپلیکیشن الزامیست چون همانطور که قبلا گفتیم، اگر اندازه گیری نباشد، بهینه سازی هم در کار نیست و در نتیجه پیشرفتی نخواهیم داشت.

بهینه سازی اپلیکیشن یا ASO

بهتر است بدانید که اپلیکیشن ها هم مانند سایت ها  رتبه بندی میشوند، اما به آن بهینه سازی اپلیکشن یا App Store Optimization گفته میشود، مانند سئو که سایت هایی با سئوی بهتر، بالاتر نمایش داده میشوند. در مارکت هایی (مانند بازار، مایکت و یا…)  اپلیکیشن هایی که بعضی استاندارد ها را رعایت کند بالاتر نمایش داده میشود.

 

تبلیغات بهینه برای نصب بیشتر

تجربه ثابت کرده است که گوگل ادوردز همیشه نصب بهتر و با کیفیت تری به شما میدهد تا آزانس هایی که با دریافت مبلغی از شما برایتان کاربر می آورد.چون برخی آژانس ها برای این که خودشان کمتر هزینه کنند کاربر فیک و کم کیفیت برایتان می آورد اما گوگل با شما صادق است!
اگر ندانید به کجا و برای چه هدفی میخواهید برای اپلیکیشنتان نصب بگیرید، پول خود را هدر داده اید. و در مرحله بعد، اگر استراتژی درستی برای کاربران موبایلی خودتان نداشته باشید کاربران اپلیکیشن شما را حذف خواهند کرد.

 

کاربران موبایلی اپلیکیشن

 

 

دوره موبایل مارکتینگ آغازینو

رضا رویایی بنیانگذار پول تیکت، در این جلسه از نکات و تجربیات خودش در اپلیکیشن پول تیکت میگوید. این دوره در یک کارگاه ۴ ساعته برگزار میشود.

انتظار میرد دانشجویان در انتهای این دوره بتوانند در مارکت های ایرانی و خارجی در اولین نتاییج پیشنهادی باشد، بتواند کاربران خود تا کاملا رهگیری کند و از نصب ها تقلبی اپلیکیشن ها مطلع شود.

در انتهای دوره مدرک معتبری به شما داده میشود و گواهی حضور شما در این دوره است.

همراه داشتن دفترچه برای یاد داشت نکات استاد توصیه میشود.

فیلم کارگاه به همراه فایل پاور پونت به شما هدیه داده میشود.

برای دانشجویان آغازینو، آپدیت تمامی فیلم های دوره های بعدی به صورت کاملا رایگان انجام میشود یعنی شما به محض برگزار شدن دوره مارکتینگ بعدی میتوانید از فیلم های آن دوره به طور رایگان استفاده کنید.

 

برنامه درسی دوره

جلسات این دوره
جلسه ۲۳: موبایل مارکتینگ 04:00:00
به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💖 توسط آنلاینر.

یه مشاوره رایگان از ما هدیه بگیرید !

0915 219 00 93

051 - 3843 1485

دوره غیر حضوری جامع دیجیتال مارکتینگ فقط 999هزار تومن!! کد تخفیف: norooz
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
شرکت در دوره