• ورود
  • سبد خرید شما خالی است.

 تگ منیجر، یک تیر و چند نشان

 

گوگل تگ منیجر یا به اختصار GTM یکی از ابزار های کاربردی و رایگان گوگل برای اندازه گیری برخی آمار های وبسایت است، این ابزار به نوعی مکمل کننده گوگل آنالایتیکس است و در صورتی که بتوانیم از این دو ابزار به طور حرفه ای استفاده کنیم، هیچ کاربری از دست ما فرار نمیکند!

منظور از تگ ها کد هایی هستند که ما با کمک آن ها میتوانیم انواع اندازه گیری های دلخواه را انجام دهیم

 

 

گوگل تگ منیجر چیست

 

تگ ها قطعه کد هایی هستند که ما برای رصد برخی اتفاقات سایت از آن ها استفاده میکنیم، زمانی که تگ های سایتمان زیاد شوند، به غیر از کاهش سرعت سایت باعث شلوغی و کثیفی سورس سایت ما میشوند و حتی ممکن است برخی از آن ها باهم تداخل داشته باشند.

 

چرا از تگ منیجر استفاده کنیم

اینجاست که تگ منیجر به کمک ما می آید، ما میتوانیم به قرار دادن تنها دو کد مخصوص تگ منیجیر در سایتمان از این قابلیت ها استفاده کنیم به طوری که کد های دیگر مثلا گوگل آنالایتیکس را داخل پنل گوگل تگ منیجر قرار میدهیم نه داخل سایت. به طور خلاصه یعنی چندین تگ در یک تگ.

 

استفاده نسبتا آسان

درصورتی که شخصی با تگ منیجر آشنا باشد به راحتی و بدون نیاز به دانش برنامه نویسی میتواند به سایت خودش تگ اضافه و یا کم کند درضمن میتواند تمام تگ های گذاشته شده را مدیریت کند.

 

 دیدن پیش نمایش تغییرات

در گوگل تگ منیجر قابلیتی وجود دارد که شما قبل از انتشار نهایی تگ ها میتوانید به طور پیش نمایش سایت خود را مشاده کرده و از نحوه کارکرد صحیح آن تگ ها مطمئن شوید و بعد، انتشار نهایی را انجام دهید. این امکان در صورتی که بخواهید خودتان کد ها را داخل سورس بگذارید وجود ندارد.

قالببت های باورنکردنی

همانطور که در بالا توضیح دادیم نوع آنالیز کردن گوگل آنالایتیکس با آنالایز کردن تگ منیجیر تفاوت دارد. شما میتوانید ببینید که یک ویدئو در سایتتان چند بار پلی شده، کدام قسمت آن فیلم بیشتر Stop شده است و یا ببینید چند درصد کاربران حداقل ۵۰ درصد از صفحه را اسکرول کرده اند ( نصف صفحه را دیده اند)، میتوانید ببینید چند درصد از کاربرانی که فرم تماس را پر کرده اند روی دکمه ارسال کلیک کرده اند و چند درصد بعد از پر کردن فرم از ارسال پشیمان شده اند!!

و بسیاری از رصد های حرفه ای دیگر که فقط به بخشی از آن در این بخش اشاره شد.

افزایش سرعت سایت

یک سایت خوب به طور معمول چندین تگ برای رصد آمارهای خود را در قسمت head سایت خود میگذارد، به طور مثال شما برای اتصال سایت خود به گوگل آنالایتیکس، گوگل سرچ کنسول، تارگت کردن کاربران با یکتانت، استفاده از hotjar، استفاده از نوتیفیکیشن های نجوا و بسیاری از موارد دیگر باید کد مخصوصی در سورس خود بگذارید، بدیهی ست که قرار دادن این تعداد کد مختلف سرعت سایت شمارا به شدت کاهش میدهد.

افزایش سرعت سایت

 

 اندازه گیری با استفاده از ابزار گوگل آنالایتیکس

۴ ساعت نهایی به بررسی دقیق کمپین میپردازیم، به هیچ وجه فراموش نکنید که تبلیغی که اندازه گیری نشود هدر رفت پول است و تقریبا مانند همان مثال کرایه بیلبورد در نقاط مختلف شهر !!

 

شما با کمک گوگل آنالایتیکس کاری نیست که نتوانید انجام ندهید! قدرتی که این ابزار در آنالیز به شما میدهند در هیچ مقاله ای نمیگنجد فقط به برخی از امکانات گوگل آنالایتیکس اشاره ای میکنیم:

۱- قابلیت رهگیری کاربر از لحظه ورود تا لحظه خروج و بررسی تمام فعالیت های انجام شده در این بین
۲- بررسی هزینه مصرف شده برای هر کاربر و مقایسه آن با سود محصولمان و در نهایت بررسی نرخ تبدیل
۳- میتوانیم ببینیم چه سایت هایی از کمپین های برایمان ترافیک تقلبی (ربات ها) را آوردند و آن سایت هارا به لیست سیاه اضافه کنیم
۴- میتوانیم سن، جنسیت و زمان دقیق حضور کاربر در سایت را بررسی کنییم.
و بسیاری از آمار های دیگر

 

گوگل آنالایتیکس

 

دوره گوگل آنالیتیکس و تگ منیجر آغازینو

انتظار میرد دانشجویان در انتهای این دوره بتوانند از گوگل تگ منیجر به طور کامل استفاده و ایونت های مختلف بسازد و رصد کند.

در انتهای دوره مدرک معتبری به شما داده میشود و گواهی حضور شما در این دوره است.

همراه داشتن لپ تاپ برای اجرای عملی کمپین ضروری است و یک دفتر برای یادداشت نکات گفته شده توسط استاد.

فیلم کارگاه به همراه فایل پاور پونت به شما هدیه داده میشود.

برای دانشجویان آغازینو، آپدیت تمامی فیلم های دوره های بعدی به صورت کاملا رایگان انجام میشود یعنی شما به محض برگزار شدن دوره تگ منیجر بعدی میتوانید از فیلم های آن دوره به طور رایگان استفاده کنید.

برنامه درسی دوره

جلسات این دوره
جلسه ۱۹: گوگل آنالایتیکس 04:00:00
جلسه ۲۰: تگ منیجر و ابزارهای آنالیز 04:00:00
به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💖 توسط آنلاینر.

یه مشاوره رایگان از ما هدیه بگیرید !

0915 219 00 93

051 - 3843 1485

دوره غیر حضوری جامع دیجیتال مارکتینگ فقط 999هزار تومن!! کد تخفیف: norooz
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
شرکت در دوره