منوهای نصب در پنل مدیریت

 • ورود
 • سبد خرید شما خالی است.

دوره استراتژی دیجیتال مارکتینگ

استراتژی، نقشه ی راه کسب و کار

 

بسیار دیده ایم که افراد بعد از شروع کسب و کار خودشان، بی هدف به انجام کار هایی میپردازند که نه نیاز آن هاست و نه در مسیر اهداف و ارزش های آن ها!!  نداشتن استراتژی برای کسب و کار دقیقا مانند این است که اسلحه ای در اختیار داریم اما هدفی برای شلیک کردن نداریم، هرچقدر هم اسلحه قوی و بروز باشد بازهم نمیتوانیم تیری به هدف بزنیم.

داشتن یک برنامه قوی با امکانات متوسط خیلی بهتر از داشتن وسایل حرفه ای و برنامه ای ناقص است، تصور کنید رقیبمان ظاهرا از ما ضعیف تر است اما کاملا کسب و کاری رو به رشد دارد، در این موقع ما فکر میکنیم که رقیبمان شانس آورده است اما حقیقت این است که رقیبمان توانسته است استراتژی درست و مطابق ارزش هایش بچیند.

 

استراتژی کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ

چرا ما به استراتژی نیاز داریم

شناخت خودمان

اهمیت این که بدانیم ما کجا هستیم، تاکتیک ما برای رسیدن به اهداف چیست، بالاترین دستاورد و ارزش کسب و کار ما چیست  و… تمام این دسته موضوعات در حوزه استراتژی قرار میگیرد و ما با دانستن نحوه چیدن یک استراتژی درست میتوانیم خیلی راحت تر و طبق برنامه پیش برویم، برنامه ای که دقیق و ارزیابی شده نباشد کسب و کار ما را به ناکجا آباد میبرد و بلعکس برنامه ای درست، کسب و کارمان را آهسته و پیوسته به نقطه موفقیت میرساند.

شناخت رقیبان واقعی

اغلب، رقبایی که ما برای خودمان در نظر میگیریم ساخته ذهن ما هستند، کسب و کاری که هدف و مسیرش با ما فرق دارد به هیچ وجه نمیتواند رقیب ما شود هرچقدر هم که حوزه فعالیتش مرتبط با ما باشد. شناخت درست رقیبان یکی از مهم ترین اقدامات در اول راه است به این دلیل که :

تحلیل رقبای خیالی از ما  وقت، انرژی و گاها هزینه زیادی میگیرد. ما میتوانستیم این زمان را در کسب و کار خودمان صرف کنیم و نتایج بسیار بهتری بگیریم.

وقتی ما رقیبانمان را درست نشناسیم در اکثر مسائل مربوط به دیجیتال مارکتینگ مانند سئو، انواع کمپین های تبلیغاتی، بازاریابی محتوا، اینستاگرام مارکتینگ، و ببسیاری از دیگر مسائل به مشکل بر میخوریم چون در تمام این حوزه ها تحلیل رقبا یکی از رکن های اصلی محسوب میشود.

شناخت مشتریان

وقتی که بدانیم برای چه جنسیتی، چه رنج سنی و چه تفکراتی محتوا مینویسیم و یا محصول طراحی میکنیم خیلی راحت میتوانیم خودمان را در جای مشتری قرار داده و بهترین محتوا را انتقال دهیم و از دغدغه های مخاطبان مطلع هستیم. اگر ما ندانیم که مخاطبانمان چه کسانی هستند، قطعا نمیتوانیم بهترین خدمات را به آنان ارائه دهیم.

 

شناخت اولویت ها

یکی از نکته های مهم در مبحث استراتژی شناخت اولویت هاست، فرصت ها برای ما تکرار نمیشوند، ما باید بدانیم که از  مسیر های موجود کدام یک در حال حاضر برای ما سودمندتر است و کدام یک اولویت ندارد. بدیهی ست که ندانستن اولویت های کسب و کار، منابع مهم ما از جمله پول و زمانمان را هدر میدهد.

 

استراتژی مارکتینگ و اولیت ها

 

مدل SOSTAC

این مدل که قدمتی تقریبان ۳۰ ساله دارد، جزو برترین و محبوب ترین مدل های استراتژی و برنامه ریزی در بین دیجیتال مارکتر هاست، این اصطلاح مخففی از ابتدای ۶ کلمه است:

Situation: الان در چه وضعیتی هستیم – رقیبان ما در چه وضعیتی هستند

Objectives: قصد داریم کجا باشیم – چشم انداز و اهداف ما چیست

Strategy: چگونه به آن اهداف برسیم – راهکار ها چیست

Tactics: تاکتیک های و ابزار های مورد استفاده کدامند

Action: برنامه ما برای عملیاتی شدن در کسب و کار چیست

Control: بازخورد و بررسی مسیر پیموده شده

 

بهترین استراتژی برای کسب و کار آنلاین

 

 

دوره آموزش استراتژی استراتژی آغازینو

مدرس این دوره خانم حبیبی، مدیر دیجیتال مارکتینگ پول تیکت هستند. پول تیکت در کارنامه خود همکاری با برند های بزرگی از جمله اسنپ را دارد. انتقال تجربه هایی ارزشمند از همکاری با این گونه برند ها، دوره ی استراتژی دیجیتال مارکتینگ آغازینو را به یکی از محبوب ترین دوره هایش تبدیل کرده است.

این دوره در دو جلسه ۴ ساعته برگزار میشود که کلیات کارگاه ها به صورت زیر است:

جلسه اول:

در این جلسه به معرفی کامل مباحثی از جمله مدل SOSTAC و ۵M به همراه مثال هایی تجربی از برند های یزرگ گفته میشود.

 

جلسه دوم:

در این کارگاه نکات علمی و تجربی برای رسیدن به یک استراتژی خوب در هر کسب و کار گفته میشود، در این جلسه هر دانشجو برای کسب و کار خودش استراتژی تدوین میکند و با کمک استاد به بهینه سازی آن میپردازد.

 

انتظار میرود دانشجویان در انتهای این دوره کاملا به استراتژی SOSTAC و مدل ۵M مسلط باشند، استراتژی کسب و کار خود را تدوین کرده باشند، دید متفاوتی نسبت به اقدامات کسب و کار های دیجیتال پیدا کنند و به سادگی از کنار برخی اتفاقات دنیای مارکتینگ عبور نکنند.

در انتهای دوره مدرک معتبری به شما داده میشود و گواهی حضور شما در این دوره است.

همراه داشتن لپ تاپ در این جلسه ضروری نیست، فقط دفتری برای یاد داشت نکات استاد

فیلم کارگاه به همراه فایل پاور پونت به شما هدیه داده میشود.

برای دانشجویان آغازینو، آپدیت تمامی فیلم های دوره های بعدی به صورت کاملا رایگان انجام میشود یعنی شما به محض برگزار شدن دوره استراتژی دیجیتال مارکتینگ بعدی میتوانید از فیلم های آن دوره به طور رایگان استفاده کنید.

برنامه درسی دوره

جلسات این دوره
جلسه ۲۴: آشنایی استراتژی دیجیتال مارکتینگ 04:00:00
جلسه ۲۵: تدوین استراتژی دیجیتال 04:00:00

نقد و بررسی دوره

نا مشخص

0
1 امتیاز
 • 5 ستاره0
 • 4 ستاره0
 • 3 ستاره0
 • 2 ستاره0
 • 1 ستاره0
 1. سلام لطفا مواردی که در هر جلسه تدریس میشه رو بنویسید
  با تشکر

قيمت 320,000 تومان شرکت در دورهامتیاز: 0 از 1 رای

0

 • 0 روز
3 دیدگاه
1 دانشجو
به شما وفا داریم ، طراحی شده با مقدار زیادی 💖 توسط آنلاینر.

یه مشاوره رایگان از ما هدیه بگیرید !

0915 219 00 93

051 - 3843 1485