• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

دوره مبانی و اصول دیجیتال مارکتینگ

دوره دیجیتال مارکتینگ اصولی و اهمیت استفاده از آن

  در شروع دوره ديجيتال ماركتينگ اصولی باید بداینم که درحال یاد گیری چه علمی هستیم، تفاوت دیجیتال مارکتینگ با بازاریابی چیست و کدام یک از ابزارهای دوره دیجیتال مارکتینگ اصولی آن را از دیگر شاخه های مارکتینگ تمایز داده است. در این جلسه حمید چرم فروشان، مدیر عامل سایت مانیشن برای ما از اصول و پایه های دیجیتال مارکتینگ میگوید. قبل از شروع اولین جلسه توسط استاد، تمامی دانشجو ها به معرفی کامل خود میپردازند و میتوانند با شناخت یکدیگر ارتباطات موئثرتری برقرار کنند. در ادامه، حمید چرم فروشان به تعاریف در حوزه استارتاپ ها میپردازد و مثال هایی از استارت آپ های موفق ایران و بین الملل گفته مشود. دانشجویان هم سوالات خود را در ضمینه راه اندازی کسب و کار از استاد میپرسند.

ديجيتال ماركتينگ اصولی چيست (دوره دیجیتال مارکتینگ از صفر تا صد)

امروزه با رشد روز افزون فناوری باعث شده است نیاز به استفاده از دیجیتال مارکتینک برای دیده شدن هرچه بیشتر و معرفی محصولات و خدمات خود بیشتر شود. با استفاده از بازاریابی دیجیتال میتوان برای افزایش فروش محصولات و جلب رضایت کاربران خود از طریق اینترنت برای کسب و کار خود نیز تبلیغ کرد.

تفاوت فروش و بازاریابی

هر کسب و کاری یک سری محصولات و خدمات مشخصی دارد که میخواهد بفروشد به این منظور فروشندگان باید یک رابطه نزدیک با  مشتری ایجاد کنند و مخالفت ها ناراحتی مشتریان را از بین ببرند و در مورد شرایط فروش و قیمت با مشتری حرف زده و مطمئن باشند که نیازهای مشتری بعد از فروش را میتوانند براورده کنند. باید نیازهای الان و آینده کاربر بشناسند و برطرف کنند و برای بالا بردن آگاهی مخاطبین از محصولات باید تبلیغ کنند.

تفاوت بازاریابی سنتی و دیجیتال مارکتینگ:

حال میخواهیم بررسی کنیم تفاوت بازاریابی سنتی و بازاریابی دیجیتال با هم چیست و چرا نیاز به بازاریابی دیجیتال برای هر کسب و کاری هست؟بازاریابی سنتی و دیجیتال مارکتینگ هردو مکمل یکدیگرند،با این تقاوت که هر کاری که در بستر اینترنت انجام شود را دیچیتال مارکتینگ گویند که باعث کاهش هزینه و نمایش تمام محصولات و عدم نیاز به نیروی انسانی است و مخاطبان بیشتری دارد و هدف رضایت مشتری و وفاداری مشتری است. در دیجیتال مارکتینگ نیازهای پزشکان،جوانان،زنان باردار مورد بررسی قرار میگیرد و با توجه به نیاز آن ها نرم افزاری ساخته میشود و حالا کار فروش این است که با تک تک پزشک ها و … صحبت کرده و نرم افزار(محصول) خود را بفروشد.

دیجیتال مارکتینگ بازاریابی سنتی One-to-one&many-to-many One-to-many Invidualised marketing Mass marketing Dialogue Monologue Traceable Untraceable Information Branding

تعاریف برخی اصطلاحات در دیحیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی

one-to-many در سنتی یک تبلیغ به حجم عظیمی از مردم نمایش داده می شود. one-to-one در دیجیتال یک محصول در کانال  social خود گذاشته و یک نفر آن محصول دیده و دایرکت میده و اطلاعاتی در مورد محصول می گیرد. many-to-many تبلیغ محصول خود را در یک کانال گذاشته و در مورد آن محصول به صورت گروهی کاربران نظر می دهند. Mass marketing در بازاریابی سنتی تبلیغ محصول خود را به حجم عظیمی نمایش داده. Invidualised marketing قابلیت شخصی سازی دارد مثلا برای تبلیغ محصول خود شماره افراد داریم و میتوان ابتدای پیام نام افراد آورد و از خرید آن ها تشکر کرد و تخفیفی برای خرید های بعدی به آن داد و یا گفت خرید شما انجام نشد با این شماره تماس بگیرید تا مشکلتون را حل کنیم. Monologue نمیتوان در مورد تبلیغ صورت گرفته نظری داد. Dialogue در ديجيتال ماركتينگ اصولی میتوان نظر خود را درمورد محصول بیان کرد و با کمک گرفتن از  فروشنده و پشتیبانی میتوان خرید خود را انجام داد. Untraceable نمیتوان بفهمیم چند نفر تبلیغ ما را دیدن. Traceable میتوان بفهمیم چند نفر تبلیغ ما را دیدن (قابلیت اندازه گیری) Branding برای برند شدن مورد استفاده قرار می گیرد Information یک سری اطلاعات ابتدا در مورد محصول می دهد و بعد اقدام به فروش می کند و میتوان نظر بقیه را در مورد محصول بخوانیم.

بازاریابی سنتی شامل موارد زیر است:

 • تراکت
 • چاپ و تبلیغات
 • بیلبورد
 • تلویزیون
 • رادیو و …

دیجیتال مارکتینگ شامل موارد زیر است:

 • شبکه های اجتماعی
 • ایمیل
 • تولید محتوا
 • seo

انواع روش های بازاریابی دیجیتال

بهینه سازی موتور جستجو (seo)

بهینه سازی موتورهای جستجو برای گرفتن رتبه بالاتر و دیده شدن در صفحه اول گوگل و بالاتر قرار گرفتن در گوگل نسبت به رقیبان خود در حوزه کاری. مواردی که باید به سئو آن توجه کرد شامل:

 • وب سایت
 • وبلاگ

    سئو باعث مدیریت بودجه و ROI در بخش SEM ،افزایش ترافیک ورودی از گوگل،تحقیق و تعیین کلیدواژه های با ارزش،افزایش رنک و اعتبار وبسایت در گوگل،تحلیل و تحقیق در مورد رقبا می شود.  

بازاریابی محتوا (content marketing)

بازاریابی محتوا برای افزایش ترافیک سایت خود و فروش بیشتر ومعرفی برند خود (برند سازی) کاربرد دارد. مواردی که در تولید محتوا کاربرد دارند شامل:

 • پادکست
 • ویدیو
 • پست وبلاگ و …

    بازاریابی محتوا باعث تولید، ویرایش و بهبود محتوا مورد نیاز مخاطب،ساختار بندی و دسته بندی محتوا،اندازه گیری و بهینه سازی محتوا برای افزایش Engagement و تولید لید ،تحلیل و بهبود سنجش های مرتبط با محتوا می شود.  

بازاریابی شبکه های اجتماعی (social marketing)

بازاریابی شبکه های اجتماعی باعث افزایش فروش و ایجاد قدرت برندینگ شده. شبکه های اجتماعی که مورد استفاده قرار می گیرند شامل:

بازاریابی شبکه های اجتماعی باعث ایجاد: تعیین استراتژی در شبکه های اجتماعی مختلف تعامل با مخاطبان شرکت تولید محتوای مرتبط با برندینگ معرفی لید از طریق شبکه های اجتماعی  

بازاریابی ایمیلی (email marketing)

از ایمیل مارکتینگ برای تبلیغ محتوا، تخفیفات خود ،دادن پیشنهادهای شگفت انگیز برای جذب مشتری ،برای ارتباط هرچه بیشتر و بهتر استفاده می شود و میتوان حتی ایمیل ها را براساس علایق و سن و … کاربر ارسال کرد  

مهم ترین رول ها در دوره دیجیتال مارکتینگ

 1. تعیین استراتژی ها
 2. برنامه ریزی های تیم برای رسیدن به اهداف
 3. راه اندازی کمپین ها
 4. پیدا کردن بهترین کانال های جذب مخاطب

 

ابزارهای دوره دیجیتال مارکتینگ اصولی

                                                                                                             

 بررسی ابزار Google Analytics یکی از ابزارهای دوره دیجیتال مارکتینگ اصولی

Google Analytics برای آنالیز میزان ترافیک سایت مورد استفاده قرارمیگیرد. که ما یک دوره کامل به نام گوگل آنالیتیکس به معرفی و نحوه کار با آن میپردازیم. کاربردهای آن شامل:

 1. درک کامل اهداف شرکت
 2. درست کردن داشبورد تحلیل تیم مارکتینگ
 3. استخراج داده های آماری از منابع مختلف
 4. تبدیل داده های خشک به نمودارهای قابل درک
هوشمندانه سرمایه گذاری کن!

افزایش مهارت های فردی و شغلی ، بهترین نوع سرمایه گذاریه 💎

چقدر طول میکشه ؟

۲ جلسه آموزشی ۴ ساعته

به چه صورت برگذار میشه؟

دریافت فایل ویدئو

هزینه‌ها چقدر میشه ؟

۱۸۰ هزار تومان

چطور پشتیبانی دریافت کنیم ؟

حضوری ، تلفنی ، واتساپ و تلگرام

ویدیو معرفی دوره جامع
پخش ویدیو
اساتید دوره
مهدی نداف
حمید چرم فروشان
مشاوره رایگان

حتی اگرقصد شرکت در دوره هم ندارید ، میتونید از مشاوره رایگان ما برخورد دار شوید !

برای دریافت مشاوره رایگان ، به صورت حضوری یا تلفنی فقط کافیه فرم زیر را پر کنید. 📮

نقد و بررسی

راحت باشید و دیدگاه خودتان را باما به اشتراک بگذارید 🙂✌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی دوره

نا مشخص

0
1 امتیاز
 • 5 ستاره0
 • 4 ستاره0
 • 3 ستاره0
 • 2 ستاره0
 • 1 ستاره0
 1. سلام.من صباغ زاده هستم از دانشجویان دوره ۳ اغازینو.بسیار بسیار خوشحالم که تونستم توی این دوره شرکت کنم و اطلاعات بسیار مفیدی کسب کنم و بتونم فروشگاه اینترنتی خودم رو داشته باشم بدون اینکه بخوام کارم رو به دست شرکت های طراحی سایت بسپارم.تونستم از صفر تا صد سایت خودم رو پیاده سازی کنم.توی دوره واقعا می تونم بگم که اطلاعات بی نظیری کسب کردم و در یک سطح عالی قرار گرفتم و همیشه به خودم افتخار می کنم که استادم جناب آقای مهندس رضایی هستند و در این مسیر کمک های بسیاری به من کردند.در کنار کسب و کار خودم هم تونستم چندین سفارش بگیرم و سایت هایی رو راه اندازی کنم.
  با سپاس بسیار از استاد ارجمندم آقای مهندس رضایی و تیم آغازینو

 2. من دوره قبلی فقط دوره اصول دیجیتال مارکتینگ شرکت کردم آیادوره جدیدتون میشه دوره های دیگر ثبت نام کنم ؟

به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💜 توسط آنلاینر.

زمان خیلی کمه ... عجله کن !

تبریک ... شما برنده مشاوره تخصصی کاملا رایگان تا قبل از شروع دوره 11 آغازینو شدید .

(با پرکردن فرم مشاوره میتونی در جلسه اول هم بصورت رایگان حضور داشته باشی)